Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


19.2.2009, godz.: 23:22, źródło: ztm.waw.pl/metro_weekend.php

Weekendowe prace w metrze

W weekend 21-23 lutego ZTM przewiduje utrudnienia w kursowaniu Metra. Wtedy z ruchu mają być wyłączone stacje: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie i Politechnika.

Konieczność wymiany urządzeń sterowania ruchem i kontroli spowoduje weekendowe zmiany w kursowaniu metra. Od soboty (21.02) z ruchu zostaną wyłączone stacje: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie oraz Politechnika. Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. Prace w metrze zostaną zakończone w poniedziałek (23.02) o godz. 4 nad ranem.

Cztery stacje zostaną zamknięte w najbliższą sobotę o godz. 22. W trakcie robót pociągi jadące z Kabat będą dojeżdżały do stacji Wilanowska a składy odjeżdżające z Młocin dotrą jedynie do stacji Centrum. Na wszystkich stacjach metra zostały już umieszczone plakaty informujące pasażerów o zmianach a od jutra (20 lutego), na peronach będą emitowane komunikaty głosowe.

W celu złagodzenia wszystkich niedogodności, związanych z czasowym wyłączeniem stacji metra, ZTM uruchomi dwie zastępcze linie komunikacyjne:
W nocy z 21 na 22 lutego na ulice wyjedzie linia autobusowa Z-2. Będzie kursowała w godz. 22-2.30: METRO WILANOWSKA (bez wjazdu na pętlę METRO WILANOWSKA) - Puławska - Domaniewska - al. Niepodległości - Stefana Batorego - Waryńskiego - pl. Konstytucji - Marszałkowska - al. Jerozolimskie - Emilii Plater - Świętokrzyska - (powrót: Marszałkowska) Marszałkowska - CENTRUM.
22 lutego linia Z-2 będzie kursowała na trasie: METRO WILANOWSKA (przystanek na pętli METRO WILANOWSKA) - al. Wilanowska - Puławska - Domaniewska - al. Niepodległości - Stefana Batorego - Waryńskiego - pl. Konstytucji - Marszałkowska - zawrotka na rondzie Dmowskiego - Marszałkowska - CENTRUM (przystanek 01, powrót: Marszałkowska - Waryńskiego.).
Uruchomiona zostanie także tramwajowa linia zastępcza Z-1 na trasie: METRO WILANOWSKA - Puławska - Marszałkowska - pl. Bankowy - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Targowa - Ratuszowa - RATUSZOWA-ZOO.

W pojazdach linii zastępczych oraz w pociągach metra na skróconych trasach, będą obowiązywały bilety według taryfy ZTM. Wszystkie bilety jednorazowe skasowane w metrze będą obowiązywały także w autobusie lub tramwaju linii zastępczej. Bilety skasowane w pojeździe linii zastępczej, będą ważne również w metrze (część bramek będzie opuszczonych, w celu umożliwienia wejścia na stacje pasażerom ze skasowanymi biletami jednorazowymi).

Jednorazowe bilety skasowane w metrze obowiązują w liniach naziemnych na następujących odcinkach:
- linie 4 i 36 na odc. METRO WILANOWSKA - CENTRUM;
- linia 14 na odc. METRO WIERZBNO - METRO POLITECHNIKA;
- linia 18 na odc. METRO WIERZBNO - CENTRUM;
- linia 19 na odc. METRO WILANOWSKA - METRO POLITECHNIKA;
- linia 33 na odc. METRO WILANOWSKA - METRO POLE MOKOTOWSKIE;
- linia 35 na odc. METRO POLITECHNIKA - CENTRUM;
- linie 117, 119, 131 oraz N31 i N81 na odcinkach PL. ZBAWICIELA - CENTRUM oraz CENTRUM - METRO POLITECHNIKA;
- linia 118 na odc. METRO WIERZBNO - CENTRUM;
- linia 174 na odc. METRO ŚWIĘTOKRZYSKA - DOMANIEWSKA;
- linia 182 na odc. METRO POLITECHNIKA - METRO WIERZBNO;
- linia 505 na odc. CENTRUM - DOMANIEWSKA;
- linie 501, 502, 514, 519, 520, 522 i 525 oraz N25 i N75 na odcinku METRO POLITECHNIKA - CENTRUM;
- linia 700 na odc. METRO WILANOWSKA - METRO POLE MOKOTOWSKIE;
- linia N36 na odc. METRO WIERZBNO - METRO POLE MOKOTOWSKIE;
- linia N37 na odc. METRO WILANOWSKA - CENTRUM.
Bilety jednorazowe skasowane w powyższych liniach zachowują ważność również w metrze.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujStrona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt