Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


20.1.2010, godz.: 13:52, źródło: Muzeum Historii Polski

IV EDYCJA KONKURSU EDUKACYJNEGO „ODWAŻMY SIĘ BYĆ WOLNYMI”

Muzeum Historii Polski wraz z Fundacją Banku Zachodniego WBK ogłasza IV edycję ogólnopolskiego konkursu „Odważmy się być wolnymi”.
W tej edycji konkursu zadaniem uczestników jest odnalezienie osób, które swoją działalnością w latach 1945 – 1989 przyczyniły się do demokratycznych zmian i zasłużyły się w dziele odbudowy pełnej niepodległości Polski.

Pole Mokotowskie było świadkiem wielu historycznych wydarzeń a w jego okolicy mieszkało wielu wybitnych Polaków. Jeżeli znasz takie Historie to zachęcamy do podzielenia się nimi na naszych stronach i wzięcia udziału w konkursie!

Muzeum Historii Polski wraz z Fundacją Banku Zachodniego WBK ogłasza IV edycję ogólnopolskiego konkursu „Odważmy się być wolnymi”. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Głównym jego celem jest wzmocnienie identyfikacji młodzieży ze środowiskiem lokalnym oraz uświadomienie znaczenia jednostki w tworzeniu historii. Chcemy, by uczestnicy konkursu ocalili od zapomnienia osoby ważne dla historii, funkcjonujące tylko w pamięci lokalnej czy pamięci rodzin.

W tej edycji konkursu zadaniem uczestników jest odnalezienie osób, które swoją działalnością w latach 1945 – 1989 przyczyniły się do demokratycznych zmian i zasłużyły się w dziele odbudowy pełnej niepodległości Polski.

Efektem poszukiwań ma być praca opisująca wybraną przez zespół postać, zawierająca informacje na temat jej życia i działalności, charakterystykę oraz ocenę roli opisywanej postaci, zarówno w kształtowaniu rzeczywistości lokalnej, jak i jej wpływu na tzw. wielką historię.

Uczniowie powinni dotrzeć do rozmaitych źródeł wiedzy takich jak: relacje, dokumenty, miejsca działalności; podjąć próbę selekcji i interpretacji zebranego materiału faktograficznego i zastosować różne formy pisarskie – słowem powinni wykazać się zastosowaniem warsztatu historycznego.

W konkursie mogą wziąć udział 3 osobowe zespoły. Każdy zespół powinien mieć opiekuna, może być nim nauczyciel lub inna pełnoletnia osoba np. drużynowy czy rodzic. Wybierając postać bohatera zespoły winny się kierować kryterium terytorialnym.


Szczegółowe informacje (regulamin, kwestionariusz zgłoszenia do konkursu) znaleźć można na stronie internetowej www.muzhp.pl.

Pytania kierować należy do Działu Edukacyjnego Muzeum Historii Polski:
Kontakt z koordynatorkami projektu: tel. 22 211 90 47
Gabriela Sierocińska-Dec: gabriela.sierocinska@muzhp.pl
Beata Wolszczak: beata.wolszczak@muzhp.pl

Terminarz konkursu:
15 marca 2010 r. – termin przesyłania zgłoszeń do konkursu
14 maja 2010 r. – termin nadsyłania prac konkursowych
23 czerwca 2010 r. – uroczyste zakończenie konkursu (wstęp za zaproszeniami)


Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie

Honorowy patronat: Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Janusz Kurtyka.

Partner Strategiczny: Fundacja Banku Zachodniego WBK

Parter: Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Patroni medialni: TVP INFO (opieka medialna), TVP Kraków, Polska Agencja Prasowa, Rzeczpospolita, Głos Nauczycielski, Radio Dla Ciebie, Focus Historia, Portal Onet.pl, Gość Niedzielny.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujStrona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt