Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.9.2006, godz.: 10:27, źródło: własne

Ratujmy kasztanowce - liść polecony do zamiatania

Informator Pola Mokotowskiego zwraca się do wszystkich odwiedzających Pole Mokotowskie o włączenie się do organizowanej wzorem lat ubiegłych przez Zarząd Oczyszczania Miasta akcji ochrony kasztanowców przed ich szkodnikiem szrotówkiem kasztanowcowiaczakiem.
Akcja polega na systematycznym wygrabianiu i niszczeniu opadłych liści m.in. z terenów placówek oświatowych i opiekuńczych, terenów osiedli mieszkaniowych, posesji prywatnych. Powyższy zabieg, zwalczania szkodnika, jest najprostszą, najtańszą, bezpieczną dla środowiska i jednocześnie skuteczną metodą.

Skuteczna walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem uzależniona jest od skali działania i powinna mieć masowy charakter, tak by motyl nie przemieszczał się z jednego terenu na drugi, dlatego zwracamy się z prośbą o włączenie się do akcji i wygrabianie opadłych liści kasztanowców.

Informujemy, że liście zebrane w pryzmy lub zapakowane do worków foliowych, odbierane będą przez Zarząd Oczyszczania Miasta po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 0 800 800 117.
Worki na zgrabione liście będą wydawane przez Wydziały Ochrony Środowiska dla Dzielnic wszystkim jednostkom z wyłączeniem właścicieli terenów prywatnych.

Właściciele terenów prywatnych, zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Stołecznego Warszawy mogą spalać zebrane liście pod warunkiem ograniczenia uciążliwości dla korzystających z nieruchomości służących do wspólnego użytku i nieruchomości sąsiednich.

Informacje na temat szczegółów akcji można uzyskać ze strony Zarządu Oczyszczania Miasta pod nr tel. 0 800 800 117 oraz 0 22 522 40 85 a także w Biurze Ochrony Środowiska pod nr tel. 022 656 62 12.

Szrotówek kasztanowcowiaczek jest motylem silnie uszkadzającym liście, które skręcają się, usychają i przedwcześnie opadają. W konsekwencji drzewa ulegają osłabieniu, tracą swoje walory dekoracyjne, stają się bardziej podatne na choroby i uszkodzenia mechaniczne, a najsłabsze egzemplarze giną. Szkodnik ten atakuje kasztanowce na terenie całej Polski od 1998 roku.

Michał Trusewicz

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt