Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


28.10.2010, godz.: 14:45, źródło: www.fn.org.pl

Rockowo-klasyczny listopad w Iluzjonie

Rockowo-klasyczny listopad w Iluzjonie

Jesienny miesiąc rozpoczniemy klimatem zaduszkowo-refleksyjnym. W dniach 2-10 listopada zapraszamy na cykl KINO W ZAŚWIATACH w ramach, którego zaprezentujemy 12 filmów z siłami nadprzyrodzonymi w rolach głównych. Przegląd to 12 doskonałych filmów największych reżyserów (wśród, których znaleźli się m.in. Polański, Bergman, Kieślowski) oraz plejada znakomitych aktorów – Robert de Niro, Mia Farrow, Bibi Anderson, czy Jessica Lange. W ramach cyklu m.in. przemierzymy zaświaty z Orfeuszem Jeana Cocteau, Zmęczoną Śmierć przedstawi nam Fritz Lang (seans z muzyką na żywo) a Urok Szatana zaprezentuje René Clair.

Jednakże kino Iluzjon nie podda się listopadowej melancholii i na zimne jesienne wieczory, w przeglądzie filmów dokumentalnych - TYLKO ROCK!, przygotowało sporą dawkę energii nie tylko dla fanów mocnych brzmień.

W trakcie rockowego tygodnia (od 11 do 18 listopada) zaprezentujemy biografie twórców rocka (Joe Strummer. Niepisana przyszłość), koncerty (Rolling Stones w blasku świateł, Metallica – Some Kind of Monster) oraz wspomnienia festiwalowych szaleństw – Woodstock, Roskilde, Fala.

Zaś na ostatnią dekadę listopada przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla wielbicieli jednego z najpłodniejszych twórców kina światowego - JEAN-LUC GODARDA, który 3 grudnia br. będzie obchodził 80. urodziny. Wyświetlimy 12 spośród ponad 90. filmów, które nakręcił Godard. W naszym wyborze znalazły się dzieła, które na stałe weszły już do kanonu światowych arcydzieł – Do utraty tchu, Kobieta jest kobietą, Pogarda. Nie zabraknie również mniej znanych dzieł tego kontrowersyjnego – uwielbianego lub znienawidzonego twórcy – Karabinierzy, Amatorskich gang i inne.

Zapraszamy również na stałe imprezy Iluzjonu:

– przygotowany wspólnie z Teatrem Narodowym cykl KINO/TEATR w ramach, którego zaprezentujemy film Tartuffe Friedricha W. Murnaua. Z muzyką na żywo w wykonaniu Macieja Trifonidisa Bielawskiego. (9 listopada; g. 20.00)

- SPOTKANIE Z KWARTALNIKIEM FILMOWYM, podczas którego wykład na temat „Chaplin według Pierwszej Awangardy” wygłosi Aleksander Wójtowicz. Prelekcję zilustrujemy projekcją Dzisiejszych czasów w reż. Charlie Chaplina. (25 listopada, g. 20.00)

- THE BEST OF POLISH MOVIES klasyka polskiego kina z napisami angielskimi

Szczegóły na www.fn.org.pl

Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej

Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, wejście A

Bilety do nabycia w kasie kina Iluzjon w cenie 11-15 zł

tel.: 22 646 12 60 (czynny na pół godziny przed pierwszym seansem)« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt