Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


17.4.2008, godz.: 09:47, źródło: Stowarzyszenie Park Aktywny

We wspomnieniach Ochota

Stowarzyszenie Park Aktywny (ParkAktywny.pl) będzie realizowało we współpracy z Informatorem Pola Mokotowskiego projekt We wspomnieniach Ochota.
W zamyśle pomysłodawcy niniejszy projekt ma być inauguracją całego działu poświęconego wspomnieniom związanych z Polem Mokotowskim. Poniżej więcej szczegółów:

tytuł: We wspomnieniach Ochota
realizacja: ParkAktywny.pl Stowarzyszenie Park Aktywny oraz portal PoleMokotowskie.pl
przy dofinansowaniu wydziału kultury Dzielnicy Ochota (wygrana w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury w Dzielnicy Ochota w 2008 roku, ogłoszonego zarządzeniem Nr 1240/2008 Prezydenta m.st. Warszawy)

We wspomnieniach Ochota Publikacje wspomnień o starej Ochocie.
Publikacja wspomnień o starej Ochocie na stronie internetowej portalu www.PoleMokotowskie.pl

Nadrzędnym celem zadania jest zwiększenie integracji i współpracy międzypokoleniowej mieszkańców Warszawy, w tym:

 • Przybliżenie obecnym mieszkańcom Ochoty, i innym Warszawiakom jak wyglądała i czym żyła dzielnica kilkadziesiąt lat temu oraz jakie rozrywki kulturalne funkcjonowały na starej Ochocie.
 • Zainspirowanie młodzieży do aktywności kulturalnej poprzez poszukiwania, w publikowanych historiach, ciekawych zajęć kulturalno - rozrywkowych ich rówieśników sprzed lat.
 • Zaktywizowanie mieszkańców dzielnicy do działalności kulturalnej w ramach społeczności lokalnej za przykładem aktywności ujawnionych we wspomnieniach

  harmonogram projektu to:
  Maj 2008 prace nad opracowaniem i stworzeniem strony internetowej.
  projekt będzie realizowany pod adresem Wspomnienia.PoleMokotowskie.pl

  Czerwiec 2008 - promocja,
  Lipiec - Wrzesień 2008 zbieranie wspomnień i materiałów związanych z prezentowanymi wspomnieniami mogących uatrakcyjnić publikacje
  Lipiec - Wrzesień 2008 publikowanie wspomnień
  Październik 2008 - podsumowanie akcji, oraz prezentacja w tramwajach warszawskich plakatu z fragmentami wspomnień.

  Ponieważ projekt będzie realizowany głównie w Internecie, co daje możliwość dużej elastyczności to już dziś oficjalnie informujemy o celach i podejmowanych krokach, oraz jesteśmy otwarci na przyjmowanie wspomnień oraz uwag i pomysłów oraz propozycji wsparcia dla powyższego projektu.

  Wspomnienia można dostarczyć na wiele sposobów:

 • mailowo na adres wspomnienia@PoleMokotowskie.pl
 • faksem na numer 022 2130221
 • listownie na adres: Stowarzyszeni Park Aktywny, ul. Bruna 30/12, 02-594 Warszawa
 • Dla osób nie mających dostępu do Internetu, a chcących podzielić się Wspomnieniami istnieje możliwość umówienia spotkania w celu spisania wspomnień. W tym celu prosimy o telefon na numer 022 2130223 i pozostawienie kontaktu do siebie, tak żebyśmy mogli skontaktować się z taką osobą i umówić się na spotkanie. Numer jest czynny całą dobę i obsługiwany przez automatyczną sekretarkę. Wiadomości są w miarę możliwości odsłuchiwane na bieżąco. Jedno nagranie może trwać maksymalnie 40 sekund.

  PoleMokotowskie.pl & ParkAktywny.pl

  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE
  brak komentarzy

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt