Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.9.2006, godz.: 20:16, źródło: www.zw.com.pl

Miasto planuje duże zmiany na Polu Mokotowskim

Pole Mokotowskie ma stać się wizytówką nowoczesnej Warszawy! Najważniejsze zmiany to zlikwidowanie budynków Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodniczych (obecnie stoją przy ul.Rostafińskich) oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (bliżej al. Niepodległości). Na Polu, w okolicach stadionu Skry, planowana jest budowa kilku niedużych boisk do gier zespołowych - piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Miasto chce również zwiększyć liczbę oczek wodnych na Polu, zbudować nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Ponieważ Pole jest rozdzielone na dwie części al. Niepodległości, Ratusz chce zintegrować obie połowy tak, by warszawiacy mogli swobodnie przemieszczać się między nimi. W tym celu planowane są dwie lub trzy kładki nad al. Niepodległości na odcinku od ul. Batorego do Trasy Łazienkowskiej.

Miasto chce także przenieść stację benzynową, która znajduje się w pobliżu skrzyżowania ul. Wawelskiej z al. Niepodległości (w pobliżu północno-wschodniego narożnika Pola). Swobodny dostęp do zieleni byłby zatem możliwy także od strony ul. Wawelskiej. Przekształcenia Pola ma nadzorować Michał Borowski, p.o. wiceprezydenta Warszawy. Pole Mokotowskie wciąż nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania. Tydzień temu projektem zajęła się Rada Urbanistyczno-Architektoniczna przy prezydencie miasta. Wydała pozytywną opinię.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

malone
tak trzymać i przy okazji zlikwidować nocną działalność dyskotekową! Jesli się tego nie zrobi, bardzo szybko uporządkowany i odnowiony park zostanie zdewastowany. Tak jak to teraz ma miejsce, pełno śmieci (kubki plastikowe), pustych butelek i puszek po piwie a okoliczne przystanki są zdewastowane i mają powybijane wszystkie szyby. Trzymam kciuki za zrealizowanie tak ambitnych planów!!!

Olo
a jaki to jest park z prawdziwego zdarzenia?Więcej betonu,itd?Jak do tej pory Pola Mokotowskie są parkiem z prawdziwego zdarzenia później to będzie tylko sztuczny park i nic poza tym.Może dla niektórych w tej chwili Pola Mokotowskie to za swojskie klimaty,za dużo zieleni itd..

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt