Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


8.6.2008, godz.: 12:59, źródło: Informator Pola Mokotowskiego

Strefa Kibica na Euro 2008

W 12 polskich miastach ruszają Strefy Kibica, sponsorowane przez Warkę miasteczka namiotowe, w których kibice będą mogli obejrzeć najciekawsze wydarzenia sportowe 2008 roku. Strefy Kibica powstały w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Chorzowie, Radomiu, Bydgoszczy, Koszalinie, Płocku, Białymstoku, Kielcach, Olsztynie i Warszawie.


Warszawska Strefa Kibica powstała na Polu Mokotowskim.

Zapraszamy do dyskusji i oceny na FORUM dyskusyjnym
zobacz również FAN PARK - Euro 2008

Strefa Kibica spełnia marzenia kibiców o miejscach nastawionych głównie na transmitowanie sportu na najwyższym poziomie i w najlepszych warunkach.

Ruszają Strefy Kibica

Warka zapewnia niezapomniane emocje kibicom sportowym w 12 polskich miastach


Centralnym punktem każdej ze Stref jest ogromny ekran diodowy, który pozwala oglądać mecz wielu kibicom na raz w doskonałej jakości. Dodatkowo, kilka telewizorów plazmowych rozmieszczonych zostało w różnych częściach strefy, zapewniając wszystkim kibicom doskonałą widoczność w każdym punkcie namiotu.

Dobre kibicowanie to nie tylko oglądanie widowiska, ale przede wszystkim emocje. To klucz do udanej zabawy podczas transmisji spotkania sportowego. Dlatego głównym założeniem Strefy Kibica jest odtworzenie prawdziwych stadionowych emocji. W tym celu naprzeciw głównego ekranu, postawione zostały specjalne, podobne do boiskowych, trybuny, które pozwalają kibicom poczuć emocje jak na sportowym obiekcie.

To nie wszystko, co przygotowano z myślą o kibicach. W każdej Strefie Kibica postawiona została wielka dmuchana bramka, dzięki której w przerwie spotkań, ćwiczyć można perfekcyjne wykonywanie rzutów wolnych. Dodatkowo, urządzone zostało specjalne miejsce, w którym miłośnicy sportu mogą nabyć gadżety kibica i pomalować sobie twarz w barwy ich ulubionej drużyny.

Strefa Kibica jest ciekawym miejscem również dla osób, które obok transmisji wydarzeń sportowych cenią sobie wspólne spędzanie czasu ze znajomymi. Dla nich przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Strefy Kibica odwiedzać będą znani piłkarze, trenerzy i ludzie sportu. Konkursy na Play Station, piłkarzyki, bogate zaplecze gastronomiczne, a także atmosfera zapełnionej rozbawionymi gośćmi Piwiarni Warki, pozwalają każdemu miłośnikowi piwa przeżyć niezapomniany wieczór. W każdej Strefie o bezpieczeństwo kibiców dba profesjonalna firma ochroniarska.

Strefy ustawione są w centralnych punktach miast, a więc tam, gdzie przebywają i spotykają się kibice. Np. w Poznaniu jest to Plac Wolności, a w Warszawie Pole Mokotowskie.

„Od kilku lat częścią strategii marki Warka jest konsekwentne wspieranie i promowanie polskiego sportu, w tym, w szczególności piłki nożnej i żużla. Chcielibyśmy, aby nasza Strefa Kibica była oczywistym wyborem dla każdego, kto szuka miejsca, gdzie w gronie przyjaciół może obejrzeć najważniejsze wydarzenia sportowe. Chcemy, aby Strefy Kibica odwiedzali ludzie, którzy są fanami sportu i chcą wspólnie z innymi przeżywać emocje. To miejsce jest stworzone właśnie dla nich. W Strefie Kibica będzie można poczuć emocje, jakie towarzyszą nam na prawdziwym stadionie” – powiedziała Joanna Nowakowska, Senior Brand Manager marki Warka, sponsora wydarzenia.

Wspólne przeżywanie wydarzeń sportowych było popularne od starożytności. W bardziej współczesnych nam czasach, w momentach ważnych wydarzeń sportowych Polacy spotykali się i wspólnie oglądali transmisje w telewizji. Dopiero ostatnio jednak powstają, wzorowane na zachodnich, strefy przeznaczone dla kibiców. Sponsorowane przez Warkę Strefy Kibica to obiekty, które mogłyby powstać w największych europejskich miastach.

Miasta same zabiegają o możliwość goszczenia tego typu Stref i wyznaczają reprezentacyjne miejsca do oglądania sportu, a także wspólnej zabawy i świętowania. Zdają sobie sprawę z tego, że takie lokale to atrakcja dla mieszkańców i przyjezdnych. Ze wspólnym oglądaniem i kibicowaniem może równać się tylko przebywanie na stadionie. Każdy, kto choć raz oglądał mecz na telebimie w otoczeniu tłumu ludzi, wie, że jest to niezapomniane przeżycie.

„Kibicowanie to tworzenie wspólnoty swoich. Nic dziwnego, że temperatura kibicowania rośnie, gdy wydarzenia sportowe oglądane są wraz z innymi. W widowiskach zbiorowych działają dodatkowo bodźce, których nie ma w zaciszu domowym: chóralne okrzyki i śpiewy, emocje innych ludzi i poczucie, że jest się bezpośrednim uczestnikiem czegoś wyjątkowego” – powiedział profesor Janusz Czapiński z katedry psychologii społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.
Pierwsza Strefa Kibica ruszyła w Szczecinie już w maju. Pozostałe 11 startują 6 czerwca. Wstęp do Stref Kibica we wszystkich miastach jest bezpłatny.

Trochę dodatkowych szczegółów na temat Strefy Kibica w Warszawie:

 • Termin: 6-29 czerwca
 • Lokalizacja: Pole Mokotowskie (tuż przy Pubie Lolek)
 • Wielkość ekranu diodowego: 16m2
 • Ilość miejsc siedzących na trybunach: 182
 • Ilość miejsc siedzących w namiocie i pod parasolami: 600
 • Wstęp do Stref Kibica jest bezpłatny


  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE
  brak komentarzy

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt