Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


4.6.2008, godz.: 21:20, źródło: Urząd m.st. Warszawy

III Warszawskie Dni Recyklingu

Warszawskie Dni Recyklingu odbędą się w dniach 2-7 czerwca 2008 roku. Przedsięwzięcie jest poświęcone promocji selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania.

Punktem kulminacyjnym będzie piknik rodzinny na Polu Mokotowskim w dniu 7 czerwca 2008 r. organizowany dla mieszkańców Warszawy oraz zaproszonych gości. Warszawiacy będą mogli wziąć udział w wielu ekologicznych konkursach oraz otrzymać zielone upominki. Za przyniesione surowce jak co roku będzie można otrzymać piękne zielone nagrody - kwiaty, drzewka i zioła.

Impreza ma charakter naukowo-rozrywkowy. Pierwsza część – konferencja dla nauczycieli, wycieczki ekologiczne, spotkania branżowe – jest adresowana do środowisk szkolnych, nauczycieli, zarządców i właścicieli nieruchomości, organizacji branżowych, pozarządowych organizacji ekologicznych oraz mediów.

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród mieszkańców recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Warszawskie Dni Recyklingu to przedsięwzięcie wieloletniego programu edukacji ekologicznej „Warszawa Stolicą Czystości” realizowanego w Warszawie od 2005 r.
Organizatorem imprezy jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Merytorycznymi partnerami są organizacje odzysku: REKOPOL i REBA oraz Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL i Fundacja PlasticsEurope Polska.

W Warszawie wytwarzamy około 750 tysięcy odpadów komunalnych rocznie, co oznacza około 400 kg tych odpadów na mieszkańca. Nadal aż 80% wytworzonych przez nas odpadów trafia na składowiska, a jedynie 2-2,5% zostaje poddane recyklingowi.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt