Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


19.4.2008, godz.: 12:55, źródło: Polska The Times

Zapomniane stadiony popadają w ruinę - Syrena

Szczególnie smutne wrażenie wywołuje obiekt Syreny przy ul.Batorego, zwany dawniej ze względu na pieczołowitość wykończenia bombonierką. W chwili obecnej rozsypujący się stadion, wybudowany w 1948 roku, nadaje się do generalnego remontu. O tym, że miejsce to mogło być kiedyś areną sportowych wydarzeń mogą świadczyć jedynie dwie bramki i zdezelowana trybuna kryta. Sama płyta główna boiska przypomina klepisko, w żaden sposób nie nadające się do uprawiania sportu.

Polecamy artykuł Michała Rajtara z POLSKA The Times:
Zapomniane stadiony popadają w ruinę

SYRENA
Szczególnie smutne wrażenie wywołuje obiekt Syreny przy ul.Batorego, zwany dawniej ze względu na pieczołowitość wykończenia bombonierką.
W chwili obecnej rozsypujący się stadion, wybudowany w 1948 roku, nadaje się do generalnego remontu. O tym, że miejsce to mogło być kiedyś areną sportowych wydarzeń mogą świadczyć jedynie dwie bramki i zdezelowana trybuna kryta.
Sama płyta główna boiska przypomina klepisko, w żaden sposób nie nadające się do uprawiania sportu.
Obiekt jest własnością Politechniki, która na przestrzeni najbliższych miesięcy zamierza rozpocząć budowę Akademickiego Centrum Sportowego.
,,Politechnice brakuje centrum sportowego z prawdziwego zdarzenia, dlatego mamy nadzieje, że budowa kompleksu rozpocznie się niedługo''
informuje rzecznik prasowy uczelni Ewa Chybińska.
Projekty zagospodarowania terenu w okolicach ulicy Batorego są już skończone.
,,W planach jest modernizacja stadionu Syrenki, który stanowi niezwykle ważny punkt na studenckiej mapie miasta'' - twierdzi Ewa Chybińska Oprócz tego, obok stadionu ma powstać hala sportowa, w której pomieszczą się trybuny na 2000 osób, boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz ścianka wspinaczkowa.
Po zakończeniu tego etapu inwestycji planuje się również wybudowanie kortów tenisowych. Jak zapewnia rzecznik uczelni całość projektu będzie się wpisywać krajobraz Pola Mokotowskiego.
Jeżeli władze uczelni zdążą z wykonaniem inwestycji, to na odnowionym stadionie Syreny mogłyby się odbywać treningi sportowców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012.

Zdaniem Michała Borowskiego to źle, że cały ciężar modernizacji stadionu spadnie na Politechnikę. Gdyby uczelnia miała pomoc, wtedy można by było przystosować stadion do uprawiania różnych dyscyplin sportu.

- Na Syrence powinien powstać stadion lekkoatletyczny oraz boisko do piłki nożnej. Obiekty przy Batorego powinny budować wszystkie okoliczne uczelnie, nie tylko Politechnika. Byłoby dobrze, gdyby w tym miejscu powstałby międzyuczelniany ośrodek sportowy, z którego mogliby korzystać wszyscy warszawscy studenci.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

jp
Jak najbardziej słuszna inicjatywa! Brakuje ośrodków, takich jak ten przedstawiony wyżej. Byłoby niezwykle cennym, gdyby taki stadion mógł być oddany do ogólnego użytku, jak dotychczas. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt