Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.5.2009, godz.: 18:36, źródło: Stołeczna Estrada

Wielkie świętowanie z okazji Dnia Dziecka!

Tradycyjnie Stołeczna Estrada pragnie zaprosić wszystkie dzieci na wielkie świętowanie z okazji Dnia Dziecka.
Również i tym razem impreza odbędzie się na Polu Mokotowskim, gdzie od godz. 11 czekać będą niezliczone atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale i całej rodziny.
Poniżej pełny plan oraz mapka atrakcji.

Impreza podzielona jest na bloki tematyczne. Miłośników przygód i historii zapraszamy do wioski rycerskiej. W scenerii przypominającej Warszawę minionych wieków z kamienicami i straganami uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach łuczniczych, garncarskich i tanecznych.
Dla tych, którzy lubią wcielać się w bajkowe postacie proponujemy udział w konkursie na najlepsze zdjęcie w przebraniu. Specjalnie dla celów konkursu stworzymy na Polu Mokotowskim studio fotograficzne. Dużą atrakcją będzie możliwość skorzystania z pałacowej garderoby, w której do dyspozycji dzieci znajdować się będą kontusze szlacheckie, zbroje rycerskie, czy królewskie suknie. Każdy z modeli odbędzie pamiątkową sesję zdjęciową.

Dzieci, które chcą dowiedzieć się jak można zostać rycerzem w naszych czasach, zapraszamy do miasteczka rodem z Gwiezdnych Wojen. Możliwość spotkania Szturmowców, Lorda Vadera, Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera, nauki posługiwania się mieczem świetlnym i Mocą podczas Szkolenia Padawanów, czy uczestniczenia w szkoleniu, które zawiera elementy pierwszej pomocy z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grach zespołowych, komputerowych, konsolowych i zmierzyć się w bitwach kosmicznych wprost z Odległej Galaktyki. Przejażdżka kosmicznym Segwayem będzie prawdziwie nieziemskim przeżyciem.

Na spragnionych przygód i odkrywania innych kultur czekają dodatkowe atrakcje:
– w wiosce indiańskiej składającej się z kilu tipi będzie można przyjrzeć się życiu Indian, nauczyć się ich tańców, czy wcielić się w wojownika lub myśliwego biorąc udział w przygotowanych zabawach takich jak strzelanie z łuku do tarczy, strzelanie z dmuchawki czy indiański połów ryb,
- w międzynarodowym miasteczku dzieci będą miały okazję poznać stroje narodowe oraz uczestniczyć w ulubionych zabawach swoich rówieśników z innych krajów.

Dla dzieci, które zapragną spróbować swoich sił w zabawach sportowych, TKKF przygotuje miasteczko sportowe: dmuchana ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy i piłkarzyki to tylko niektóre z atrakcji. Hasbro przygotuje tor Nerf. Wielbiciele kloców Lego i majsterkowania pomogą zbudować dwumetrowego policjanta.

MSWiA w ramach projektu „Rowerem bezpiecznie do celu” zapewni miasteczko rowerowe, w którym fani jednośladów będą mogli sprawdzić pod życzliwy okiem Policji znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego. Dzieci będą mogły również spotkać się ze Strażą Miejską, która poprzez zabawę będzie propagowała wśród dzieci i młodzieży zasady odpowiedzialnego zachowania się.
Spółka Tramwaje Warszawskie wraz z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej w ramach kampanii społecznej „Bądźmy razem Bezpieczni” będzie edukowała najmłodszych Warszawiaków w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Planowane są liczne konkursy a zdobyć będzie można atrakcyjne nagrody zwiększające bezpieczeństwo w ruchu drogowym (opaski odblaskowe, nalepki).

Młodych amatorów tańca i śpiewu zapraszamy wraz z rodzicami do miasteczka musicalowego w którym będą mogli wziąć udział w rozlicznych konkursach opartych na popularnych programach telewizyjnych takich jak „Mini TV Dance Show” czy „Melodia, którą znasz”, oraz w otwartych lekcjach tańca prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Podczas naszej imprezy odbędzie się również pierwsza edycja "Warsaw Dance Festival 2009” który ma przybliżyć ideę tańca wśród dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego a w przyszłości także i innych województw. Chcemy, żeby Warszawa ten jeden raz w roku - stała się Stolicą Tańca, którym będzie żyło całe miasto.

Na chwile relaksu zapraszamy do czytelni komiksów, starsze dzieci będą mogły skorzystać z porad stylistki i kosmetyczki oraz uczestniczyć w pokazach wizażu.

Na dużej scenie planujemy wiele ciekawych występów, m. in. show taneczne w wykonaniu grup tanecznych Warszawskiej Akademii Musicalowej, etiudy w wykonaniu mimów Teatru Akt. Gościnnie zatańczy i zaśpiewa 30 osobowa grupa młodych artystów prosto z Nepalu. Zanim obchody Dnia Dziecka zwieńczy koncert naszej gwiazdy – Łukasza Zagrobelnego, publiczność rozgrzeje występ wokalistów z kultowego już musicalu BOYBAND, który można obejrzeć w warszawskim teatrze Komedia .

Tradycyjnie na uczestników imprezy czeka moc atrakcyjnych nagród w licznych konkursach i zabawach.

Impreza Warszawa Dzieciom odbędzie się 31. 05. 2009, godz. 11 – 19 na Polu Mokotowskim w Warszawie.


Orientacyjna mapka atrakcji Dnia Dziecka 2009 na Polu Mokotowskim
zobacz większą mapkęProgram imprezy:
 • 11.00 – 11.20 powitanie dzieci, Dj
 • 11.20 – 11.35 pokaz aerobiku
 • 11.35 – 11.50 Teatr Akt, etiuda 1
 • 11.50 – 12.10 konkursy
 • 12.10 – 12.40 pokazy taneczne
 • 12.40 – 13.00 konkursy
 • 13.00 – 13.15 Teatr Akt, etiuda 2
 • 13.15 – 13.35 Warszawska Akademia Musicalowa
 • 13.35 – 14.00 Aktywna Szkoła
 • 14.00 – 14.20 4Fun TV- konkurs Hasbro
 • 14.20 – 15.20 pokazy taneczne
 • 15.20 – 15.40 konkursy
 • 15.40 – 16.20 koncert muzyki z Gwiezdnych Wojen
 • 16.20 – 16.35 konkursy: Hasbro
 • 16.35 – 17.00 WAM
 • 17.00 – 17.10 Teatr Akt, etiuda 3
 • 17.10 – 17.30 Boyband
 • 17.30 – 18.00 rozwiązanie konkursu fotograficznego
 • 18.00 – 19.00 koncert Łukasza Zagrobelnego
 • 19.00 – 19.30 Pokaz finalistów Warsaw Dance Festival, zakończenie imprezy

  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE

  Neon
  Pamiętam nowojorski park po imprezie, podobnej, tylko że na większą skalę. Czysto i bez zniszczonej zieleni. <br />

  :)
  w zeszłym roku nie padał deszcz ..więc nie jak co roku ;)

  zzzzzzzzzzzzirytowany
  i jak co roku po takich imprezach pole będzię wyglądało jak po woodstocku, błoto koleiny i mnóstwo śmieci. O ile ze smieciami służby poradzą sobie już w najbliższy poniedziałek to bagno zostanie przez najbliższe miesiące. Jak można pozwaać organizatorom na wjeżdzanie tirami tudzież innymi cięzkimi sprzętami na trawę (w dodatku po deszczu)? Co rok to samo...

  neon
  A rozjeżdżanie trawników i chodników nie ma planach? Proszę zajrzeć na ulice Bruna. Dlaczego siedzenie za kierownica wywołuje w ludziach głupotę? I jeszcze dzieci to widzą....

  Zirytowany Pandziak
  POZA MAPKĄ: wiadomo co, wiadomo gdzie, ale OD KTÓREJ DO KTÓREJ ??? Cały dzień każda z imprez będzie trwała??

  Małgosia
  jestem dzieckiem i uwazam ze to jest świetne i wspaniale na pewno bede z rodzina ;)

  ja
  o której godz ma być Boyband? i co będzie przedstawiała WAM i też mniej więcej o której godz?

  WAM
  to nie jest Warszawska tylko WARSZTATOWA Akademia Musicalowa.

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt