Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


30.7.2007, godz.: 23:40, źródło: Kino Luna

Z aktorem w tle: John Malkovich

Zapraszamy serdecznie do kina Luna na przegląd najlepszych filmów z udziałem Johna Malkovicha, wybitnej postaci w światowej kinematografii. John Gavin Malkovich ma w swoim dorobku role w ponad 70 filmach, próbował swych sił również jako reżyser, scenarzysta i producent. W ramach przeglądu zaprezentujemy Państwu, najciekawsze obrazy z jego udziałem. Ponadto, w sobotę przed pierwszym seansem z cyklu, zapraszamy Państwa na poczęstunek zorganizowany przez restaurację TelePizza.
mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na dowolny seans z cyklu

Z aktorem w tle: John Malkovich

PROGRAM
Piątek, 3 sierpnia
g. 20.30 Być jak Stanley Kubrick, reż. Brian W. Cook, Wlk. Brytania/Francja 2006, 86’

Sobota, 4 sierpnia- przed seansem poczęstunek !
g. 20.30 Tajemnicza akademia sztuk pięknych, reż. Terry Zwigoff, USA 2006, 102’
g. 22.30 Cień wampira, reż. E. Elias Merhige, Luksemburg/USA/Wlk. Brytania 2006, 102’

Niedziela, 5 sierpnia
g. 20.30 Klimt, reż. Raoul Ruiz, Austria/Wlk. Brytania/Francja/Niemcy 2006, 97’

Poniedziałek, 6 sierpnia
g. 21.00 Ruchome słowa, reż. Manoel de Oliveira, Francja/Portugalia/Włochy 2004, 96’

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Sieci Kin Studyjnych i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mamy dla Was 3 podwójnych wejściówek na dowolny seans z cyklu
wejściówki rozdamy, na bieżąco, wśród osób, które:
przyślą maila na adres konkurs@PoleMokotowskie.pl w tytule wpisując Kino Luna a w treści napiszą w kilku słowach:
- jak najchętniej spędzają czas na Polu Mokotowskim lub
- co najbardziej cenią lub czego nie lubią w Polu Mokotowskim lub
- co by zmieniły ..na Polu Mokotowskim.
na maile czekamy do 5.08.2007 [niedziela] do godziny 11.


o filmach:
Być jak Stanley Kubrick
reż. Brian W. Cook, Wlk. Brytania/Francja 2006, 86’
Film oparty został na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 1998-1999, kiedy Kubrick pracował w Londynie na planie "Oczu szeroko zamkniętych". W mieście pojawił się wówczas mężczyzna, który podając się za niego, uczestniczył w wielu ekskluzywnych przyjęciach i bez problemu wchodził do najdroższych londyńskich restauracji i klubów. Szczególnie interesujący jest fakt, że mężczyzna ten nie był w ogóle podobny do Kubricka.

Być jak Stanley Kubrick to - jak mówi sam John Malkowich - (...) bajka pouczająca, śmieszna i autentyczna, co w przypadku tych dwóch ostatnich punktów, nieczęsto się spotyka w bajkach. Conway zmarł w jednej z najsłynniejszych klinik prywatnych Anglii. Opieka społeczna płaciła rachunki za jego utrzymanie i nawet za usługi kosmetyczne...Miał widok na basen, gdzie pływali młodzi chłopcy, często modele przebywający na kuracji detoksykacyjnej...Jak na bajkę dziwny jest to morał...

Tajemnicza akademia sztuk pięknych
reż. Terry Zwigoff, USA 2006, 102’
Zmagania młodego artysty, Jerome'a Plata, który po ukończeniu gimnazjum, postanowił szlifować swój talent w niewielkiej Akademii Sztuk Pięknych na Zachodnim Wybrzeżu. Chłopak ma jedno marzenie: zostać największym artystą na świecie, takim jak jego ideał, Pablo Picasso. Niestety, umiejętności i piękno tworzonych przez Jerome'a portretów nie zostały docenione na zajęciach. Jego świat pełen jest szalonych, niekonwencjonalnych bohaterów. Jest tu: egocentryczny profesor (John Malkovich), artysta-nieudacznik (Jim Broadbent), który swój smutek i pretensje całego świata topi w alkoholu. Jest też pani profesor od historii sztuki (Anielica Huston), którą Jerome prosi o radę, trzeźwo patrzący na życie kolega z klasy (Joe David Moore), którego długoletnie doświadczenie pomaga Jerome'owi rozeznać się w skomplikowanych układach panujących na uczelni, tryskający energią współlokator z pokoju (Ethan Suplee), którego marzeniem jest nakręcić wspaniały film.

Cień wampira
reż. E. Elias Merhige, Luksemburg/USA/Wlk. Brytania 2006, 102’
Opowieść o procesie powstawania jednego z największych niemieckich filmów grozy, którego tytuł brzmi „Nosferatu -symfonia grozy”. Realizacja filmu przerywana była bardzo niesamowitymi i tajemniczymi zjawiskami - jedni członkowie ekipy ginęli w tajemniczych okolicznościach inni umierali. Jednym z ważniejszych wątków filmu jest skomplikowana relacja pomiędzy reżyserem filmu i odtwórcą głównej roli.

John Malkovich odtwarza w filmie rolę Friedricha Marnaua- reżysera „Nosferatu”. "Jest zaskakująco do niego podobny. Swoją grą znakomicie podkreśla, do jakiego stopnia człowiek ten ogarnięty był obsesją," mówi Katz.
Sam aktor o swojej kreacji mówi:

”Znajdą się ludzie, którzy gotowi są przyznać, że Murnau był uroczym człowiekiem. Ja uważam, że najlepiej podsumowuje go słowo: reżyser. Kojarzy się z nim samo przez się kilka przymiotników, z których nie wszystkie są przyjemne! Istotne w jego wypadku jest wykształcenie historyka sztuki i jego zaplecze kulturowe. Ekipa Murnaua byli to ludzie o szerokich horyzontach, a to zawsze jest bardziej interesujące. To poszerza obiektyw, kadr. Poszerza zakres odniesień. Przeczytałem większość literatury dotyczącej Murnau'a. Uważam, że zawsze trzeba wiedzieć, co stanowi punkt wyjścia dla przyszłej kreatywności aktora.

Powszechna fascynacja wampirami wynika prawdopodobnie z faktu, że lubimy być straszeni. To forma podniecenia. To granie na emocjach pierwotnych - strach przed ciemnością, nieznanym, przed obcym. Może nawet kwestie religijne - strach przed utratą duszy. Nosferatu jest wyjątkowy. Nie ma nic wspólnego ze zmysłowym typem wampira Drakuli, ale to mi się właśnie w nim podoba. Związane są z nim zagadnienia czasu, przemijania, zepsucia. Nasz film jest zabawniejszy i ma ów blichtr starych filmów.”

Klimt
reż. Raoul Ruiz, Austria/Wlk. Brytania/Francja/Niemcy 2006, 97’
Gustav Klimt (1862-1918) - austriacki malarz i grafik, twórca szkoły malarskiej zwanej Secesją Wiedeńską, szokował publiczność początku XX wieku swoimi nieortodoksyjnymi, subtelnie erotycznymi obrazami. Był celebrowany w Paryżu, a potępiany w Wiedniu. Zarówno swoje życie jak i obrazy poświęcił w całości kobietom. Jego modelki były jego muzami - z tych romansów zrodziło się około 30 potomków malarza...
Akcja filmu skupia się na związku Klimta z Leą de Castro, jego walce o artystyczną niezależność oraz na niespełnionej miłości jego życia, którą była Emilie Flöge. Narratorem filmu jest Egon Schiele - najbliższy z przyjaciół mistrza.
Raoul Ruiz, wykorzystując wydarzenia z życia Klimta, zdołał stworzyć niezwykły wizualny i muzyczny obraz minionej epoki. Skupił się na dręczącym Klimta, nieustającym poszukiwaniu perfekcji, erotyzmu i łączącej się z nim miłości, na niezmordowanej pogoni za nowymi formami wyrazu, odrzuceniu przez mistrza społecznego oraz artystycznego ducha czasu, niepokojach przetaczających się przez Wiedeń i upadku imperium.

Dieter Pochlatko- producent filmu, od początku obstawał przy obsadzeniu w roli Klimta Johna Malkovicha.

„Żaden inny aktor, w mojej opinii, nie wchodził w grę. John Malkovich to jednak gwiazda dość wybredna i niezwykle zajęta. Dopiero pomoc ze strony Raoula Ruiza, który pracował z nim wcześniej przy wspomnianych dwóch filmach sprawiła, iż pozyskaliśmy go do „Klimta”.”

Ruchome słowa
reż. Manoel de Oliveira, Francja/Portugalia/Włochy 2004, 96’
Film przygodowo-obyczajowy portugalskiego reżysera wielokrotnie nagradzanego na wszystkich międzynarodowych festiwalach filmowych; obraz konkursowy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2003 z doskonałymi rolami Johna Malkovicha i Catherine Deneuve.

Rosa Maria wykładowca historii na lizbońskim uniwersytecie wyrusza wraz z ośmioletnią córką, Marią Joaną w rejs z Lizbony do Bombaju, gdzie oczekuje na nie mąż i ojciec, pilot samolotów pasażerskich. Bohaterka korzysta ze sposobności odwiedzenia najważniejszych dla rozwoju zachodniej cywilizacji miejsc, o których opowiada na wykładach, ale których nigdy wcześniej nie widziała. Pokazując córce Ceutę, Marsylię, Neapol, Ateny, Kair czy Istambuł snuje opowieści, w których fakty historyczne przeplatają się z mitami. Na pokładzie statku nawiązuje znajomość z kapitanem Johnem Walesa (John Malkovich), Amerykaninem polskiego pochodzenia i trzema kobietami o światowej sławie: Francuzką Delphine (Catherine Deneuve) - znaną buissness woman, Greczynką Heleną - pieśniarką i aktorką oraz Włoszką Francescą - byłą top modelką. Podczas wspólnej kolacji, rozmawiają - każdy w swoim własnym języku - o kulturze i cywilizacji. Spotkanie przerywa nieoczekiwane zdarzenie...

3-6 sierpnia 2007
Kino Luna
ul. Marszałkowska 28
www.kinoluna.pl
Bilety wg obowiązującego cennika« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt