Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


9.12.2010, godz.: 12:48, źródło: www.karta.org.pl

KIERMASZ HISTORYCZNY OŚRODKA KARTA

KARTA NA STÓŁ

10–12 grudnia (od piątku do niedzieli)

godz. 11.00-20.00

ul. Narbutta 29 w Warszawie

– UWAGA! „bibuła” gratis do zakupu powyżej 20 zł

– świadectwa XX wieku

– rabaty -50%, -70%

– wystawa „Prywaciarze”

- punkt informacyjny „Indeksu Represjonowanych”

– dla każdego gościa w prezencie – kawa, herbata i pączek

- szansa pomocy Ośrodkowi KARTA

Rok temu odwiedziło nas ponad 300 osób. Był czas na rozmowy o historii i książkach. Wielu z gości dowiedziało się o blisko 30-letniej działalności Ośrodka KARTA. A my wysłuchaliśmy wspomnień, które trafiły później do naszego Archiwum. Otworzyliśmy swoją siedzibę dla wszystkich zainteresowanych XX wiekiem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kiermasz „Karta na stół” to jedna z szans na przetrwanie dla Ośrodka KARTA.

W tym roku ZAPRASZAMY ponownie.

Powiększyliśmy ofertę wydawniczą. Wśród nowości nasz bestseller Egzekutor Stefana Dąmbskiego – wstrząsająca spowiedź żołnierza AK, który stawał się katem.

Z serii „Tematy Karty” wydaliśmy też Politycznych ­ niesamowity zbiór relacji więźniów politycznych, którzy opowiadają o swoich pobytach w więzieniach Peerelu w latach 1982-86.

Wśród nowości znajdują się też: Rosja a Katyń (ważne teksty na temat stanowiska „nieoficjalnej” Rosji wobec zbrodni katyńskiej) i Sobibór (12 relacji ocalałych więźniów).

Polecamy albumy, m.in. Teatr Ósmego Dnia (pierwsza książka prezentująca 45-letnią historię najwybitniejszego teatru alternatywnego Polski powojennej); Kolory wojny. Oblężenie Warszawy w barwnej fotografii Juliana Bryana; Cykliści (tytuł zawierający rewelacyjne archiwalne zdjęcia od 2 poł. XIX wieku po 1939 rok) oraz Rok 1918 (chronologiczne, barwnie ilustrowane przedstawienie wydarzeń towarzyszących odzyskaniu przez Polskę niepodległości).

Zachęcamy do lektury Rumuńskiego azylu (nieznany fragment historii polskiego uchodźstwa w Rumunii - ponad 200 zdjęć z „archiwum rumuńskiego” Ośrodka KARTA) i Ochotnika (niezwykły zapis losów młodego żołnierza – ochotnika V Dywizji Syberyjskiej; niecodzienny obraz zawieruchy wojennej od 1918 do 1922 roku).

W ofercie także aktualne oraz archiwalne numery kwartalnika „Karta” — rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do codziennej pracy polonistów i historyków w szkołach.

Kiermasz jest doskonałą okazją do poznania wszystkich naszych publikacji, a także do wsparcia działań Ośrodka KARTA.

Sponsor: Cukiernia A. Cieślikowski

Partner medialny: placdefilad.com« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

socryys
TbRHHu <a href="http://yqgrmwf dxaxy.com/">yqgrm wfdxaxy</a>, [url=http://wfxvswpleuhn. com/]wfxvswpleuhn[/url], [link=http://xjzjpuiswcgi .com/]xjzjpuiswcgi[/link] , http://yifvizqekegk.com/

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt