Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


7.1.2010, godz.: 13:20, źródło: FILMOTEKA NARODOWA

Kino Iluzjon w styczniu

W styczniu przedstawimy cykl filmowy pod hasłem FILMY Z SIECI, prezentujący te tytuły, które pojawiły się na polskich ekranach ze wsparciem finansowym SKSiL.
W Iluzjonie zaprezentujemy najciekawsze filmy z zasobów SKSiL w trzech kategoriach: KLASYKA, w ramach której pokażemy m.in. BŁĘKITNEGO ANIOŁA Josefa von Sternberga; METROPOLIS Fritza Langa; NOWOŚCI z HAŃBĄ Steve’a Jacobsa i KLASĄ Laurenta Canceta oraz DOKUMENTY - ODESSA... ODESSA! Michale Boganima i TYBETAŃSKA KSIĘGA UMARŁYCH Barrie McLeana.

Drodzy Państwo,

Kino Iluzjon od niedawna działa w strukturze Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Program Sieci jest finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteki Narodowej. W styczniu przedstawimy cykl filmowy pod hasłem FILMY Z SIECI, prezentujący te tytuły, które pojawiły się na polskich ekranach właśnie ze wsparciem finansowym SKSiL. Eksperci, podejmujący decyzje o dofinansowaniu poszczególnych tytułów, wybierają przede wszystkim ambitne, często niszowe kino o niezaprzeczalnych walorach artystycznych, którym jednak trudno przebić się do szerszej publiczności oraz przywracają na ekrany klasykę światowego kina, a także filmy dokumentalne. W Iluzjonie zaprezentujemy najciekawsze filmy z zasobów SKSiL w trzech kategoriach: KLASYKA, w ramach której pokażemy m.in. BŁĘKITNEGO ANIOŁA Josefa von Sternberga; METROPOLIS Fritza Langa; NOWOŚCI z HAŃBĄ Steve’a Jacobsa i KLASĄ Laurenta Canceta oraz DOKUMENTY - ODESSA... ODESSA! Michale Boganima i TYBETAŃSKA KSIĘGA UMARŁYCH Barrie McLeana.

W związku z przypadającą 19 stycznia 88. rocznicą urodzin JERZEGO KAWALEROWICZA, przygotowaliśmy wieczór specjalny, podczas którego pokażemy dwa filmy: nowy dokument ŻYŁEM 17 RAZY w reż. Tadeusza Bystrama i Stanisława Zawiślińskiego oraz zrealizowany we Włoszech, a praktycznie nieznany w Polsce film Kawalerowicza MAGDALENA.

Ponadto styczniowy program dopełni cykl AKTORSKA SZTAFETA POKOLEŃ, do którego kluczem są rodzinne powiązania aktorów. Pokażemy zatem zestawy filmów, w których zagrali słynni rodzice oraz ich niemniej słynne dzieci, m.in. Henry Fonda: DWUNASTU GNIEWNYCH LUDZI w reż. Sidneya Lumeta - Jane Fonda: CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? W reż. Sydney Pollacka; Klaus Kinski: NOSFERATU-WAMPIR w reż. Wernera Herzoga – Nastassia Kinski: TESS w reż. Romana Polańskiego czy Ingrid Bergman: JESIENNA SONATA w reż. Ingmara Bergmana – Isabella Rosselini: BLUE VELVET w reż. Davida Lyncha.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.fn.org.pl

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt