Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


18.7.2007, godz.: 18:10, źródło: Z.O.M

Po Polu Mokotowskim jak po stole

W ciągu pięciu miesięcy w śródmiejskiej część parku odnowiono 7 km dróg. Modernizacja objęła wszystkie zniszczone alejki znajdujące się w śródmiejskiej części parku Pole Mokotowskie, czyli między al. Niepodległości, Trasą Łazienkowską i ul. Waryńskiego.

Remont był konieczny, bowiem wiele z nich uległo zniekształceniu czy też popękało pod wpływem rozrostu systemów korzeniowych drzew, osiadaniu gruntu czy po prostu wieloletniej eksploatacji. Faktem jest także, iż od ok. 30 lat, czyli od powstania parku, tak kompleksowe prace nie były prowadzone.
Remont poprawił estetykę parku, a także bezpieczeństwo użytkowników. Zadowoleni powinni być korzystający licznie z parku rowerzyści i deskorolkarze, a także matki z dziećmi w wózkach.
Do budowy nowych nawierzchni wykorzystano 900 ton asfaltu, 5,5 tys.m2 kostki granitowej, 130 m2 pomarańczowego klinkieru tworzącego geometryczne atrakcyjne wzory na alejkach przecinających wzniesienie ozdobione kompozycjami bylin i kwiatów. Zdemontowany kamień ze starych alejek został ponownie użyty np. na górce naprzeciwko placu zabaw z odzyskanej kostki bazaltowej wykonano część placyków pod ławkami przy fontannie. Ponadto zmodernizowana został wodotrysk wraz z okolicą. Nieckę fontanny wyłożono granitowymi płytami w kolorze jasno i ciemnoszarym tworzącymi słoneczną kompozycję współgrającą z ułożonymi w kręgi alejkami wokół fontanny zbudowanymi z jasno i ciemnoszarej kostki granitowej. Fontanna ma zamknięty obieg wody, a jeden z rodzajów granitu użyty do jej budowy pochodzi z Afryki Południowej. Rozbudowany został ponadto system wodociągowy, który umożliwia sieciowe nawadnianie roślinności w okresie letnim. Sieć nawadniająca kropelkowa zamontowana została na skarpach pomnika Lotników poległych w czasie II wojny światowej, natomiast letnia sieć nawadniająca obsługuje pozostałą część obiektu. Hydranty rozmieszczone są w pobliżu rabat roślinnych co ułatwia ich podlewanie zwłaszcza w trakcie upalnych dni.

Remont nawierzchni odbył się na podstawie projektu, który wykonała na zamówienie ZOM firma „Pleneria s.c.”. Koszt remontu alejek w śródmiejskiej części wynosi 4,6 mln zł. Wykonawca remontu, firma „Delta”, udziela 3-letniej gwarancji na wykonane roboty. W przyszłości czeka nas także remont nawierzchni w części ochockiej parku Pole Mokotowskie, czyli części rozciągającej się między Żwirki i Wigury, Rostafińskich, Batorego i Al. Niepodległości.
Park Pole Mokotowskie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest współczesnym parkiem spacerowo-rekreacyjnym o pow. 65 ha. Wbrew nazwie i powszechnemu mniemaniu, tylko szczątkowy teren Pola Mokotowskiego leży na terenie dzielnicy Mokotów. Większość terenu leży na terenie Ochoty i Śródmieścia.
Park Pole Mokotowskie powstał w II połowie lat 70-tych ubiegłego stulecia na podstawie projektu Stanisława Bolka. Współczesny park w przeszłości nosił nazwę Mokotowskich Pól Wojennych, gdzie od 1818 roku odbywały się ćwiczenia wojskowe. Później był Torem Wyścigów Konnych (przeniesionych potem na Służewiec). Na początku XX wieku funkcjonowało tu lotnisko wojskowe, cywilne i sportowe. 17 maja 1935 roku odbyły się na tym terenie warszawskie uroczystości pogrzebowe Marszałka Józefa Piłsudskiego

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

Wierzbno
''W przyszłości czeka nas także remont nawierzchni w części ochockiej parku Pole Mokotowskie, czyli części rozciągającej się między Żwirki i Wigury, Rostafińskich, Batorego i Al. Niepodległości.'' OD TEGO TRZEBA BYŁO ZACZĄĆ !!!

mieszkaniec
Powinno się wyremontować pola M od strony Mokotowa i Ochoty gdyż alejki i fontanna są e opłakanym stanie

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt