Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


5.10.2006, godz.: 16:02, źródło: miasta.gazeta.pl/warszawa/

Psia kupa zakazana, a policyjnego konia nie?

Posiadacze psów są zobowiązani do sprzątania po swoich pupilkach, w niektórych miastach są karani mandatami za pozostawienie psich odchodów. A co robi policja konna w Warszawie? - napisał do "Gazety" czytelnik Leszek R. Jankowski. "Śmierdzący" patrolKonny patrol wypatrzył i sfotografował w al. Prymasa Tysiąclecia. Dwoje funkcjonariuszy na dorodnych rumakach, przemierzało drogę po ścieżce rowerowej. Po ich przemarszu na eleganckiej kostce pozostał niebudzący wątpliwości ślad.

Poszliśmy tym nieco śmierdzącym tropem. Asp. sztab. Krzysztof Nowak, oficer prasowy wolskiej policji, zapewnia: - Zależy nam na tym, żeby na ulicach było czysto, a końskie kupy niewątpliwie zaśmiecają otoczenie. Ale zdarza się to niezwykle rzadko i na pewno jest nieporównywalnie mniejszym problemem niż psie kupy - podkreśla. - Ciężko mi sobie wyobrazić policjantów w patrolu, którzy schodzą z konia, by posprzątać kupy. Oni są przecież na służbie. Obiecuję jednak, że przedyskutujemy w komendzie ten problem i zastanowimy się, jak temu zaradzić.

Czy policjantów czekają mandaty wlepiane przez strażników miejskich? Na razie nie. - Jeśli zauważymy kupę zostawioną przez konia policyjnego będziemy pouczać kolegów z policji - zapowiada Adam Godlewski, rzecznik straży. Dlaczego tylko pouczenie? A to dlatego, że strażnicy na razie nie karzą mandatami nawet właścicieli psów. Co prawda we wrześniu rada miasta uchwaliła nowy regulamin w tej sprawie (poprzedni miał luki), ale komisarz stolicy uznał, że akcja informacyjna była źle przeprowadzona i trzeba ją zrobić raz jeszcze. Strażnicy ograniczają się więc jedynie do upomnień.

Podobny problem przerabiali na początku lata śródmiejscy urzędnicy, którzy domagali się sprzątania od dorożkarzy wożących turystów po Starówce. - Dogadaliśmy się. Konie mają worki pod zadami, które dorożkarze co pewien czas opróżniają - mówi Artur Brodowski burmistrz dzielnicy.

"Kupochwyty" mogłyby się świetnie sprawdzić także u policyjnych koni. - Wiem, że korzystają z nich w angielskiej policji - dodaje Adam Godlewski.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

koniarz
byłem w Anglii i rzaden koń policyjny nie nosi "kupochwytów" sobie przytrocz worek do d......

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt