Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


18.5.2009, godz.: 22:52, źródło: TVN Warszawa

Opozycja zakopuje topór wojenny na Polu Mokotowskim

W kwestii ochrony Pola Mokotowskiego jest pełna zgoda niemal wszystkich radnych. Nie widzę politycznych przeszkód, by dokument został przyjęty jeszcze przed wakacjami.(...)

Podpisz list otwarty w obronie Pola Mokotowskiego! Nie pozwól zabudować Pola Mokotowskiego! Twój głos też się liczy!

Sprawa grodzenia Pola Mokotowskiego wywołała BARDZO zgodną i świetnie zorganizowaną WSPÓŁPRACĘ dziennikarzy, reporterów, lokalnych społeczności oraz bywalców Pola Mokotowskiego. Wygląda na to że na wysokości zadania staną również POLITYCY ... oby!

dziennikarze TVN Warszawa informują:

- Poprzemy projekt planu miejscowego bez politycznych awantur i jałowych sporów - deklarują radni opozycji. Zarówno PiS jak i LiD zapowiadają poparcie projektu w radzie miasta i w trzech dzielnicach, które muszą zaopiniować projekt. - Ta sprawa wykracza poza politykę - mówią zgodnie samorządowcy. I dodają: - Czekamy na ruch Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Opozycja chce chronić Pole Mokotowskie wspólnie z ekipą z ratusza. Nie powstrzymuje się jednak od drobnych złośliwości pod adresem urzędników. Czy tak będzie wyglądał polityczny kompromis w tej sprawie?

- W kwestii ochrony Pola Mokotowskiego jest pełna zgoda niemal wszystkich radnych. Nie widzę politycznych przeszkód, by dokument został przyjęty jeszcze przed wakacjami - mówi Tomasz Zdzikot z PiS, wiceprzewodniczący komisji ładu przestrzennego w radzie miasta. - Jest tylko jeden warunek. Prezydent miasta musi go wreszcie skierować do dzielnic. Dokument jest przecież gotowy od dawna. Nie raz zapewniła nas o tym dyrektor biura architektury Marek Mikos. Ale efektów wciąż nie widzimy - dodaje.

Poparcie dla dokumentu zapowiada też lewica. - Hanna Gronkiewicz-Waltz może liczyć na polityczny kompromis w tej sprawie, to pewne - deklaruje Dariusz Klimaszewski z klubu Lewica i Demokraci. - Będzie nawet zgoda PiS - dodaje.

W dzielnicach też jest zgoda

Maria Rosołowska (PiS), przewodnicząca komisji planowania przestrzennego na Mokotowie zapewnia, że także plan miejscowy w takiej postaci, w jakiej prezentowano go radnym, może liczyć na pełne poparcie.

- Mogę chyba złożyć taką deklarację w imieniu wszystkich radnych z komisji - powiedziała w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl. - Dobrze by było, gdyby ta historia nauczyła czegoś ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz. W grudniu zeszłego roku mieliśmy dostać z ratusza harmonogram prac nad wszystkimi planami w naszej dzielnicy. Nie ma go do dziś. Można odnieść wrażenie, że jest to celowo opóźniane - dodała.

Ochota się podzieli?
Każdy spór o plan może opóźnić jego przyjęcie o kilka tygodni, a jeśli zaczną się wakacje, nawet miesięcy. Najtrudniej o kompromis będzie na Ochocie. To właśnie w części Pola Mokotowskiego leżącej w tej dzielnicy znajduje się stadion klubu sportowego Skra. Na tym terenie inwestować chce irlandzki deweloper Global Partners. Opozycja jest temu przeciwna, ale zarząd dzielnicy przychylnym okiem patrzył na propozycję dewelopera, który obiecywał dotację na remont obiektów sportowych.

- Nas ta propozycja nie przekonuje. Myślę, że stadion Skry można wyremontować ze środków miasta - mówi Wiesław Figiel (PiS) z komisji polityki przestrzennej na Ochocie. - Teraz widać wyraźnie, że dyskusje nad jedną częścią Pola doprowadziły do perturbacji w innym miejscu. Nie można tego już dłużej ciągnąć - przekonuje. - Będzie zgoda w dzielnicy, przyjmiemy plan w postaci przygotowanej przez Krzysztofa Domaradzkiego - zapewnia.

- Sytuacja się gwałtownie zmieniła. Pole Mokotowskie jest wspólne. Jeśli coś dzieje się w części mokotowskiej, to my nie możemy blokować planu, to oczywiste. Platforma na Ochocie też go poprze - zadeklarował burmistrz Ochoty Wojciech Komorowski. - Szkoda, że musimy to robić pod presją wydarzeń z ostatnich dni, zamiast rzeczowo dyskutować o poważnej propozycji firmy Global Partners. Ale w tej sytuacji nie można zwlekać - podkreślił.

Najpierw plan, potem wykup działki

Opozycja jest też skłonna poprzeć Hannę Gronkiewicz-Waltz, gdyby ta zdecydowała się odkupić sporną działkę od dewelopera.

- Trzeba będzie się nad tym poważnie zastanowić - przyznaje Tomasz Zdzikot z PiS. - Ale podstawą do jakichkolwiek rozmów jest uchwalenie planu, zacznijmy od tego - apeluje do prezydenta miasta.

- Jak się mówi A, to trzeba powiedzieć B. Ale wartość tego terenu można będzie realnie ocenić wtedy, gdy miasto przyjmie plan miejscowy i określi, co ma się tam znajdować. Wiadomo, że działka, na której ma być park, jest warta mniej, niż budowlana. Uchwalenie planu jest podstawą do rozmów - zastrzega Dariusz Klimaszewski z LiD.

Karol Kobos (tvn warszawa)

 • Część pierwsza - "8.05.2009 - ruszyły prace mające na celu wygrodzenie 4 hektarów z Pola Mokotowskiego, celem osiedla mieszkaniowego w Parku!"
 • Część druga - "14.05.2009 - Stawiamy ogrodzenie"!

  Materiał TVN Warszawa na temat budowy w Polu Mokotowskim #1!
  Materiał TVN Warszawa na temat budowy w Polu Mokotowskim #2!
  Materiał TVN Warszawa na temat budowy w Polu Mokotowskim #3!

  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE

  Majasz
  Jeśli wszystkim developerom spieszy się do tego, aby z Warszawy zrobić Manhatan to pamiętajcie że Amerykanie zostawili Central Park w spokoju i szczycą się nim w każdym filmie. Pola Mokotowskie są tak pięknie, że nie wolno ich zniszczyć nawet jeśli cena ziemi w Warszawie osiągnie niebotyczne rozmiary. Na zieleń i czyste powietrze nie ma ceny.

  Crowman
  Nie chcę mieć przed blokiem wieżowców tylko drzewa i park.

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt