Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


19.5.2008, godz.: 14:49, źródło: OKO

Wystawa fotografii Ochoty sprzed lat

Ośrodek Kultury Ochoty, DK Rakowiec oraz klubokawiarnia Kolonia zapraszają na dwie wystawy plenerowe poświęcone historii Ochoty. Złożą się na nie fotografie dzielnicy przedwojennej i powojennej, do końca lat 60.

OCHOTA W STARYCH FOTOGRAFIACH - Otwarcie wystaw:
DK Rakowiec, ul. Wiślicka 8
12 czerwca (czwartek), godz. 18

Klubokawiarnia Kolonia
u zbiegu ulic Łęczyckiej i Ładysława z Gielniowa
13 czerwca (piątek), godz. 19


Pierwsza z wystaw poświęcona historii Rakowca „Rakowiec, który pamietam” zostanie otwarta 12 czerwca w czwartek o godz. 18.00. Będzie można ją oglądać na ogrodzeniu DK Rakowiec przy ul Wiślickiej 8 obok Parku im. Zasława Malickiego.

Druga wystawa przypomni, jak wyglądała kiedyś Stara Ochota. Otwarcie odbędzie się 13 czerwca w piątek o godz. 19.00 do klubokawiarni Kolonia, róg ul. Łęczyckiej i Ładysława z Gielniowa przy Parku Wielkopolskim. Wystawę będzie można oglądać na ogrodzeniu Kolonii. Swój udział w otwarciu wystawy zapowiedzieli varsavianista Jarosław Zielinski oraz publicysta Krzysztof Trawkowski.

Fotografie przedstawione na wystawie, udostępnione zostały w większości przez mieszkańców Ochoty. Wystawa będzie wspaniałą okazją do letnich spacerów, spotkań i rozmów mieszkańców dzielnicy. Może być to również sposobność do nawiązywania sąsiedzkich znajomości i do zbliżenia się pokoleń.

Fotografie można oglądać do końca sezonu letniego.wcześniejsza wiadomość:

Ośrodek Kultury Ochoty we współpracy z Domem Kultury „Rakowiec” i klubokawiarnią Kolonia przygotowują wystawę fotografii Ochoty sprzed lat. Wszystkich mających w swoich zbiorach rodzinnych zdjęcia, których bohaterami są ludzie, domy, parki i ulice Ochoty prosimy o kontakt.
Może ktoś ma zdjęcie przy pomniku sapera stojącym w latach 30. XX wieku na rogu Al. Niepodległości i Nowowiejskiej albo fotografię osiołka Olka robioną w latach 50. XX stulecia w Ogródku Jordanowskim? Może została gdzieś w pamiątkach rodzinnych fotografia z Ogólnopolskich Zawodów Modeli Latających na Polu Mokotowskim w latach 20. ubiegłego wieku?

Fotografie (najlepiej te sprzed II wojny światowej, z lat 50. i 60. XX w., ale nie tylko) z dokładnym opisem (data i miejsce) prosimy przynosić:
do 26 maja 2008 roku.
do OKO, ul. Grójecka 75,
tel. (0-22) 822 48 70
lub
do DK „Rakowiec”,
ul. Wiślicka 8, tel.
(0-22) 823 66 72,
w poniedziałki i środy w godz. 11 – 15 oraz wtorki godz. 14 -18.

Zdjęcia będą na miejscu od razu skanowane (kopiowane) i zwracane właścicielom. Powiększone staną się częścią letniej ekspozycji na ogrodzeniu gimnazjum Słowackiego przy skwerze Wielkopolskim i w Parku im. Zasława Malickiego na Rakowcu.
Czekamy na państwa pamiątki i wspomnienia. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i współpracę.

Polecamy również projekt We wspomnieniach Ochota

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt