Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


16.5.2009, godz.: 09:57, źródło: Informator Pola Mokotowskiego

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU pt. „Modernizacja zabytkowego budynku Kina Iluzjon Filmoteki Na

Szanowni Państwo,
Zależy nam, aby kino przy ulicy Narbutta 50a stało się nowoczesnym centrum filmowym i - tak jak dotychczas - prezentowało klasykę polskiego i światowego kina w odnowionym, odpowiednio przystosowanym obiekcie. Jednocześnie chcielibyśmy, aby nie tylko sam budynek, ale i przestrzeń wokół niego stały się atrakcyjnym miejscem spotkań kinomanów, jak również wszystkich mieszkańców dzielnicy. Pragniemy, aby Iluzjon stał się kulturalną wizytówką Mokotowa.
Zapraszamy Państwa do wspólnego tworzenia planów dotyczących tego unikalnego miejsca. Konsultacje społeczne odbędą się w dniach 4 - 28 maja 2009 r.

Szanowni Państwo,

Po wielu latach starań Filmoteka Narodowa została właścicielem dotychczasowej siedziby kina Iluzjon przy ulicy Narbutta 50a. Wyróżniający się niepowtarzalnym stylem architektonicznym gmach, został wpisany do rejestru zabytków. Od lat pięćdziesiątych działało tu kino, początkowo Stolica, a od kilkunastu lat Iluzjon Filmoteki Narodowej. Ze względu na zły stan techniczny budynku od stycznia 2009 r. kino tymczasowo zostało przeniesione do Biblioteki Narodowej.

Zależy nam, aby kino przy ulicy Narbutta 50a stało się nowoczesnym centrum filmowym i - tak jak dotychczas - prezentowało klasykę polskiego i światowego kina w odnowionym, odpowiednio przystosowanym obiekcie. Jednocześnie chcielibyśmy, aby nie tylko sam budynek, ale i przestrzeń wokół niego stały się atrakcyjnym miejscem spotkań kinomanów, jak również wszystkich mieszkańców dzielnicy. Pragniemy, aby Iluzjon stał się kulturalną wizytówką Mokotowa.

Zapraszamy Państwa do wspólnego tworzenia planów dotyczących tego unikalnego miejsca. Konsultacje społeczne odbędą się w dniach 4 - 28 maja 2009 r. Prosimy o wypełnienie ankiety zawierającej pytania dotyczące charakteru i funkcji budynku kina przy ul. Narbutta 50a. Wypełniając ankietę pomagają Państwo w realizacji projektu.

Z poważaniem,
Prof. Tadeusz Kowalski
Dyrektor Filmoteki Narodowej

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU pt. „Modernizacja zabytkowego budynku Kina Iluzjon Filmoteki Narodowej - Muzeum Sztuki Filmowej przy ul. Narbutta 50a w Warszawie”

 • Ankieta do pobrania (Word)
 • Ankieta do pobrania (OpenOffice)
 • w Punkcie Konsultacyjnym, ul. Narbutta 50a
  14, 21, 28 maja 2009 r., w godz. 11.00 – 21.00
 • w kinie Iluzjon w Bibliotece Narodowej al. Niepodległości 213
  w dniach 4 – 28 maja 2009 r.

  Infolinia: (22) 845 50 74 wew. 028

  Ankiety pobrane ze strony www.fn.org.pl
  prosimy wysłać pod adres e-mail: konsultacjeiluzjon@fn.org.pl

  W RAMACH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH ZAPRASZAMY NA:
  - Specjalne pokazy filmowe -
  w kinie Iluzjon przy ul. Narbutta 50a
  ---
  WSTĘP WOLNY

  14.05.2009 r. godz. 19:30
  ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI?
  reż. Juliusz Machulski, Polska 2008 r.
  Ponadczasowa komedia mistrza gatunku, w której jedna ze scen rozgrywa się w zabytkowych murach kina Iluzjon.

  21.05.2009 r. godz. 19:30
  ZAPOMNIANA MELODIA
  reż. Konrad Tom, Jan Fethke, Polska 1938 r.
  Niezapomniany przebój przedwojennych ekranów, „komedia tysiąca nieporozumień” z gwiazdorską obsadą i piosenkami Henryka Warsa.

  28.05.2009 r. godz. 17:00
  12 PRAC ASTERIXA
  reż. René Goscinny, Francja 1976 r.
  Filmowa adaptacja kultowego komiksu. Zapraszamy dzieci i wszystkich miłośników kreskówek.

  Prowadzenie i kontekst historyczny - Jarosław Zieliński.
  Jarosław Zieliński ukończył studia na Wydziale Historycznym UW. Od 1996 r. rozpoczął samodzielną pracę naukową w dziedzinie architektury Warszawy. Od 2006 r. współtworzy reaktywowany magazyn „Stolica”. Od szeregu lat szkoli kandydatów na przewodników, prowadząc kursy historii architektury Warszawy. Wygłosił dziesiątki referatów i odczytów na rozlicznych imprezach kulturalnych i sesjach naukowych. Amatorsko fotografuje, mając na koncie pierwsze wystawy autorskie, organizował też lub współpracował przy kreacji wielu wystaw o tematyce historycznej.
  W l. 1984-2008 był członkiem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, w l. 1991-93 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału Warszawskiego. Od 1992 r. jest członkiem Zespołu Nazewnictwa Miejskiego przy Zarządzie m.st. Warszawy.
  Autor licznych publikacji, w tym wielotomowego „Atlasu dawnej architektury ulic i placów Warszawy”. W l. 1995-2008 ukazało się czternaście tomów. W tomie 12 obszerna historia ulicy Narbutta. Za przewodnik historyczny po Bielanach (2003 r.) otrzymał drugi w karierze literac-kiej dylom honorowy „Varsavianum Roku”, a za książkę „Latarnie Warszawskie. Historia i technika” (2007 r.) – trzeci, natomiast za przewodnik historyczny po Żoliborzu (2008 r.), napisany wspólnie z Tomaszem Pawłowskim – Nagrodę Literacką m. st. Warszawy (2008 r.) i nagrodę księgarzy „Książka Miesiąca” (2008 r.).
  Zainicjował we współpracy z innymi stowarzyszeniami działania na rzecz ratowania klimatu dawnej Warszawy. Popularyzacji zabytkowej architektury Warszawy służą jego scenariusze do reportaży telewizyjnych i audycji radiowych, felietony prasowe i spotkania z mieszkańcami Warszawy.

  - Imprezę „Regeneracja Iluzjonu” -
  Klub Regeneracja, ul. Puławska 61
  28 maja 2009 r., godz. 20.00
  ---
  WSTĘP WOLNY

  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE
  brak komentarzy

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt