Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


30.10.2007, godz.: 20:57, źródło: Szkoła Tańca Riviera

Weekendowe warsztaty tańca w Rivierze

W weekendy Szkoła Tańca Riviera ma zaszczyt zaprosić na warsztaty z takich tańców jak: hip-hop ragga, taniec indonezyjsk, taniec ludowy i inne...

Warsztat tańca Indonezyjskiego odbędą się w dniach 17-18 listopada,
prowadzi: Dennise Peralta López

Zafascynowana kulturą i tradycją Indonezji, jako tancerka i muzyk, brała udział w kilku wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę Indonezyjską w Meksyku. Będąc członkiem Majapahit Group oraz Embassy Ballet pojawiła się w przedstawieniach takich jak Teatr tańca (Teatro de la Danza) z Indonezyjską grupą Sangar Malai, w Narodowym Centrum Sztuki (El Centro Nacional de las Artes ) występowała obok słynnego tancerza i muzyka Nyoman Wentren w Sigueiros Forum, warsztatach Coyoacan oraz w Teatrze Federico Garcia Lorca w Hawanie na Kubie, w październiku 2006 w Maison du Mexique w Paryżu oraz trzy lata z rzędu brała udział w Międzynarodowym Dniu Tańca (International Day of the Dance). 2004 roku, korzystając z programu stypendialnego Dharmasiswa, miała możliwość studiować tradycyjne Jawajskie tańce oraz muzykę gamelanową w STSI Surakarta (Solo). Podczas 2-letniego pobytu w Indonezji partycypowała w teatrze przy STSI oraz uczestniczyła w wydarzeniach towarzyskich i akademickich centralnej Jawy. W 2005 roku wraz z Warszawską Grupą Gamelanową (Warsaw Gamelan Group) wystąpiła w kilkunastu przedstawieniach w Polsce, stając się muzykiem oraz pierwszą tancerką zespołu.
Taniec indonezyjski
Jest to taniec egoztyczny dzięki rozmaitym wpływom sztuk indyjskiej, arabskiej czy malajskiej. Jest związany z religią, zwyczajami i rytuałami.
Charakterystyczny dla każdego regionu. W widoczny sposób ukazuje sposób myślenia, odczuwania i rozumienia świata. Pozwala odnaleźć siebie, zrozumieć swoją osobowość. Ukazuje gracje, uczy właściwej postawy. Ukazuje wewnętrzne piękno i szlachetność. Podążając za rytmem uczymy się kontroli i koordynacji, dzięki której łatwiej jest osiągnąć harmonię i spokój ducha w trudnych życiowych sytuacjach.

Warsztat tańca Ludowego odbędą się w dniach 24-25 listopada, prowadzi:
Robert Śliżewski
Robert Śliżewski - tancerz, pedagog, choreograf. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Józefa Piłsudskiego. Absolwent Uniwersytetu Ludowego w Gardzienicach o specjalności - Taniec. Absolwent Studiów Podyplomowych Teorii Tańca - Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Były tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Były kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.
Wykładowca uniwersytecki. Instruktor: fitness, gimnastyka, pływanie, lekka atletyka. Wykładowca warsztatów tańca współczesnego i jazzowego. Wykładowca na kursach kwalifikacyjnych dla instruktorów tańca. Członek jury na festiwalach, konkursach i mistrzostwach tańca współczesnego, jazzowego, hip hop, disco, ludowego w kraju i za granicą. Choreograf Teatru Tańca Art i grupy tańca nowoczesnego Hrod Tancerz programu "Droga do gwiazd", "Miss Polonia" - TVN Ekspert tańca w programie "We dwoje" - TVN. Swoje doświadczenia taneczne i choreograficzne zdobywał uczestnicząc przez wiele lat w warsztatach tańca, jak również jako tancerz w międzynarodowych projektach tańca współczesnego u znanych choreografów: Sebastian Prantl - Austria, Henrietta Horn - Niemcy, Martin Sondercamp - Holandia, Ellen Cornfield - USA. Obecnie swój warsztat doskonali uczestnicząc w zajęciach londyńskich szkół tańca: Pineapple Dance Studio, Danceworks, Greenwich Dance Agency, biorąc udział w lekcjach tańca współczesnego, klasyki, jazzu i hip hopu. Prowadzi również konsultacje choreograficzne w grupach tanecznych w całym kraju. Od 2006 roku pracuje w klubie Gymnasion prowadząc zajęcia z tańca jazzowego.

Melodie i tańce ludowe, które wyszły poza swój region i stały się znane w różnych stronach Polski, a nawet poza jej granicami - noszą nazwę tańców narodowych. Należą do nich: Krakowiak - polski taniec narodowy od XVIII wieku. Taniec ludowy ziemi krakowskiej. ruch żywy, dynamiczny, sprężysty, w pewnych momentach ostro zakończony.
Mazur - ogólna nazwa wielu tańców ludowych zwłaszcza środkowej i zachodniej Polski. Nazwa "mazur" pochodzi od regionu Mazowsze. Bogactwo rytmiczne mazura przyczyniło się do jego szerokiego rozpowszechnienia jako tańca narodowego. Ruch posuwisty, płynny, elegancki, "godny", a jednocześnie pełen fantazji, rozmachu i dynamiki. Polonez - taniec spokojny, opanowany, płynny, podkreślający umiar i kulturę zachowania się, nie pozbawiony jednak dynamiki, przejawiającej się w postawie. Oberek - polski taniec ludowy od końca XVII w. Nazwa "oberek" pochodzi od ruchu obrotowego, wirowego w tańcu.
Przeważają wirowe formy ruchu . Ruch szybki, lekki, "zwiewny", dynamiczny w momentach przytupywania, pełen rozmachu w momentach przyklęków. Kujawiak - taniec ludowy pochodzący z Kujaw. Ruch płynny, "miękki", a jednocześnie sprężysty i zdecydowany, nie pozbawiony potencjalnej dynamiki .Przeważają wirowe formy ruchu

Warsztat tańca Hip Hop Ragga odbędą się w dniach 8-9 grudnia, prowadzi:
Anna Jujka

Jest choreografem, nauczycielem i tancerką. Tańczy od 7-go roku życia. W ciągu 20-letniej pracy z tańcem miała styczność z wieloma technikami tanecznymi, dzięki czemu posiada umiejętność łączenia takich stylów jak:
funky jazz, street dance, hip hop, broadway jazz i wiele innych. Brała udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: spektaklach, pokazach firmowych, koncertach itp. na terenie całego kraju i zagranicą (Kopenhaga, Wilno, Bonn). 2005 - choreografia i wykonanie: teledysk Lerek i Nowator "Moja panienka", koncerty Sopot Top Trendy, "Eska Squad" Polsat, "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" TVP 2, mecz piłki nożnej "Artyści kontra Gwiazdy Polsatu" Polsat. 2006 - choreografia do II edycji "Załóż się"/TVP; udział w jury w ogólnopolskim tanecznym konkursie "Shake Ya Booty". "Taniec to całe moje życie, to moje powietrze!"

Hip-hop narodził się na ulicach Bronxu. Łączy ze soba rózne style muzyczne soul, rap, r'n'b . Charakterystyczną cechą Hip-Hopu jest mocna praca nóg, w połączeniu ze zwartą, plastyczną górną partią ciała. Efektem tego są różnorodne i widowiskowe kroki. Hip-Hop zaczął powoli przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80- tych, następnie rozprzestrzenił się po całym świecie. Jest tańcem dynamicznym, który operuje różnymi formami ruchu:
waving (fale), popping (napinanie mięśni), locking. Jest to taniec pełen ekspresji. Kształtuje koordynację ruchową, wzrokowo-słuchową a także pamięć muzyczną, dzięki tworzeniu oryginalnych choreografii do rozmaitych rozliczeń rytmicznych danego utworu Ragga jam jest całkowicie świeżym stylem należącym do grupy tańców ulicznych takich jak: hip-hop, house, electro boogie, funky style. Powstał przede wszystkim na bazie hip-hopu z lekką domieszką tańców afrykańskich i jamajskich. Najłatwiej zauważalny jest na amerykańskich videoklipach wykonawców dancehall'owych jak np. Sean Paul. Ragga silnie związana jest z izolacjami ciała. Największe znaczenie odgrywają tu ruchy bioder, klatki oraz praca nóg. Delikatny powrót do korzeni zapewnia dużą swobode ruchów a co za tym idzie wyzbycie się negatywnej energii.

Pełne informacje o godzinach, cenach i inne znajdują się na stronie www.taniec.net

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt