Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


12.10.2009, godz.: 13:45, źródło: Terra Incognita

TERRA IX Festiwal Slajdów Podróżniczych

Po raz dziewiąty zapraszamy Państwa w pierwszy weekend grudnia do warszawskiego kina Luna na starannie wybrane pokazy slajdów z dalekich zakątków świata. Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.

Jak zwykle postaramy się przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami chcemy pokazać że świat jest nie tylko taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia.
Najważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne "coś" co sprawia, ze pokaz zapada nam w pamięć.
Mamy nadzieję, że zapamiętaliście Państwo wspaniałe pokazy slajdów z gór wysokich wybitnego himalaisty Piotra Morawskiego, który zginął w tym roku w Himalajach.

Podczas tegorocznej IX TERRY:
Na Kamczatce - krainie wulkanów na rosyjskim Dalekim Wschodzie razem z Żanetą i Jackiem Govenlockami będziemy paść renifery z Ewenami i podglądać z bardzo bliska niedźwiedzie łowiące ryby.
Podczas klimatycznych wędrówek po Bliskim Wschodzie z Mariuszem Jachimczukiem będziemy podróżować karawanowymi szlakami, odwiedzać bazary, podziwiać meczety i wdychać zapach kadzidła.
Rajskie wyspy Pacyfiku (Polinezja Francuska, Fidżi, Samoa, Tonga i Wyspa Wielkanocna) z ich bajecznymi krajobrazami i ciekawymi kulturami poznamy dzięki podróży poślubnej Małgorzaty Preuss-Złomskiej i Marcina Złomskiego.
Słuchając niezwykłej opowieści Olgi Morawskiej o ostatniej wyprawie himalaisty Piotra Morawskiego i swojej podróży do Nepalu po tragicznym wypadku jej męża pożegnamy się z autorem wspaniałych zdjęć i pięknych opowieści z gór wysokich.
Podróżując z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przez sawannę, tajemnicze płaskowyże tepui i dżunglę odkryjemy fascynującą przyrodę i zjawiskowe krajobrazy Wenezueli.
Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus zabiorą nas na samochodową wyprawę do Namibii gdzie m.in. odwiedzili plemiona Himba i Buszmenów, nauczyli się jak przetrwać na pustyni Kalahari i obserwowali dzikie zwierzęta.
Do trudno dostępnych rejonów Kolumbii zamieszkałych przez tajemnicze indiańskie plemiona Kogi i Arhuacos nazywające siebie „Strażnikami Ziemi” dotrzemy wspólnie z Claudią Cardenas i Dominikem Bacem.
Lodowce u stóp Mt Cooka, turkusowe tafle jezior, jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami i klifowe wybrzeża Pacyfiku to tylko część z bogactwa krajobrazów i przyrody Nowej Zelandii, którymi zaskoczą nas Anna i Marcin Szymczakowie.
Od marzeń zaczyna się każda podróż...
Życzymy Państwu aby Festiwal stał się inspiracją do ciekawych podróży oraz aby spełniały się Wasze podróżnicze marzenia.

TERRA IX Festiwal Slajdów Podróżniczych
5 - 6 grudnia 2009
Centrum Artystyczne Kino Luna,
ul. Marszałkowska 28,
Warszawa


« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

hreaekf
LCNodQ <a href="http://smaafyu lvuwu.com/">smaaf yulvuwu</a>, [url=http://wvievcpnsnut. com/]wvievcpnsnut[/url], [link=http://pssguycpffel .com/]pssguycpffel[/link] , http://hvqadvnnpdwd.com/

meopokixfu
eatcYc <a href="http://gpohnls cbgpd.com/">gpohn lscbgpd</a>, [url=http://jfoyzwoqvyjc. com/]jfoyzwoqvyjc[/url], [link=http://xgnguefeinlj .com/]xgnguefeinlj[/link] , http://thkuhrpynkho.com/

sbdlers
HcMcLY <a href="http://oaxneak hmbci.com/">oaxne akhmbci</a>, [url=http://vakcijyuruoc. com/]vakcijyuruoc[/url], [link=http://lykccaogdjrd .com/]lykccaogdjrd[/link] , http://uugstmvmluql.com/

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt