Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


9.10.2008, godz.: 18:20, źródło: Teatr Syrena

KRAM Z PIOSENKAMI - premiera

Teatr Syrena zaprasza na swoją nową premierę. Niezwykle barwne i zrealizowane z dużym rozmachem widowisko muzyczne oparte zostało na tradycyjnych polskich piosenkach i przyśpiewkach, zebranych przez wybitnego reżysera, dramaturga i krytyka – Leona Schillera.

Nowe aranżacje przygotował JANUSZ FRĄCZEK, a kierownictwo muzyczne objął WOJCIECH ZIELIŃSKI. Będzie można usłyszeć m.in. słynnego "Kurdesza", staropolski "Kuligowy mazur", nostalgiczną "Kołysankę", nieco sprośną "Bandurkę" i mnóstwo innych, dobrze znanych piosenek. Będzie zatem patriotycznie, biesiadnie, sarmacko i ludowo.
Przedstawienie wyreżyseruje LACO ADAMIK.
(Laco Adamik jest reżyserem filmowym, teatralnym i operowym. Reżyserował z powodzeniem nie tylko teksty klasyczne, ale również współczesne. W 1973 roku zadebiutował przygotowaną dla Teatru Telewizji Białą Zarazą Karola Capka. Od tego czasu tworzył wiele realizacji dla małego ekranu. Współpracował min. z Agnieszką Holland. W jego spektaklach występowali tacy artyści jak Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jan Frycz, Roman Wilhelmi, Zbigniew Zapasiewicz czy Olgierd Łukaszewicz.
Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego i Dziady Adama Mickiewicza – wspaniałe przedstawienia Konrada Swinarskiego wystawiane w Teatrze Starym w Krakowie, zostały z powodzeniem przeniesione przez Adamika na grunt Teatru Telewizji.
Od 1977 roku, swojego debiutu jako reżysera operowego w Cyganerii Pucciniego w Teatrze Wielkim w Łodzi, Laco Adamik pracuje w teatrze muzycznym. Słynne jest jego Wesele Figara Mozarta wystawione w Teatrze Wielkim w Warszawie w 1983 roku).
Otrzymał wiele znaczących nagród min. w 2002 roku Śląską Złotą Maskę za reżyserię Tannhäusera Ryszarda Wagnera w Operze Śląskiej w Bytomiu, w 2003 roku Śląską Złotą Maskę dla przedstawienia Aida Giuseppe Verdiego w Operze Śląskiej w Bytomiu.
Autorami scenografii i kostiumów są czescy artyści Milan David oraz Jana Hauskrechtová.
(Milan David i Jana Hauskrechtowa od wielu lat współpracują razem, czego wynikiem są wspaniałe kostiumy oraz scenografia min. do takich spektakli jak Ubu, słowem Polacy granego w Teatrze Śląskim w Katowicach, Cyganerii Giaccomo Pucciniego wystawianej w Teatrze Wielkim w Łodzi czy Pana Twardowskiego - baletu wystawianego w Operze Narodowej).
Na scenie wystąpi cały zespół aktorski i baletowy Teatru Syrena, min.: Wojciech Billip, Przemysław Glapiński, Dorota Gorjainow, Beata Jankowska-Tzimas, Hanna Orsztynowicz, Marcin Piętowski, Jacek Pluta, Beata Romanowska, Grażyna Strachota, Magdalena Turczeniewicz. Gościnnie wystąpi Tadeusz Pluciński.

PREMIERA 17 października 2008, godz. 19.00
SPEKTAKLE: 18, 19, 20 i 21 października 2008, godz. 19.00

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

hnogrucrsdg
19oLY8 <a href="http://xyefzsh biiwh.com/">xyefz shbiiwh</a>, [url=http://hizbhfkhpjcq. com/]hizbhfkhpjcq[/url], [link=http://ynnlgbfryvmp .com/]ynnlgbfryvmp[/link] , http://hseattygbwpk.com/

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt