Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


5.2.2009, godz.: 08:01, źródło: Klub Stodoła

Konkurs Rock 'n' Rolla im. Billa Haleya

Ruszyły zapisy na 29. edycję Konkursu Rock 'n' Rolla im. Billa Haleya!
Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkich, którzy czują Rock 'n' Rolla! Konkurs im. Billa Haleya jest konkursem dla otwartym.
Profesjonaliści i amatorzy, młodsi i starsi - to konkurs dla Was!

To już tradycja, że co roku na koniec karnawału Rock 'n' Rollowe szaleństwo opanowuje klub Stodoła i całą Polskę! To już 29-ta edycja Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haleya!

Zakończenie karnawału byłoby nieważne bez Rock 'n' Rollowego maratonu w Klubie Stodoła!!! Po konkursie tradycyjnie Zapraszamy na wspaniałą imprezę rock 'n' rollową!!! Zwycięska Para zdobywa puchar i uznanie mistrzów.

Jak co roku 50 par będzie przez godzinę tańczyć na naszym parkiecie Rock ‘n’ Rolla, a Jury wybierze spośród nich jedną, najlepszą parę.

Historia Konkursu Rock ‘n’ Rolla im. Billa Haleya:

9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej zmarł Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around The Clock"- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla im. Billa Haley'a.

Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Adam Halber i Kazimierz Chendyński. Nie trudno się domyślić, że od tamtej pory, konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła. Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla, przetańczyć aktywnie 60 minut i wygrać. Należy zaznaczyć, że wygrać może tylko jedna para, która otrzymuje Puchar im. Billa Haleya. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par.

Tradycją konkursu stało się, że odbywa się on pod sam koniec karnawału. Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haleya - 24 lutego 1981 roku.

W konkursie wzięły udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski; była również jedna para polsko - holenderska.

Główna nagroda wynosiła wtedy 5. 000 zł. co w początku lat osiemdziesiątych stanowiło kwotę wcale niemałą. W Jury konkursu zasiedli wtedy między innymi:

Bożena Walter, Dariusz Michalski, Marek Gaszyński i oczywiście pomysłodawcy konkursu: Kazimierz i Adam. Od tamtej pory udział w Jury wzięło wiele znakomitych postaci życia muzycznego i nie tylko.

Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Wojtka Gąsowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Janusza Rewińskiego, Zbyszka Hołdysa, Marcina Prokopa, Justynę Steczkowską, Ewę Bem. Ideą jest by jury było nie profesjonalne, a Konkurs wygrywali ambitni amatorzy.

Zwycięzcami I Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley' a było rodzeństwo Maria i Krzysztof Płonkowscy z Warszawy.

Przypominamy, że tegoroczny Konkurs Rock 'n' Rolla im. Billa Haleya odbędzie się 23 lutego 2009 (poniedziałek) w Klubie Stodoła.

Warunkiem udziału jest skończone 14 lat i pasja do Rock 'n' Rolla :)
Zgłoszenia proszę przysyłać na adres: stodola@stodola.pl
Wejście godz: 18, początek konkursu: godz. 19
Klub Stodoła
ul. Batorego 10« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt