Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.9.2006, godz.: 20:14, źródło: www.um.warszawa.pl

Pełnomocnik Prezydenta wkracza na rowerowe ścieżki

Prezydent Kazimierz Marcinkiewicz powołał pełnomocnika ds. rozwoju transportu rowerowego. W ten sposób spełnił najważniejszy postulat warszawskich rowerzystów, którzy czekali na to od dwóch lat. "To pierwszy, ale bardzo ważny krok. Urzędnicy muszą z większym zrozumieniem i sprawniej współpracować z rowerzystami. Budowa, naprawa i modernizacja ścieżek rowerowych to większe bezpieczeństwo nie tylko dla rowerzystów, ale także dla pieszych i kierowców" - podkreślił prezydent. Pierwsze efekty "rowerowego przyspieszenia" - zdaniem K. Marcinkiewicza - powinny zacząć się pojawiać w ciągu półtora miesiąca. Pełnomocnikiem został Stanisław J. Plewako, pracownik Biura Drogownictwa i Komunikacji.

Po sobotnim spotkaniu z przedstawicielami "Zielonego Mazowsza", które jest nieformalnym reprezentantem warszawskich rowerzystów, prezydent zapowiedział przyspieszenie inwestycji, sprawdzenie, jak szybko można usprawnić poruszanie się po ścieżkach, likwidację luk między istniejącymi ścieżkami. W tych sprawach Warszawa będzie korzystać z najlepszych doświadczeń innych miast.

Jeszcze we wrześniu, z udziałem pełnomocnika prezydenta, dyrektorów drogowych instytucji i rowerzystów "Zielonego Mazowsza" po raz drugi zbierze się stały zespół, który na bieżąco będzie zajmował się praktycznym rozwiązywaniem problemów i realizacją postulatów rowerzystów. Na pierwszym takim spotkaniu, w dniu 7 września 2006 r., cykliści apelowali m.in. o jak najszybsze powołanie pełnomocnika ds. rozwoju transportu rowerowego. Prezydent natychmiast spełnił ten postulat.

Pełnomocnik prezydenta - Stanisław J. Plewako - jest głównym specjalistą w Biurze Drogownictwa i Komunikacji (miasto nie wyda pieniędzy na dodatkowy etat). Sprawami rowerzystów zajmuje się od dwóch lat. To on właśnie przygotował i koordynował pierwsze, wrześniowe spotkanie wysokich urzędników miejskich z cyklistami "Zielonego Mazowsza"'.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt