Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


20.6.2009, godz.: 13:13, źródło: Stołeczna Estrada

Lato w mieście – inauguracja

Rezolutna dziewczynka w łowickim pasiaku, bohaterka książki Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”, bawi już kolejne pokolenia. Opowieści o jej przygodach przeżywają renesans dzięki wznowionym niedawno wydaniom literackim. Inspirują jednak nie tylko czytelników, lecz także twórców teatralnych. Można się o tym przekonać w czwartek na Polu Mokotowskim.

Pyza znana jest z zamiłowania do podroży. W jedną z nich postanowiła zabrać dzieci, które wakacje spędzą w domu. Z książkową bohaterką można się spotkać podczas inauguracji akcji „Lato w mieście”.

– Imprezę „Lato w mieście” rozpoczniemy od przestawienia opowiadającego o przygodach Pyzy, która po tym jak spadła ze stolnicy, wybrała się w podróż po całym kraju – zachęca Magda Jedynasiak, producent wydarzenia organizowanego przez Stołeczną Estradę.


Kolejną propozycją pierwszej miejskiej wakacyjnej imprezy będzie koncert dobrze znanego najmłodszym zespołu PIN.
Najmłodsi będą mogli m.in. skorzystać z atrakcji w miasteczku sportowym.

– Jak co roku rozbijemy tu miasteczko – mówi Robert Sokołowski z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. – Zachęcimy dzieci do sprawdzenia swoich sił w różnych dyscyplinach i nauczymy je współzawodnictwa.

Spotkanie z instruktorami z działającego od ponad pół wieku TKKF to okazja m.in. do gry w golfa, strzelania z procy i ćwiczeń na ergometrach wioślarskich. – Żeby dobrze się bawić, nie trzeba koniecznie wyszukanych sprzętów. Dlatego postanowiliśmy też przywołać dawny klimat i nauczyć uczestników imprezy klasycznych gier, w które mogą grać podczas całych wakacji, np. cymbergaja czy fajerki.

Tuż obok miasteczka, także tradycyjnie, stanie stanowisko „Sieciaków na wakacjach”. Podczas zabaw m.in. w kawiarence internetowej będzie tu można uzyskać informacje dotycząca bezpieczeństwa w sieci.

Informacje o kolejnych – bezpłatnych – wydarzeniach w ramach trwającej do końca sierpnia akcji „Lato w mieście” można znaleźć na stronie lato.warszawa.pl.

Lato w mieście – inauguracja, Pole Mokotowskie (od strony ul. Batorego), wstęp wolny, czwartek (25.06), godz. 10.30 – 13.30.


« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

K
POJECHAŁAM Z DZIEĆMI A IMPREZY NIE BYŁO :-(

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt