Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


5.2.2010, godz.: 13:11, źródło: OKO

FERIE 1-14 lutego 2010

Poniżej propozycje OKO i filii na ferie dla wszystkich, ktorzy pozostana w Warszawie.

1-12 lutego 2010
Propozycje Pracowni Ceramiki „AngobA” OKO
Pracownia Ceramiki „AngobA”, ul. Przemyska 18 (za pocztą na ul. Białobrzeskiej) otwarta będzie w dni powszednie (oprócz wtorku), w godz. 9.00-15.00 dla grup zorganizowanych (nie większych niż 20 osób) po uprzednim zapisaniu.
Rodziców z dziećmi zapraszamy w niedzielę 7 lutego w godz. 11.00-15.00
Uczestnictwo w zajęciach – nieodpłatne.
Warsztaty podczas „Zimy w mieście” nie będą tylko tradycyjnymi zajęciami ceramicznymi (lepienie, wypalanie szkliwienie prac wybranych), ponieważ uczestnicy będą mogli także spróbować swoich sił w toczeniu z gliny na kole (elektrycznym i nożnym). Planujemy także różne formy „zabawy” z gliną – wycinanie, wyciskanie modeli, tworzenie ozdób i biżuterii ceramicznej. Każda praca stworzona na warsztatach stanie się własnością uczestnika. Wiodącym tematem będą z pewnością upominki walentynkowe.

1 do 28 lutego 2010
KAWAŁEK SZTUKI W BLUE CITY
Pracownia Ceramiki Angoba oraz Magazyn Sztuk zapraszają na niezwykłą wystawę instruktorów pt. „Kawałek sztuki cz. I", do Blue City, Al. Jerozolimskich 179, II piętro obok sklepu Marks&Spenser. Artyści zaprezentują ceramikę, malarstwo na jedwabiu, batiki oraz obrazy. Wystawa będzie trwać od 1 do 28 lutego 2010. Uroczysty finisaż odbędzie się 25 lutego 2010 (czwartek), godz. 19.00. Wystawę będzie można oglądać od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-19.00. Zapraszamy.

5 lutego (piątek)
ETNICZE TAŃCE EUROPY
warsztaty taneczne
DK Rakowiec, ul. Wiślicka 8
godz.19.00, wstęp: 20 zł
Warsztaty tradycyjnych tańców etnicznych Europy obejmują tańce tańczone w kręgach, korowodach, grupach dwóch, czterech lub więcej par, jak również w pojedynczych parach. Nie wymagają one żadnego przygotowania. Wystarczy ciekawość i chęci. Przy tak dużej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. Charakter tańców pozwala na uczestnictwo niezależnie od płci, wieku i umiejętności. Zainteresowani mogą dołączyć do grupy na każdych zajęciach.

6 lutego (sobota)
AVANGARDOWY KLAN FANTASTÓW
„Na fantastycznych szlakach”; turnieje , rozgrywki, gry strategiczne i planszowe
DK Rakowiec, ul. Wiślicka 8
godz.10.00, wstęp: 10 zł
„Na Fantastycznych Szlakach - czyli sobotnie spotkania z grami". Zapraszamy tych, którzy chcą z nami odkrywać niesamowite światy fantastyczne, budować magiczne krainy, dotykać prawdziwych smoków, elfów, krasnoludów i innych mitycznych stworów; poprowadzić do boju samodzielnie pomalowane armie; spędzić czas w niepowtarzalny sposób z ludźmi podzielającymi twe fascynacje, czy też poznać bitwy i armie historyczne.

7 lutego (niedziela)
WARSZTATY CERAMICZNE
zajęcia dla dzieci i rodziców
„AngobA”, ul. Przemyska 18 (za pocztą na ul. Białobrzeskiej)
godz. 11.00-15.00, wstęp wolny
Proponowane warsztaty nie będą tylko tradycyjnymi zajęciami ceramicznymi (lepienie, wypalanie szkliwienie prac wybranych), ponieważ uczestnicy będą mogli także spróbować swoich sił w toczeniu z gliny na kole (elektrycznym i nożnym). Planujemy także różne formy „zabawy” z gliną – wycinanie, wyciskanie modeli, tworzenie ozdób i biżuterii ceramicznej. Każda praca stworzona na warsztatach stanie się własnością uczestnika. Wiodącym tematem będą z pewnością upominki walentynkowe.

7 lutego (niedziela)
MAGICZNA BRAMA DO ŚWIATA FANTAZJI
happening plastyczny Magazynu Sztuk wokół twórczości Juliusza Verne’a
Blue City (przy fontannie), al. Jerozolimskie 179
godz. 13.00-17.00, wstęp wolny
Motywem przewodnim imprezy będzie twórczość Juliusza Verne’a. Poszczególne warsztaty, przygotowane przez artystów plastyków wprowadzą dzieci w świat fantazji. Napotkamy rodzinę dinozaurów, poznamy podwodny świat niezwykłych stworzeń morskich, zaprzyjaźnimy się ze zwierzętami wykonanymi z balonów oraz zwiedzimy statek kapitana Nemo. Większość warsztatów oparta będzie na przestrzennych formach rzeźbiarskich wykonanych z pudeł kartonowych, które mają zainspirować dzieci do zabaw, do stworzenia czegoś unikatowego – recycling art.

8 lutego (poniedziałek)
godz. 12.00-13.00– Warsztaty tańca współczesnego – spotkanie 3; prowadzenie: Marta Adamczyk; wstęp wolny; obowiązuje kolejność zapisów
Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8

9 lutego (wtorek)
„Zima w kartkach zaklęta i mrozem malowana” – zajęcia plastyczne dla dzieci z rodzicami
Klub Osiedlowy SURMA, ul. Białobrzeska 17, tel. 22 823 04 32.
godz. 16.30- 18.00, Zajęcia są bezpłatne.

10 lutego 2010 (środa)
godz. 14.00-17.00
„Skarby Błękitnego Miasta” - gra
Blue City, Al. Jerozolimskie 179
FERIE Z PIRATAMI!
W te ferie zimowe czeka na dzieci z Ochoty wiele atrakcji. Jedną z nich będzie gra fabularna „Skarby Błękitnego Miasta”, która odbędzie się 10 lutego 2010 (środa) w Centrum Handlowym Blue City. Gra rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 17.00. Pod opieką doświadczonych animatorek z Ośrodka Kultury Ochoty dzieci przeniosą się do podwodnego świata skarbów, zagadek i przygód. Gra będzie miała formułę podchodów, a jej uczestnicy będę musieli odwiedzić wszystkie stacje, które zostaną utworzone na terenie Blue City, aby dotrzeć do celu – skarbu piratów! Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 do 14 roku życia, które dobiorą się w 2-3 osobowe drużyny. Liczna miejsc ograniczona! Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: agnieszkamatan@gmail.com.

10 lutego (środa)
godz. 9.00-13.00 – Avangardowy Klan Fantastów; prowadzenie: Tomasz „Smok"; spotkanie z żywą historią XVII wieku; wstęp wolny, udział grup zorganizowanych wymaga wcześniejszej rezerwacji
Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8
Dla tych, którzy chcą z nami odkrywać niesamowite światy fantastyczne, budować magiczne krainy, dotykać prawdziwych smoków, elfów, krasnoludów i innych mitycznych stworów; poprowadzić do boju samodzielnie pomalowane armie; spędzić czas w niepowtarzalny sposób z ludźmi podzielającymi twe fascynacje, czy też poznać bitwy i armie historyczne.

11 lutego 2010 (czwartek)
ZIMOWE ZABAWY NA RADOMSKIEJ
„Królowa Śniegu” – spektakl w wykonaniu Teatru Agencji VERUM
„Radomska 13”, ul. Radomska 13/21
godz.10.30, wstęp wolny

11 lutego (czwartek)
godz. 14.00-15.30– Warsztaty tańca współczesnego – spotkanie 4; prowadzenie : Marta Adamczyk; wstęp wolny; obowiązuje kolejność zapisów
Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8

11 lutego (czwartek)
„Zima w kartkach zaklęta i mrozem malowana” – zajęcia plastyczne dla dzieci z rodzicami
Klub Osiedlowy SURMA, ul. Białobrzeska 17, tel. 22 823 04 32.
godz. 16.30- 18.00, Zajęcia są bezpłatne.

11 lutego (czwartek)
POCZTÓWKA ZE ŚWIATA
„Tańce i muzyka Indii”
„Radomska 13”, ul. Radomska 13/21
godz.18.00, wstęp wolny
Wszystkich, którzy lubią podróżować z nami w oparach kadzideł i zapachu indyjskich przypraw, zapraszamy na kolejną wyprawę do Indii. Tym razem wystąpią: Kinga Malec – miłośniczka kultury Indii, tancerka zespołu tańca indyjskiego Alapadma, instruktorka tańca kathak i bollywood w szkole tańca Alapadma oraz Viryavan Dasa Adhikari – światowej klasy muzyk z Bostonu z międzynarodowym zespołem BhaJam Band. Zagra na trzech instrumentach strunowych i zaprezentuje swoją najnowszą płytę. Na koniec oczywiście poczęstunek dla wszystkich.

13 lutego (sobota)
WARSZTATY FLORYSTYCZNE
„Walentynki”
„Radomska 13”, ul. Radomska 13/21
godz.10.00, koszt: 60 zł
Gdy dookoła zaczerwienią się setki walentynkowych serduszek, my możemy zabłysnąć własnoręcznie przygotowaną kompozycją kwiatową dla ukochanej osoby. W trakcie warsztatów wykonamy ozdoby zarówno z całych kwiatów, jak i z ich płatków. Zastosowanie drucików, perełek i innych florystycznych dodatków, pozwoli stworzyć różnorodne i – co najważniejsze – niepowtarzalne aranżacje.

13 lutego 2010 (sobota)
OPOWIADANIE NA ŚNIADANIE
„Dlaczego miód jest słodki? Zajęcia z mitologii słowiańsko-bałkańskiej”
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
godz. 11.00, wstęp: 10 zł od dziecka, zapisy od środy poprzedzającej spotkanie w godz. 9.00-19.00 w OKO, tel. 22 822 48 70
Opowiadania – przypowieści o pszczołach – boskich posłańcach, o judzie, o sporach Pana Boga z diabłem i... jak to właściwie z tym miodem było. Biesiadzie towarzyszyć będzie bałkańska muzyka, a pszczelim tańcom-wywijańcom – sama królowa. Z pszczelego wosku ulepimy świece, nie zabraknie też miodu. Zajęcia dla dzieci 5-12 lat

13 lutego 2010 (sobota)
WALENTYNKOWY BLUES-ROCK
koncert zespołu The Losers Street
Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8
godz. 19.00, wstęp 20,- zł

14 lutego (niedziela)
ARTYSTYCZNA NIEDZIELA Z MAMĄ I TATĄ
„Walentynka dla...”; w programie: tematyczne warsztaty plastyczne, spektakl teatralny/koncert
DK „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8
godz. 12.00-15.00, wstęp wolny
Tematyczne warsztaty plastyczne prowadzone przez doświadczonych instruktorów – plastyków. Podczas imprezy uczestnicy wykonają różne drobiazgi związane z tematem niedzielnego spotkania. Wszystkie zrobione przedmioty można oczywiście zabrać ze sobą do domu.
Po warsztatach plastycznych zapraszamy wszystkich na spektakl teatralny/koncert.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt