Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


11.4.2009, godz.: 23:05, źródło: Biblioteka Narodowa

Udostępnianie zbiorów w Bibliotece Narodowej w 2008 - komunikat dyrektora BN

komunikat dyrektora BN

Rewolucja cyfrowa w radykalny sposób zmieniła komunikację między biblioteką a jej użytkownikiem. Dlatego Biblioteka Narodowa w ostatnich latach podjęła starania o zaspokojenie nowych potrzeb czytelników.

Kładziemy duży nacisk na rozwój baz danych, katalogów internetowych i powołanej we wrześniu 2006 r. cyfrowej Biblioteki Narodowej cBN Polona. W 2008 r. zarejestrowała ona 6 325 000 odwiedzin, co stanowi wzrost o 53 % w stosunku do 2007 r. (2 945 000 odwiedzin). Dla porównania wszystkie czytelnie odwiedziło łącznie w 2008 r. 154 216 osób. (w 2007 było to 166 589, a w 2006 - 176 275 osób).

Znacznie wzrosła także liczba odwiedzin strony internetowej BN, których w minionym roku było 1 868 777 (w 2007 r. – 1 720 000, w 2006 r. – 1 400 000). W tym miejscu pragnę z prawdziwą satysfakcją poinformować, że aż 78 % ankietowanych bibliotekarzy wskazało stronę internetową BN jako najczęściej odwiedzany portal bibliotekarski w Polsce. Dla porównania strony internetowe bibliotek wojewódzkich odwiedza 70%, EBIB - 52%, Bibliotekę w Szkole - 31%, a Bibliotekę 2.0 - 13% badanych. Badania przeprowadziła w 2008 r. agencja Millward Brown na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W badaniu wzięło udział pięćset osób wylosowanych spośród grupy 9 616 bibliotekarzy.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowymi danymi dotyczącymi udostępniania zbiorów i obsługi użytkowników w minionym roku, które znajdują się w załączeniu. Stanowią one fragment „Sprawozdania Biblioteki Narodowej za 2008 rok”, które ukaże się niebawem.


« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt