Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


3.8.2007, godz.: 09:35, źródło: Teatr Współczesny

Teatr Współczesny - rozpoczyna sezon 2007/2008

Teatr Współczesny, znajdujący się w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, w dniu 10 sierpnia rozpoczyna sezon 2007/2008 i serdecznie zaprasza Drogich Widzów.
Przedstawienie inaugurujące powakacyjną pracę Teatru to sztuka Braci Presniakow "Udając ofiarę" w reżyserii Macieja Englerta. Scenografia Marcin Stajewski, kostiumy Anna Englert, muzyka Jerzy Satanowski. W obsadzie m.in.: Stanisława Celińska, Agnieszka Judycka, Agnieszka Pilaszewska, Agnieszka Suchora, Janusz R.Nowicki, Sławomir Orzechowski, Zbigniew Suszyński, Borys Szyc, Andrzej Zieliński.
z tej okazji mamy dla Was podwójne zaproszenie

zaproszenie rozdamy, wśród osób, które:
przyślą maila na adres konkurs@PoleMokotowskie.pl w tytule wpisując Teatr Współczesny a w treści napiszą w kilku słowach:
- jak najchętniej spędzają czas na Polu Mokotowskim lub
- co najbardziej cenią lub czego nie lubią w Polu Mokotowskim lub
- co by zmieniły ..na Polu Mokotowskim.
- lub jakąś historię, wspomnienie, opowiadanie ... związane z Polem Mokotowskim
na maile czekamy do 9.08.2007 [czwartek] do godziny 13.


„Udając ofiarę” , to czarna komedia nazwana przez krytykę „łobuzerską parafrazą Hamleta”, brawurowo i błyskotliwie napisana przez Braci Presniakow, najbardziej znanych współczesnych dramaturgów rosyjskich, których twórczość zyskała już światową sławę. Ich dramaty grane są z wielkim powodzeniem na całym świecie: od Wielkiej Brytanii, przez USA, Australię, Niemcy, kraje skandynawskie, Hiszpanię, Portugalię po Węgry. Na Zachodzie goszczą na afiszach teatrów częściej, niż sztuki Czechowa.

Trzydziestoletni Wala , absolwent filozofii jest zatrudniony przy milicjyjnych rekonstrukcjach wypadków. Jako „aktor grający” ofiary zbrodni próbuje opanować strach przed śmiercią...i życiem.

Jak na ironię, praca Wali splata się w tragikomiczny sposób z jego losem, co sprawia, że bohater „policyjnego planu filmowego” żyje na granicy dwóch światów, realnego i fikcyjnego. W żadnym nie czuje się sobą i stąd szereg nieprzewidywalnych wydarzeń, które składają się na fabułę tej przezabawnej i migocącej wieloma znaczeniami sztuki.

Światowa jej prapremiera miała miejsce na festiwalu w Edynburgu w r. 2003 i od tej pory jest grana z wielkim powodzeniem na wielu scenach europejskich i amerykańskich.

W Moskwie zrealizowana w słynnym MChT-cie, gdzie wcześniej grano głośną sztukę Braci Presniakow „Terroryzm”, zbulwersowała publiczność niewybrednym językiem, ale przez krytyków została uznana za jedno z dziesięciu najważniejszych przedstawień sezonu 2004/2005.

Filmowa wersja sztuki „Udając ofiarę” ,nakręcona przez znanego rosyjskiego reżysera teatralnego Kiriłła Sieriebriennikowa stała się już kinowym przebojem . Sieriebriennikow wygrał tego roku w październiku pierwszy Festiwal Filmowy w Rzymie. Nagrody przyznało jury, złożone tym razem nie z twórców filmowych, tylko z pięćdziesięciu miłośników kina, wybranych w drodze konkursu. Na czele jury stanął mistrz włoskiego kina Ettore Scola. Film zdobył już wcześniej Główną Nagrodę festiwalu Kinotawr w Soczi.

Następne spektakle: 11 i 12.08. g.19.00.
Kasa Teatru jest czynna od 11.00-17.00.
Repertuar sierpniowy na www.wspolczesny.pl

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt