Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


31.7.2008, godz.: 23:55, źródło: RKS Skra

Letnie konsultacje społeczne projektu „Park Światła”

W środę – 23 lipca 2008r.,w hali sportowej RKS SKRA przy ulicy Wawelskiej 5 – warszawiacy po raz kolejny mogli spotkać się z pomysłodawcami projektu „Park Światła” Global Partners Investment Fund oraz RKS SKRA.
więcej informacji w tym temacie na naszym forum
więcej informacji o konsultacjach na stronie wiadomości


Organizator zachęca do aktywnego włączenia się w dyskusję:

„Chcemy stworzyć miejsce, które będzie cieszyć mieszkańców Warszawy i dlatego w dalszym ciągu zapraszamy ich do rozmowy na temat koncepcji zagospodarowania 20-hektarowego terenu u zbiegu ulic Wawelskiej oraz Żwirki i Wigury” – powiedziała Katarzyna Gerl, Prezes Global Partners Investment Fund.

Pod koniec lutego projekt „Park Światła” został przedstawiony urzędnikom i radnym miasta Warszawy. W kwietniu mieszkańcy stolicy mogli obejrzeć wizualizacje i makietę projektu wystawioną w Pałacu Kultury i Nauki. Swoje opinie i sugestie dotyczące inwestycji można było wpisać do specjalnie przygotowanej na tę okazję księgi. Ponad to w trzy kolejne soboty kwietnia autorzy projektu spotykali się warszawiakami na terenie RKS SKRA. Badania firmy SMG/KRC wykonane w maju br. wykazały 91% poparcie dla projektu wśród mieszkańców Warszawy.

Koncepcja „Parku Światła” została przygotowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przedstawiona w dwóch opcjach: wysokiej i niższej. Projekt zakłada zachowanie ponad 60% terenu pod zieleń i alejki spacerowe oraz przeznacza 20% powierzchni terenu na obiekty rekreacyjno-sportowe. Część komercyjna, której realizacja umożliwi przekazanie inwestorowi środków na budowę stadionu i obiektów użyteczności publicznej, będzie zlokalizowana wyłącznie wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury i zajmie tylko 10% powierzchni całego terenu.

Efektem realizacji projektu, zgodnie z wizją inwestora i klubu sportowego, będzie całkowita rewitalizacja terenu, a mieszkańcy Warszawy zyskają nową zieloną przestrzeń publiczną – dwunastohektarowy park oraz obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturotwórcze.

Kolejne spotkanie z serii letnich konsultacji zostało zaplanowane na 20 sierpnia br.

Więcej informacji na stronie www.parkswiatla.pl

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt