Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


24.6.2010, godz.: 08:41, źródło: www.fn.org.pl

ostatni tydzień czerwca w kinie Iluzjon

Już w najbliższy piątek 25 czerwca o godz. 20:00 zapraszamy na ostatni przed wakacjami SEANS Z FILMWEBEM, w którym wyświetlimy wybrany przez czytelników Filmwebu najgorętszy wakacyjny romans pary Dustin Hoffman – Anne Bancroft w ABSOLWENCIE Mike Nicholsa. (bilety w cenie 5 zł, a przed seansem konkurs z nagrodami)

29 czerwca przypada 10. rocznica śmierci VITTORIO GASSMANA – znakomitego aktora filmowego i teatralnego, reżysera, scenarzysty.

W kinie Iluzjon, obrazach Giuseppe De Santisa – GORZKI RYŻ (Riso amaro, Włochy 1948), Vittorio De Sici – SĄD OSTATECZNY (Il giudizio universale / Le jugement dernier, Francja/Włochy 1961) oraz Roberta Altmana – DZIEŃ WESELNY (A Wedding, USA 1978), przypomnimy trzy niezwykle wyraziste kreacje aktorskie tego amanta lat 50. ubiegłego wieku.

VITTORIO GASSMAN urodził się w 1922 roku w Genui. Początkowo studiował prawo, by z czasem porzucić Uniwersytet na rzecz rzymskiej Akademii Dramatycznej. Na deskach teatru debiutował w 1943 roku, trzy lata później zagrał w pierwszym filmie Preludium miłości. Ze względu na warunki zewnętrzne obsadzany był głównie w rolach amantów, jednak przez długi czas traktował film drugoplanowo, w pełni oddając się aktorstwu teatralnemu. Współpracował z największymi reżyserami tamtych lat: Viscontim, De Sicą, Monicellim, Scolą. Od 1953 zaczął grywać w Hollywood m. in. w Wojnie i pokoju. Był aktorem wszechstronnym, grał zarówno role komediowe (Sprawcy nieznani), jak i dramatyczne (Zapach kobiety). Gdziekolwiek by nie występował czy to na deskach teatru czy przed kamerą jego gra odznaczała się niezwykłą, brawurową, wręcz przesadną, ekspresją.


25.VI pt. 17.30 SZARŻA LEKKIEJ BRYGADY
20.00 SEANS Z FILMWEBEM - ABSOLWENT
26.VI sb. 18.45 ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA
20.00 POWIĘKSZENIE
27.VI nd. 18.15 BALANGA
20.00 JULIA
28.VI pn. 19.15 PO SEZONIE
21.00 KOYAANISQATSI
29.VI wt. 18.15 SĄD OSTATECZNY
20.15 GORZKI RYŻ
30.VI śr. 18.00 WETHERBY
20.00 DZIEŃ WESELNY
1. VII czw. 18.15 NAD RZEKĄ, KTÓREJ NIE MA
20.00 CO GRYZIE GILBERTA GRAPE’A?

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt