Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.10.2006, godz.: 11:38, źródło: www.gazeta.pl

Egzamin z Warszawy kandydatów na prezydenta

Trzej najpoważniejsi kandydaci na prezydenta stolicy na chwilę wrócili do studenckich ław. Wczoraj zdawali "egzamin na prezydenta" na Uniwersytecie Warszawskim. Tak jak w najnowszych sondażach pierwsze miejsce zajęła Hanna Gronkiewicz-Waltz, kandydatka PO. Egzamin zorganizowali studenci UW, żeby sprawdzić, co kandydaci na prezydenta wiedzą o Warszawie i jej problemach. Test odbył się w Pałacu Kazimierzowskim.

Trochę spięci kandydaci usiedli przy jednym stole. Naprzeciw nich studenci. Na rozgrzewkę politycy wymieniali swoje priorytety dla Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła o tanim jedzeniu wokół uczelni, Kazimierz Marcinkiewicz o bezpiecznym mieście. Jednak serca studentów podbił Marek Borowski, który nie chce "szkoły, gdzie straszy Roman Giertych".

Potem była runda pytań, w której kandydaci wzajemnie się przepytywali. Publiczności największą radość sprawiła kandydatka PO, która do Marka Borowskiego przez chwilę mówiła wierszem:

- Panie marszałku, wyszedł pan z SLD. Teraz SLD pana popiera, czy panu to nie uwiera?

Chwilę później Kazimierz Marcinkiewicz kurtuazyjnie zwrócił się do kandydatki PO:

- Pani profesor, pani prezes, pani poseł! Używa pani hasła Pawła Piskorskiego: "Warszawa moich marzeń". Czy to powrót do korzeni?

Gronkiewicz-Waltz natychmiast odbiła piłeczkę: - Panie premierze, panie komisarzu! To ja oczyściłam Platformę z piskorczyków. Poza tym nie tylko Piskorski ma prawo do marzeń.

Po politycznych potyczkach przyszedł czas na najważniejszy punkt programu: egzamin. Kandydaci odpowiadali na pytania pisemnie i ustnie.

- Od czego pochodzi Saska Kępa? - pytał Konrad Gutkowski, organizator egzaminu.

Gronkiewicz-Waltz: - Od Sasów, którzy się tam osiedlali!

- Dobrze, punkt!

- Długość linii tramwajowych w Warszawie?

Marcinkiewicz: - 180 kilometrów?

- Źle, 470 kilometrów.

Egzamin wypadł źle. Żaden z kandydatów nie wiedział, że Jan Englert jest dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego oraz jak wysokie miały być dochody miasta. Tylko jedno pytanie nie sprawiło kandydatom żadnego kłopotu. Wszyscy znali cenę jednorazowego biletu dla studentów, który kosztuje 1,25 zł.

Cały egzamin wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz, bo jako jedyna wiedziała, że Uniwersytet Warszawski powstał w 1816 r. (wykłada na tej uczelni). Drugie miejsce zajął Kazimierz Marcinkiewicz, trzecie - Marek Borowski.

- No i dobrze. W końcu Hania tu pracuje, więc jest nasza! - ucieszył się strażnik, który pilnował porządku na debacie.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt