Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


6.10.2008, godz.: 09:23, źródło: Gazeta Wyborcza - Stołeczna

plany budowy pierwszego meczetu w stolicy, tuż przy Polu Mokotowskim

Już wkrótce zostanie wybudowany pierwszy w stolicy meczet, najprawdopodobniej na Ochocie - informuje "Gazeta Wyborcza Stołeczna".

Na razie nie wiadomo tylko gdzie meczet będzie stał. Muzułmanie chcą, by został on wybudowany na działce, którą zakupili na początki XX wieku za gmachem dzisiejszego Ministerstwa Środowiska (teren skweru im. Sue Ryder).

Po wojnie ziemia ta została im jednak odebrana.

- Zwracaliśmy się do urzędu miasta o przyznanie działki zastępczej. Ale powiedzieli, że nie mają działek na cele sakralne. Meczet zbudujemy więc na Ochocie - mówi "GW" mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Wyznaniowego.

Meczet ma być skromny, wtapiający się w krajobraz. Minarety, jeśli będą, to na pewno niższe niż 25 metrów - zapewnia Miśkiewicz.

W Warszawie mieszka ponad siedem tysięcy muzułmanów, a jak dotąd mają niewiele miejsc spotkań, a dom modlitwy przy ul. Wiertniczej nie jest w stanie pomieścić większej ilości modlących się osób - donosi "Gazeta".


« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt