Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


15.10.2006, godz.: 11:02, źródło: PAP Nauka w Polsce

Gadające kamery upominają mieszkańców

W Centrum jednego z angielskich miast do mieszkańców przemawiają "gadające kamery".

Do siedmiu kamer w Middlesbrough w północno-wschodniej Anglii doinstalowano głośniki, przez które pracownicy straży miejskiej zwracają uwagę niepoprawnie zachowującym się ludziom.

Barry Coppinger - jeden z radnych miasta - wyjaśnia, jak działa zamontowany na początku sierpnia br. system:
"Osoba, która - na przykład - zostanie przyuważona na zaśmiecaniu miasta, usłyszy od operatora kamery skierowany do siebie komunikat: "Czy pan w zielonym płaszczu mógłby podnieść upuszczony przed chwilą papierek?".

Radny przyznał, że takie upominanie jest rodzajem publicznego upokorzenia, ale - jak podkreśla - może ono dać szybkie efekty. "Zawstydzona osoba następnym razem postąpi inaczej" - powiedział.

Coppinger ma nadzieję, że "gadające kamery", których instalacja kosztowała budżet miasta 50 tys. funtów szterlingów, będą skutecznie odstraszać od popełnienia antyspołecznych czynów.


P.S.
jak to jest, że ludzi trzeba kontrolować? ..czyli na dobrą sprawę jest tak, że sami siebie musimy kontrolować, bo sami nie potrafimy się kontrolować?

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt