Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.9.2007, godz.: 12:05, źródło: Kino Luna

Weekend w kinie Luna

Zapraszamy na dwa ciekawe wydarzenia w Lunie. W najbliższy weekend dla najmłodszych i ich rodziców wyjątkowe atrakcje w ramach Filmowych Poranków z Misiem (spotkanie z kamerą dla dzieci i z dietetykiem dla rodziców). Dla nieco starszych zaś, w środę, 3 października, zainaugurujemy Dyskusyjny Klub Filmowy, który otworzy przedpremierowa projekcja filmu Nieznajoma. Kino Luna przygotowało dla naszych czytelników podwójne zaproszenia.

Przez cały tydzień również, na ekranach Luny, odbywać się będą przedpremierowe pokazy Nieznajomej.

Mamy dla Was podwójne zaproszenia

Jeżeli jesteście zainteresowani podwójnymi wejściówkami na dowolny seans, w tym na przedpremierowe pokazy filmu Nieznajoma w terminie 28.09-04.10.2007 do wyboru, to napiszcie do nas maila na adres: moje@PoleMokotowskie.pl
w temacie wpiszcie: Kino Luna
w treści podajcie: Wasze Imię Nazwisko, wybrany tytuł i termin oraz kontaktowy numer telefonu.

Jeżeli często i konstruktywnie do nasz piszesz, masz bardzo duże szanse że to właśnie Ty otrzymasz zaproszenie. Jeżeli chcesz zwiększyć szanse na otrzymanie zaproszenia ..wystarczy treść maila wzbogacić o komentarz, historię, wspomnienie lub swoją wizję lub pomysły związane z Polem Mokotowskim ;)

Na Wasze maile czekamy nieustająco, zaproszenia jednak rozdamy w piątek do godz. 13.

W cyklu Luna-Dzieciom

FILMOWE PORANKI Z MISIEM
29-30 WRZEŚNIA 2007
Godzina 10.00
Zapraszamy naszych najmłodszych widzów do kina Luna na drugą edycję akcji FILMOWE PORANKI Z MISIEM. Nasze poranki, to spotkania z bohaterami najlepszych polskich bajek animowanych, połączone z wyjątkowym programem zajęć ruchowych, scenicznych i plastycznych, prowadzonych po każdej projekcji przez doświadczonych animatorów kultury. Każde spotkanie składa się z projekcji zestawu bajek (około 40min), a następnie ze wspólnej zabawy z opiekunami, którzy w zanadrzu przygotowanych mają niezmierzoną ilość niespodzianek dla najmłodszych.

W najbliższy weekend, w sobotę 29 września, dzieci czekają zajęcia z kamerą!!!
A dla rodziców przygotowaliśmy warsztaty dotyczące prawidłowego żywienia dziecka (po projekcji około g. 12.00).

Naszym zajęciom patronuje magazyn „MIŚ” – dwutygodnik dla najmłodszych, telewizja Kino Polska, portal Bystrzak.pl, Rama Idea
Cena biletu: 12zł
29 i 30 września (sobota i niedziela), godz. 10.00
Grzybobranie
Bolek i Lolek na wakacjach. Grzybobranie
Pomysłowy wnuczek. Grzybobranie
Wędrówki rzepa. Rzep i pokrzywy

Po każdej projekcji zapraszamy naszych najmłodszych widzów na zajęcia sceniczno-muzyczno-plastyczne.
Program zajęć:
1. Muzyka dziecięca, zabawy na scenie do godz. 10 aż zbiorą się wszyscyprzyjaciele misia;
2. Przywitanie gości, rozdanie nagród, zaproszenie na film
3. Film- zestaw 2-3 bajek do 30 minut
4. Zaproszenie rodziców i dzieci na scenę
5. Wspólna nauka i śpiewanie piosenki "Jadą jada misie.." Do podkładu muzycznego
6. Rozgrzewka do podkładu muzycznego (ogólnorozwojowe ćwiczenia i ćwiczenia na koordynację ruchową)
7. Ćwiczenia logopedyczne (podstawowe ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy w ciekawy i przystępny sposób dla dzieci)
8. Nauka i śpiewanie drugiej piosenki ( różne) również z podkładem muzycznym
9. Pląs + ćwiczenia na koordynację
10. Rozmowa z dziećmi na temat zajęć
11. Zagadki, pytania, konkursy
12. Wspólna zabawa związana z tematem zajęć
13. Zajęcia plastyczne – wspólna praca z rodzicami ucząca cierpliwości
zespołowej pracy, związana z tematem zajęć( w tle muzyka z całego świata w tym muzyka klasyczna, wymiennie czytanie dwutygodnika Miś)
14. Rozdanie pieczątek i paszportów misia
15. Indywidualne śpiewanie piosenek i rozdanie gazetki „Miś”
(Bardzo ważny etap indywidualnie traktuje każde dziecko by przełamało swój strach przed mikrofonem i występem przed innymi dziećmi i rodzicami)
16. Improwizacja- taniec, taniec z chustami, wstążkami itp. nauka rytmu i improwizacji przy muzyce bez udziału rodziców
17. Pożegnanie
18. Na prośbę rodziców indywidualna praca z dzieckiem śpiewanie do mikrofonu ośmielanie itp.
19. Dwa razy w miesiącu, zajęcia z udziałem kamery, przełamujące barierę nieśmiałości, pokazujące jak powstaje film i pozwalające na pierwsze, samodzielne kroki w warsztacie aktorskim.
Czas trwania zajęć po filmie waha się w zależności od liczby uczestników od 60 do 90 minut.

W cyklu EDUKACYJNA LUNA

3 i 31 października (środy)
godzina 19.30
Kino Luna i Kompilacja Warszawska, zapraszają wszystkich fanów kina artystycznego na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego Dekaefka. W tegorocznej edycji Dekaefki, tradycyjnie, czekają na Was wyjątkowe pozycje filmowe, okraszone wartościową dyskusją po każdej projekcji. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy wiele niespodzianek i atrakcji. W październiku zapraszamy na dwa spotkania. Naszą akcję rozpocznie przedpremierowy pokaz doskonałego obrazu Giuseppe Tornatore Nieznajoma. Drugie spotkanie poświęcimy filmowi W stronę morza w reżyserii Alejandro Amenabara.
Cena biletu: 10zł

PROGRAM:
środa, 3 października, g. 19.30
Nieznajoma- pokaz przedpremierowy!!! reż. Giuseppe Tornatore, Włochy 2006, 118’

środa, 31 października, g. 19.30
W stronę morza reż. Alejandro Amenabar, Hiszpania 2004, 125’

O filmach:
Nieznajoma
reż. Giuseppe Tornatore, Włochy 2006, 118’
Tajemnicza młoda kobieta z okien swojego domu obserwuje mieszkającą naprzeciwko rodzinę jubilerów. Wrażenie spokojnej i uległej osoby, które sprawia, to tylko fasada, pod którą kryje się jej druga, niepohamowana natura i tragiczna przeszłość... Kobieta zdobywa pracę sprzątaczki w domu obserwowanej rodziny, zaczyna coraz bardziej przenikać do ich świata. Wykorzystując chwilowy kryzys w małżeństwie swoich chlebodawców, szybko zjednuje sobie przyjaźń ich córeczki. Wydaje się, że nic nie będzie w stanie powstrzymać jej planu...

W stronę morza
reż. Alejandro Amenabar, Hiszpania 2004, 125’
Ramon Sampedro, były marynarz, od 30 lat jest sparaliżowany i przykuty do łóżka. Jego jedynym obrazem świata jest morze widziane z okna sypialni. Morze przynosi mu wspomnienie wolności oraz wypadku, który odebrał mu szansę na szczęśliwe życie. Mimo że otoczony miłością rodziny, marzy wyłącznie o doprowadzeniu swojego życia do godnego końca. Sąd odmawia jednak wydania zgody na przerwanie jego cierpień. Świat Ramona zmienia się pod wpływem dwóch kobiet: Julii, prawnik, która prowadzi jego sprawę, oraz sąsiadki Rosy. W 1998 roku Sampedro odmówił przyjmowania leków, a kaseta wideo z jego agonią obiegła cały świat.

Film Alejandro Amenábara z Javierem Bardemem w roli głównej, zdobył na MFF w Wenecji 2004 Grand Prix i Wielką Nagrodę Specjalną Jury, oraz przyniósł Javierowi Bardemowi Nagrodę dla Najlepszego Aktora. Obraz ten, był również kandydatem Hiszpanii do Oscara i pretendował do Europejskiej Nagrody Filmowej 2004 w aż 5 kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor, Najlepszy Operator i Najlepszy Scenarzysta.

Kino Luna
ul. Marszałkowska 28


« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt