Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


13.10.2006, godz.: 15:07, źródło: miasta.gazeta.pl/warszawa/

Warszawa potrzebuje spokoju

W ostatnich dniach mamy w Polsce do czynienia ze stanem politycznej wojny, który nie służy stonowanej dyskusji o przyszłości. Emocje biorą górę nad myśleniem. Politycy zamiast spierać się w parlamencie, wychodzą na ulice Warszawy, a warszawiacy mają raczej już dość kolejnych manifestacji na ulicach ich miasta. Żyjemy w wolnym kraju i oczywiście każdy może korzystać z prawa do zgromadzeń i wyrażania swojej opinii. Na szczęście Przecież o to walczyliśmy przez lata. Szkoda tylko, że nie jest to manifestowanie w sprawach kluczowych dla Polski, programowych.

Z powodu emocji obecnych w krajowej polityce traci na znaczeniu merytoryczna dyskusja w ramach zbliżających się wyborów samorządowych. Tymczasem my, mieszkańcy Warszawy, wybierając radnych i prezydenta, powinniśmy dyskutować o najważniejszych dla miasta sprawach. Warszawa nie potrzebuje dzisiaj kłótni i politycznych wojen, ale kompromisu i rzetelnej współpracy różnych środowisk. Żyjemy w mieście najbogatszym w swej różnorodności i dzięki temu pięknym. Siłę z tego płynącą musimy wykorzystać wspólnie dla jego rozwoju.

Dzięki funduszom unijnym Warszawa stoi obecnie przed fantastyczną szansą. Parafrazując Amerykanów, można dzisiaj powiedzieć: "Inwestycje, głupcze!". W stolicy w 2003 roku wydano na nie około miliarda złotych. W 2007 roku przeznaczymy na ten cel ponad 3 mld, ale w 2010 ok. 5 mld. Dzięki skutecznym negocjacjom w Brukseli, które prowadziłem jako premier, Polska uzyska wkrótce 67 mld euro. Jako prezydent Warszawy zadbam o to, by znaczna część tej sumy trafiła do stolicy.

Dzięki mojemu porozumieniu z rządem budżet państwa wspiera największe projekty Warszawy. Gigantyczną inwestycję - budowę II linii metra - wpisaliśmy jako projekt rządowy finansowany z pieniędzy Unii Europejskiej. Dlatego warszawskie metro wreszcie nie będzie konkurowało z masą drobnych inwestycji z całego Mazowsza. To mój realny wkład w rozwój Warszawy. Jestem z tego dumny!

Musimy zbudować Warszawę na miarę nowoczesnej Europy! Mamy potencjał, jakiego nie ma żadna europejska stolica. To ponad 300 tysięcy otwartych na świat i świetnie wykształconych studentów, którzy niczym nie ustępują paryżanom czy londyńczykom. Wielu do Warszawy przyjechało dopiero na studia i tak jak ja do pracy. Ta młodość w połączeniu z niezłomną tradycją i historią Warszawy uskrzydla do działania. Mając taki potencjał i wizję rozwoju, trzeba skuteczności w jej realizacji. Jestem pewien, że wspólnie osiągniemy ten cel. By tak się stało wyciszmy negatywne emocje i razem pracujmy dla Warszawy.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujStrona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt