Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.03.2010

Babylon Circus w ramach Francophonic Festival 2010!

Babylon Circus powraca do Polski z nowym albumem i zupełnie nowym obliczem przesiąkniętym duchem chanson. Słuchając “La Belle Etoile” odnosi się wrażenie, że są bardziej francuscy niż paryskie bagietki, ale naprawdę dopiero koncerty ukazują niesamowitą dynamikę I teatralność ich twórczości.


Babylon Circus pochodzi z francuskiego miasta Lyon. Powstali w 1995 roku. Ich brzmienie to paradoksalny koktajl folkloru wschodniej Europy z francuskimi neorealistycznymi piosenkami, miejskim reggae, wybuchowym ska i jazzem oraz punkiem i dubem. Trudno oderwać od nich wzrok gdy są na scenie – słynny jest ich charakterystyczny “styl teatru komedii”. Dodatkowo ich doskonałe dźwięki wsparte są często specjalnymi dekoracjami na scenie.
Na ich muzykę składa się doskonała praca sekcji dętej, zwarte rytmy oraz szczere wokalizy po angielsku i francusku w stylu reggae / ragga. Teksty to silne polityczne treści, u których podstaw leży przekonanie, że nawet pojedyńczy człowiek może coś zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Nie są neutralni, ale nie pakują się również w żadne polityczne kliki - przede wszystkim z powodu dystansu w spojrzeniu na świat.
Jak do tej pory zagrali setki koncertów – oprócz Francji prezentowali się na scenach Irlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Austrii, Włoch, Szwajcarii, Syrii, Libanu...
W sierpniu 2001 zagrali kilka doskonale przyjętych koncertów w Polsce.
Dzisiaj Babylon Circus to już instytucja z prawdziwego wrażenia, oparta o dużą sceniczną produkcję, doskonale sprawdzającą się na dużych scenach. Zagrali już na większości wielkich europejskich festiwali, wszędzie pozostawiając niezatarte wrażenia.
Nie inaczej było na dużej scenie festiwalu “Przystanek Woodstock” w 2006 roku, gdzie zespół ze swoim wysokoenergetycznym show podbił wielotysięczną publiczność i został zgodnie okrzyknięty jednym z największych wydarzeń artystycznych tej potężnej imprezy.
Wystąpili również jak jeden z głównych wykonawców Reggae Dub Festival w Bielawie w 2007 roku oraz zagrali klubowy koncert w Zielonej Górze w 2009 roku.
Po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi wokalisty, na początku marca 2009 nakładem Sony Music ukazał się długo oczekiwany nowy album “La Belle Etoile”, który zaskakuje nowym image grupy oraz muzyką jeszcze bardziej przesiąkniętą duchem francuskich piosenek. Płyta spotkała się z dużym zainteresowaniem m.in. Programu 3 PR, co zaowocowało obecnością na liście przebojów.
Dwa utwory z albumu trafiły również na kompilację “Made in France, vol. 2” wydaną w ub. roku przez polską wytwórnię Luna Records.
Zespół przybywa ponownie do Polski prosto z australijskiej trasy by zagrać we wrocławskim klubie WZ w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej (24.03.10) oraz w ramach festiwalu Francophonic w warszawskiej Stodole (25.03.10, support Skankan).
Witaj w babilońskim cyrku!

SKANKAN
Zespół Skankan powstał w 1993 roku w Sosnowcu. Ten niezwykle żywiołowy i energetyzujący „big band“, uznawany w kręgach „znawców tematu“ za legendę od początku swego istnienia pozostaje wierny jamajskim korzeniom gatunku, konsekwentnie propagując radosne, taneczne rytmy w wytyczonej przez siebie konwencji ska-reggae-rock'n'roll.
Na swoim koncie ma trzy bardzo dobrze przyjęte przez publikę albumy.
W swej bogatej historii może pochwalić się niezliczoną ilością koncertów zagranych nie tylko w kraju: Riviera Remont, Pod Jaszczurami, Proxima, Palladium, Mega Club, Przystanek Woodstock, Africa Need Your Help, Reggae nad Wartą, Winter Reggae, a także za granicą: m. in. w Pradze (Ska & Reggae Festival), Ostrawie, Berlinie, Frankfurcie, Bad Muskau, Cottbus.
Gościli rownież w wielu programach telewizyjnych. W 2000 roku TVP3 Katowice zarejestrowała reportaż poświęcony działalności zespołu. Członkowie grupy uczestniczą rownież w rozmaitych projektach muzycznych, czego efektem są nagrania m. in. z zespołami: Frontside, Püdelsi, Pidżama Porno oraz zarejestrowanie muzyki do filmu „Randka w ciemno“ w reż. Mieczysława Herby.


BABYLON CIRCUS (Francja)
Skankan
Koncert w ramach Francophonic Festival 2010

25.03.2010 (czwartek)
Bilety: w przedsprzedaży 45 zł, w dniu koncertu 55 zł.
Wejście na koncert od godz. 19

Klub Stodoła
ul. Batorego 10« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt