Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


31.5.2009, godz.: 13:07, źródło: Studio PR Image HOUSE

List Otwarty od GPIF do Pana Redakora Dariusza Bartoszewicza z Gazety Wyborczej

Zamieszczamy materiały związane z losami RKS Skra oraz terenów przyległych.
Spore emocje wywołało opublikowanie w Gazecie Stołecznej w dniu 25 maja b.r. artykułu autorstwa Dariusza Bartoszewicza, pt. „Nie warto oddawać Pola”.

Szanowny Panie Redaktorze,
W związku z opublikowaniem w Gazecie Stołecznej w dniu 25 maja b.r. artykułu Pana autorstwa pt. "Nie warto oddawać Pola" zawierającego informacje, które nie pokrywają się z faktami, niniejszym uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższym wyjaśnieniem poszczególnych kwestii. Jednocześnie, odwołując się do Pańskiej etyki dziennikarskiej, mamy nadzieję, że jako dziennikarz z bogatym doświadczeniem zawodowym nie będzie się Pan wahał z dokonaniem analizy oraz weryfikacją formalno-prawną poniższych informacji, a profesjonalizm i etyka zawodowa - niewątpliwie stanowiące podstawę wykonywania zawodu dziennikarza - nie pozwolą Panu na świadome lub nieświadome kontynuowanie wprowadzania opinii publicznej w błąd.
...

 • List otwarty GPIF do Gazety Wyborczej 28 05 09.pdf (1,5 MB)
 • Zał.1 Treść artykułu 236 Kodeksu Cywilnego.pdf (0,2 MB)
 • Zał.2 Wypis z rej. gruntów Parku Pole Mokotowskie im J. Piłsudskiego (część między Al. Niepodległości a Żwirki i Wigury).pdf (0,5 MB)
 • Zał.3 Wypis z rej. gruntów terenu przy Wawelskiej 5 (SKRA).pdf (0,2 MB)
 • Zał.4 Wyciąg ze studium.pdf (0,2 MB)
 • Zał.5 Analiza historyczna obszaru Pole Mokotowskie.pdf (1,8 MB)
 • Zał.6 Zdjęcie tablicy informacyjnej pokazujące granice parku.pdf (0,2 MB)
 • Zał.7 Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu z 22-07-1998.pdf (1,5 MB)
 • Zał.7 Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu z 24-09-2002.pdf (2 MB)
 • Zał.8 Oferta Finansowania obiektów publicznych 27 02 2008.pdf (0,8 MB)


  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE

  Pablo
  Jako mieszkancy powinnismy podjac inicjatywe zmiany planow zag. przestrzennego aby ożywic te tereny! Bądźmy realistami, jest Kryzys a miasta nie ma złotówki. Deweloper za zabranie kawałka i tak NIEDOSTĘPEGO terenu, na którym faktycznie teraz działa nocny klub, wypożyczalnia aut, jakiś wulkanizator - innymi słowy smród i brud! - chce dać warszawie 180 mln na obiekty sportowe - pomyslmy o naszych dzieciach, które przesiadują na ławkach bo nie mają gdzie uprawiać sportu ! Potrzebna jest jakaś inicjatywa społeczna!

  Konrad
  Dziennikarz gazety rowniez manipuluje!<br /> Rozumiem starania dziennikarza i gazety w celu uratowania parkow przed zabudowa ale poprzez ignorancje pomijana jest duza czesc prawdy! Piszecie ze to Pole Mokotowskie zostanie zabudowane- tak zgadza sie ale tylko jesli chodzi o podejscie teoretyczne -bo praktycznie [b]jak mozna nazwac publicznym parkiem ogrodzony, niedostepny i zrojnowany teren SKRy ???[/b]To ze znalaz sie inwestor, ktory chce otworzyc ten teren dla ludzi - przyworcic go ludziom, to wielkie szczescie . Oczywiscie nie zrobi tego za darmo, bo prawie zaden z nas nie parcuje za darmo -i slusznie. Developer chce zabudowac tereny, ktore od lat NIE SA DOSTEPNE dla mieszkancow. I co nam funduje gazeta - to ze w 2012 roku przyjada do Warszawy kibice i turysci z calego swiata i zobacza ......ruine skry, ogrodzona i zamknieta dla wszystkich -smrod, brud i ubóstwo. Nie pochwalam sposobu zadawania pytan w ankietach przez developera, ale Pan Bartoszewicz (autor artykułów) jest ogromnym hiopkrytą, ponieważ sam zataja prawdę!

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt