Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.9.2007, godz.: 21:19, źródło: Biblioteka Narodowa

Wolne Lektury - biblioteka internetowa z lekturami szkolnymi

Uroczysta inauguracja portalu Wolne Lektury
17. września startuje internetowy projekt Wolne Lektury - biblioteka internetowa z lekturami szkolnymi, które można całkowicie legalnie i za darmo przeglądać on-line, a także ściągnąć na twardy dysk komputera albo na komórkę. Biblioteka ta umożliwia aktywną, twórczą i zgodną ze standardami literaturoznawczymi pracę z arcydziełami literatury polskiej i zagranicznej. Jest wygodna i użyteczna, a to dzięki wielu praktycznym funkcjom, w które została zaopatrzona, takim jak np. możliwość przeszukiwania lektur według różnych kategorii (motywy literackie, epoki, rodzaje, gatunki, powiązania z innymi utworami), możliwość ściągania jednym kliknięciem zestawu lektur na cały rok itd.
“Wolne Lektury” to projekt koordynowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Partnerem przedsięwzięcia jest Prokom Software SA. Za udostępnienie tekstów odpowiada Biblioteka Narodowa.

Projekt „Wolne Lektury” współtworzy społeczność nauczycielska i akademicka, która zawiązała się specjalnie w tym celu. Rzetelność umieszczanych na portalu tekstów gwarantuje Biblioteka Narodowa, która dostarcza teksty z najlepszych dostępnych wydań ze swoich zbiorów, opublikowanych w Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona.

Projekt "Wolne Lektury" jest całkowicie niekomercyjny i realizowany pro publico bono. Wspiera go Komitet Honorowy, w którym zgodzili się uczestniczyć prof. Maria Janion, prof. Grażyna Borkowska, prof. Przemysław Czapliński, prof. Mieczysław Dąbrowski, prof. Ewa Kraskowska, prof. Małgorzata Książek-Czermińska, prof. Jerzy Jarzębski i prof. Piotr Śliwiński. Natomiast honorowy patronat nad portalem sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.

Projekt objęty jest honorowym patronatem
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Impreza inauguracyjna:
17 września 2007 roku w godzinach 10–11.30
w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213,
Sala Darczyńców (wejście A).
Podczas spotkania głos zabiorą: prof. Piotr Śliwiński, Instytut Filologii Polskiej UAM, prof. Grażyna Borkowska, Instytut Badań Literackich PAN i prof. Przemysław Czapliński, Instytut Filologii Polskiej UAM.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt