Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


17.3.2008, godz.: 10:27, źródło: Stowarzyszenie Park Aktywny

"Niepełnosprawny - sprawniejszy"

"Niepełnosprawny - sprawniejszy" to nowy program aktywizacji ruchowej skierowany do niepełnosprawnych mieszkańców Warszawy. Mieszańców Ochoty i Mokotowa zapraszamy głównie na pływalnię OSiR Ochota (ul. Rokosowsa 10).

Z inicjatywy Biura Sportu i Rekreacji Urzędu miasta stołecznego Warszawy, od 17 marca br. rusza w stolicy nowy pilotażowy program aktywizacji ruchowej „Niepełnosprawny – sprawniejszy” obejmujący naukę oraz na doskonalenie nabytej już umiejętności pływania.
W programie będą mogły uczestniczyć osoby (bez względu na wiek) o ograniczonej w stopniu znacznym lub umiarkowanym zdolności ruchowej, a więc na przykład osoby korzystające przy poruszaniu się ze sprzętu ortopedycznego, będące po przebytych amputacjach, lub posiadające niedowłady kończyn itp. Wdrażany program nie jest programem o charakterze rehabilitacyjnym ani tym bardziej programem o charakterze wyczynowo-sportowym.
Jest to program kierowany do wszystkich niepełnosprawnych ruchowo mieszkańców Warszawy, którzy w najbardziej dla nich przyjaznym środowisku wodnym zechcą w sposób praktyczny realizować hasło „Niepełnosprawny – sprawniejszy”. Jedynym warunkiem uczestniczenia w programie jest konieczność posiadania zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań medycznych do nauki i doskonalenia techniki pływania na poziomie rekreacyjnym.

Z myślą o zapewnieniu możliwie równego dostępu do programu wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Warszawy, wytypowano sześć pływalni umiejscowionych w różnych dzielnicach naszego miasta:

 • Pływalnia AWF Warszawa przy ul. Marymonckiej 34, zapraszająca głównie mieszkańców Bielan, Żoliborza i Bemowa
 • Pływalnia OSiR Ochota przy ul. Rokossowskiej 10, zapraszająca głównie mieszańców Ochoty i Mokotowa mapka
 • Pływalnia „Hirszfelda” przy ul. Hirszfelda 11, zapraszająca głównie mieszkańców Ursynowa, Wilanowa, Włoch i Ursusa
 • Pływalnia „Foka” przy ul. Esperanto 5, zapraszająca głównie mieszkańców Woli i Śródmieścia
 • Kompleks Basenów Rehabilitacyjnych „Muszelka” przy ul. Balkonowej 2/4, zapraszająca głównie mieszkańców Targówka, Białołęki i Pragi Północ
 • Pływalnia „Szuwarek” przy ul. Kwatery Głównej, zapraszająca głównie mieszkańców Pragi Południe, Wawra, Wesołej i Rembertowa.

  Planowane zajęcia, prowadzone przez trenerów lub instruktorów pływania, będą odbywały się trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.

  Bezpośrednim realizatorem programu jest Klub Sportowy Niepełnosprawnych START.
  Szczegółowe informacje dotyczące udziału w programie uzyskać można bezpośrednio u koordynatora projektu,
  Pana Marcina Jakubowskiego
  pod numerem telefonu: 0502 – 986 – 644,
  mailowo pisząc na adres: mjakubowski@basen-muszelka.pl,
  lub
  w Klubie Sportowym Niepełnosprawnych „Start”,
  tel. (022) 826 – 54 – 10

  « przejdź do archiwum informacji »
  « powrót do strony głównej

  KOMENTARZE
  brak komentarzy

  DODAJ KOMENTARZ
  Twój podpis

  Twój komentarz


 • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt