Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


20.6.2009, godz.: 13:15, źródło: http://www.zw.com.pl/artykul/373488.html

Radni uchwalili plan zagospodarowania dla Pola Mokotowskiego!!!

Żadnych bloków i wysokich hoteli na Skrze. Na samym Polu Mokotowskim jest 95 proc. zieleni. Radni uchwalili jego plan zagospodarowania.

"Życie Warszawy":
Początek nie był jednak obiecujący. Przyjąć plan zagospodarowania Pola Mokotowskiego, czy poprawić uchwałę i odłożyć sprawę do lipca - zastanawiali się wczoraj samorządowcy. Na widowni zasiedli lekkoatleci ze Skry i przedstawiciele firmy Global Partners. To ten inwestor od trzech lat chce, by rewitalizację stadionu leżącego w rejonie Pola Mokotowskiego połączyć z zabudową hotelowo-usługową. Potem pojawili się Zieloni, którzy wcześniej przed ratuszem manifestowali w obronie wielkiego parku. Obie grupy przyszły z transparentami wieszczącymi śmierć Skry lub Pola, w zależności od rozwoju sytuacji. Nie obyło się bez utarczek słownych.

- Nie jesteśmy przeciwko Polu. Chcemy tylko budować stadion - przekonywali sportowcy. - Nieprawda. Lobbujecie za deweloperem, który chce Pole zabudować - odpowiadali Zieloni. - A jak da się im paznokieć, to potem wezmą łokieć, a na końcu odgryzą rękę - wspierał ich Major Fydrych.

Radni spierali się m.in. o to, czy objąć ochroną konserwatora zabytków stadion Skry, jak zakłada miejski projekt. Zdaniem niektórych, uniemożliwi to w przyszłości przebudowę obiektu. Część samorządowców chciała też, by zieleń zajmowała 60 a nie 95 proc. powierzchni objętej planem. - W przeciwnym wypadku niepełnosprawni będą jeździć na obiekt po trawiastych drogach - przekonywali. Ostatecznie plan uchwalono jednogłośnie w miejskiej wersji. 95 proc. samego Pola ma zajmować zieleń. Jest na nim miejsce na amfiteatr i plac na duże imprezy. Stadion Skry pozostanie chroniony, ale z możliwością przebudowy. Można będzie też zadaszyć nieckę i trybuny.

- Plan został uchwalony z rażącym naruszeniem prawa. Będziemy wnioskować o jego uchylenie - zapowiada prezes Global Partners Katarzyna Gerl. - Radni pogrzebali Skrę - komentowała Krystyna Bajron, kierownik klubu sportowego.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

autoidea
Park o wielkosci maks. 20 ha by wystarczyl. <br /> Poludniowe osiedla Warszawy nie powinny byc oddzielone od srodmiescia taka sztuczna bariera w postaci udawanego parku.

Konrad
Potrzebna jest ankieta społeczna - tylko taka uczciwa, która pokaże jak teraz wygląda skra, pokaże to, że nie ma pieniedzy na jej remont przez najbliższe kilkadziesiąt lat, to że nasze dzieci będą chlały browar na ławkach zamiast uprawiąć sport !!! gratulacje czy ktos z radnych raczyl sie przejechac i zobaczyc co teraz jest na terenie skry!!!! tam jest dramat!

yazz
co sie dzieje z tym forum?

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujStrona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt