Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.10.2007, godz.: 17:04, źródło: FN

Październik w kinie Iluzjon

Wrzesień w kinie Iluzjon poświęcony był twórczości Ingmara Bergmana; w październiku zapraszamy na przegląd filmów Michelangelo Antonioniego. To tylko jedna z wielu atrakcji, które Kino Iluzjon przygotowało w tym miesiącu.

28 września rozpoczęła się retrospektywa filmów Karena Szachnazarowa, która potrwa do 7 października. Karen Szachnazarow to jeden z czołowych twórców kina rosyjskiego. Debiutował w 1979 roku komedią Dobriaki. W 1983 r. odniósł sukces muzyczną komedią Stworzył nas jazz. Był twórcą znanego szerokiej publiczności dramatu sensacyjnego Carobójca (1991) z Malcolmem McDowellem oraz nagrodzonej w 1998 r. w Karlowych Warach Pełni księżyca.
Retrospektywę zakończy najnowszy film Karena Szachnazarowa Jeździec o imieniu śmierć (2004 r.)

3 października, filmem Kronika pewnej miłości, rozpoczynamy przegląd filmów Michelangelo Antonioniego. Antonioni – wielki reżyser i wspaniała postać – swe największe triumfy święcił w latach 60-tych zyskując sobie opinię filmowca-moralisty podejmującego ważne i trudne tematy współczesności. Trudno w to dziś uwierzyć, ale jeden z najciekawszych filmów w dorobku Antonioniego – słynna Przygoda została bardzo źle przyjęta na festiwalu w Cannes gdzie oburzona publiczność głośno wyrażała swą dezaprobatę.

Pokażemy 15 filmów mistrza, w tym cztery dokumenty nakręcone w latach 40-tych.

Poza wspomnianą Przygodą, nie zabraknie oczywiście dwóch bodaj najbardziej znanych utworów: Powiększenie i Zawód: reporter.
Przeglądowi filmów towarzyszyć będzie wystawa plakatów do filmów Antonioniego.

1 września 2007 roku zmarł Witold Leszczyński. Dwa tygodnie przed śmiercią rozpoczął zdjęcia do swego kolejnego filmu Stary człowiek i pies. Film oparty na wątkach biograficznych, miał być opowieścią o starym człowieku, artyście, który nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości oraz o jego ukochanym psie. Film dokończy Andrzej Kostenko, wieloletni przyjaciel Witolda Leszczyńskiego.
W repertuarze kina Iluzjon znalazła się większość filmów wyreżyserowanych przez Witolda Leszczyńskiego. Poza znanymi filmami jak Żywot Mateusza, Konopielka, Siekierezada czy Requiem, zaprezentujemy utwory mniej znane, w tym trzy etiudy.

W ramach cyklu Historia kina zapraszamy na spotkanie z niemieckim ekspresjonizmem. To jeden z najoryginalniejszych i najbardziej inspirujących kierunków w sztuce filmowej. Przyjęło się uważać, że w stanie „czystym” jest to zjawisko dające się zamknąć precyzyjnym ograniczeniom czasowym. Rozpoczyna je w 1919 roku Gabinet doktora Caligari Roberta Wiene, kończy zaś Portier z hotelu Atlantic Friedricha Wilhelma Murnaua z 1924 r.
Obydwa filmy znalazły się w naszym cyklu, w którym pokażemy między innymi Metropolis, Nosferatu i Studenta z Pragi.
Zapraszamy, wspólnie z Instytutem Goethego, na dwanaście mrocznych wieczorów z wampirami, zjawami, upiorami i somnambulikami…Projekcjom towarzyszyć będzie muzyka na żywo.

Październik to miesiąc wyborów do sejmu i senatu. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny cykl: Kino i polityka. Z dziesięciu wyświetlanych przez nas filmów na specjalną uwagę zasługują niewątpliwie trzy tytuły: Zabić prezydenta, nagrodzony w Toronto film o Ameryce w 2008 roku, po zamordowaniu prezydenta George’a Busha; Jak to się robi czyli podróż do świata polityki w którym rządzi cynizm oraz Bunt. Sprawa Litwinienki – kontrowersyjny dokument o agencie rosyjskim, który zmarł w Londynie po otrzymaniu radioaktywnego polonu.

Po wakacyjnej przerwie do Iluzjonu powracają seanse dla najmłodszych. W ramach Małego Iluzjonu zapraszamy na Jumbo, Elzę z afrykańskiego buszu, Podróże Guliwera i Pippi. Wszystkie seanse pokazywane będą w niedzielę, we wczesnych godzinach popołudniowych.

Październikowy repertuar uzupełnią filmy z cyklu Kalejdoskop filmowy, w którym znalazły się między innymi Anioł zagłady Luisa Bunuela i Brazil Terry’ego Gilliama.

« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE
brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt