Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.06.2011, godz.: 11:52, źródło: PoleMokotowskie.pl

Nowa strona PoleMokotowskie.pl
Zapraszamy na nową stronę PoleMokotowskie.pl :)

(liczba komentarzy: 0)

czytaj więcej »


04.09.2010, godz.: 09:10, źródło: Dog Chow Disc Cup

Dog Chow Disc Cup 2010 - Finał - zmiana miejsca imprezy!

W wyniku ostatnich deszczy nastąpiła nagła konieczność przeniesienia finałów zawodów Dog Chow Disc Cup na nowe miejsce na Polu Mokotowskim. Zawody V edycji Pucharu Polski w dogfrisbee - Dog Chow Disc Cup odbędą się w dniach 4-5 września br. na polanie przy pubie Lolek na Polu Mokotowskim

(liczba komentarzy: 0)

czytaj więcej »


28.07.2010 -  „Świat według boksera”
19.05.2010 -  DZIEŃ ZWIERZAKA Z GWIAZDAMI
04.09.2009 -  Dog Chow Disc Cup 2009 - Finał Krajowy
31.08.2009 -  Lolek w słusznej sprawie
01.03.2009 -  Centrum szkolenia psów - RKS "Skra"


« przejdź do archiwum informacji »Informator Pola Mokotowskiego poleca następujących treserów i instytucje świadczące usługi dla Waszych psów, kotów i innych zwierząt-przyjaciół:

Treserzy:
 • Dawid - telefon: 0-606-733-854
 • "Cywil" - telefon: 0-501-390-562
 • RKS "Skra"- szkolenie psów , ul Wawelska 5
 • Katarzyna Rup - telefon: 0-603-336-369, www.tresura.com
  Przy kontakcie z treserami prosimy podać, że kontakt z Informatora Pola Mokotowskiego.  Gabinet weterynaryjny VITAEVET:

  ul. Przejazd 6 lok. 4, 02-654 Warszawa
  tel. (022) 493 08 10, kom. 0-889-596-560
  gabinet@vitaevet.pl

  Gabinet znajduje się na Osiedlu Marina Mokotów. Mimo bramek i strażników, jest ono dostępne. Wystarczy tylko powiedzieć, że idzie się do Gabinetu.
  Każdy, kto powoła się na portal PoleMokotowskie.pl otrzyma 5% rabatu na usługi.
  Zachęcamy Was do przesyłania Waszych opinii na temat Gabinetu na naszym forum.

  Gabinet oferuje usługi weterynaryjne: profilaktyka: szczepienia, odrobaczanie, odpchlanie, choroby wewnętrzne, położnictwo, ginekologia, chirurgia miękka, stomatologia, okulistyka, laryngologia, analizy laboratoryjne, USG, EKG, dermatologia, dietetyka, a także: strzyżenie, kšpiele, wyprowadzanie psów, chipowanie, paszporty.  Jednym ruchem sprzątamy Warszawę - WuCePsinki  Nareszcie skończyły się wymówki właścicieli czworonogów, którzy bronią się przed sprzątaniem po swoich pupilach. Nie ma specjalnych koszy? Nieprawda, zebrane nieczystości można wyrzucać do wszystkich przyulicznych pojemników na śmieci. Nie mają "narzędzi" do sprzątania? Mają - wystarczy jeden RUCH. Od poniedziałku 30 października we wszystkich punktach RUCH S.A. można bezpłatnie odbierać jednorazowe zestawy do sprzątania po psach - tzw. WuCePsinki.

  Konieczność sprzątania po czworonogach jest niezaprzeczalna. Codziennie na stołeczne chodniki i trawniki trafia 5,5 tony psich odchodów. Co roku budujemy zatem górę... Daje to - przy szacunkowej ilości 110 tysięcy warszawskich psów - 2 tysiące ton rocznie. Potrzeba sprzątania wynika zatem ze względów estetycznych i higienicznych /niebezpieczeństwo chorób odzwierzęcych, zwłaszcza wśród dzieci/. Jest to jednak także ich obowiązek, i to obowiązek, którego niedopełnienie może powodować karę finansową od 20 do 500zł. Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie m.st. Warszawy /art. 32./ dokładnie określa obowiązki właścicieli czworonogów. Właściciele psiaków powinni zatem pamiętać, iż ich pupil ma dwa "końce": jeśli troszczą się o właściwe karmienie, nie mogą zapominać o sprzątaniu efektów tegoż odżywiania. Chcemy uzmysłowić warszawiakom, iż powody do wstydu mają ci, którzy pozostawiają odchody swych psów, a nie ci, którzy je uprzątają.

  Zarząd Oczyszczania Miasta - w ramach kampanii PSIE SPRAWY WARSZAWY wprowadza pierwsze takie w Warszawie, pilotażowe działanie. Wystąpiliśmy do firmy RUCH S.A. - znanej i popularnej sieci handlowej o bardzo dużej liczbie punktów - z propozycją bezpłatnej dystrybucji jednorazowych zestawów do sprzątania. Udało się nawiązać współpracę, której owoce widać już we wszystkich punktach RUCH S.A. Teraz - wychodząc na spacer ze swoim psiakiem - będzie można, przy okazji zakupu codziennej gazety, wziąć bezpłatną WuCePsinkę. I tak we wszystkich 1204 punktach RUCH S.A. na terenie Warszawy. Proste i wygodne, prawda? Jeśli mieszkańcom stolicy spodoba się taki sposób dystrybucji zestawów, zastanowimy się nad rozszerzeniem pilotażu, który trwa do końca roku. Fundatorem zestawów jest ZOM.

  Koniec z wymówkami, że "sprzątałbym, ale..." Nie ma żadnego "ale". Nie ma problemu z zestawami. Nie ma też problemu z koszami. Zgodnie z obowiązującym od 1 września br. Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie m.st. Warszawy nieczystości zebrane po swoich pupilach można wyrzucać nie tylko do koszy specjalnie oznakowanych, ale do wszystkich koszy przyulicznych. A tych mamy w Warszawie dostatek. Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za opróżnianie 10,5 tys. koszy zlokalizowanych przy przejściach dla pieszych, w głównych ciągach ruchu pieszego i przy wejściach do stacji metra. Za kosze odpowiada także ZTM /ok. 6 tys. koszy na przystankach komunikacji miejskiej/ oraz Urzędy Dzielnic /ok. 5 tys. koszy/. Kosze rozstawiają na podległych terenach również spółdzielnie i administracje. Ogółem szacuje się, iż w stolicy funkcjonuje co najmniej 21 tys. koszy. Daje to jeden kosz na osiemdziesięciu warszawiaków. Kosze są codziennie opróżniane.

  W ramach kampanii PSIE SPRAWY WARSZAWY planowane jest jeszcze ustawienie podajników na torebki do sprzątania po psach w parkach podległych Zarządowi Oczyszczania Miasta, ustawienie tabliczek "pouczająco-informacyjnych", emisję spotów telewizyjnych i radiowych /TVP3, UPC - Animal Planet, Discovery Chanel, National Geographic, CNN, Hallmark, Radio WAWA i Złote Przeboje/, bilbordy i plakaty. To druga, przypominająca faza kampanii rozpoczętej w czerwcu 2006r. Finansowo kampanię wspiera Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej m.st. Warszawy. W przypadku problemów z uzyskaniem bezpłatnych zestawów prosimy dzwonić pod bezpłatny numer INFOLINII CZYSTOŚĆ 0800 800 117.

  « powrót do strony głównej


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

  więcej imprez plenerowych (masowych)
  16%
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  15%
  możliwość wypożyczenia rowerów
  15%
  możliwość wypożyczenia leżaków
  12%
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  9%
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  9%
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  8%
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
  8%
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  6%
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  3%

  głosów: 1040

  « głosuj  Zobacz mapkę Pola Mokotowskiego!


  Wyświetl większą mapę


  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt