Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


16.11.2006, godz.: 20:00

TSA - koncert w Parku!

wejście od godz. 18.oo
koncert od godz. 20.oo

koncert w klubie Park,
Al. Niepodległości 196

bilety: 20 zł (25 zł w dniu koncertu)

TSA [czyli Tajne Stowarzyszenie Abstynentów :) ]
Charakteryzuje się ciężkim brzmieniem, bardzo ekspresyjnymi utworami oraz wykazuje dużą żywiołowość podczas koncertów.

Muzyka grupy TSA była wypadkową twórczości grup AC/DC i wczesnych dokonań Led Zeppelin. Słychać to doskonale na albumach Live, TSA, anglojęzycznej Spunk i polskiej edycji Heavy Metal World. Na zagranicznej wersji tego ostatniego wydawnictwa uwydatniły się inspiracje współczesnym metalem. Jeszcze dalej posunął się na Procederze, gdzie eksperymentuje z soulowymi zaśpiewami (Mój Cień Omija Mnie).

skład:
* Andrzej Nowak – gitara
* Marek Piekarczyk – śpiew
* Marek Kapłon – perkusja
* Stefan Machel – gitara
* Janusz Niekrasz – bas

TSA powstało 1979 r. w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza Zatwarnickiego. Wkrótce tego drugiego zastąpił Janusz Niekrasz.

Pierwszy stały (instrumentalny) skład utrwalił się jesienią 1980 roku. Był to skład, w którym poza Nowakiem i Niekraszem znaleźli się gitarzysta Stefan Machel i perkusista Marek Kapłon. W tym składzie odnieśli kilka sukcesów na festiwalach muzycznych i odbyli trasę koncertową z węgierskim zespołem Scorpio.

Marek Piekarczyk dołączył do TSA w połowie 1981. Grupa zdobywała coraz większy rozgłos, a od 1982 roku zaczęła wydawać płyty długogrające. Zespół został uznany za prekursora heavy metalu na polskiej ziemi. Przez trzy lata zagrali ponad 600 koncertów w całym kraju, nagrali trzy płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów.

Atmosfera w grupie z czasem pogarszała się; w końcu 1983 roku odeszli Nowak i Kapłon. Zostali zastąpieni przez Antoniego Degutisa (gitara) i Zbigniewa Kraszewskiego (perkusja). Zespół regularnie koncertował, a także zaczął nagrywać płytę Rock'n'Roll. W latach 1984-85 podjął próbę zaistnienia na rynkach zachodniej Europy albumem Heavy Metal World wydanym nakładem belgijskiej firmy Mausoleum. Kilkanaście koncertów stanowiących promocję dla płyty i miesięczna praca w studio w Brukseli nad nowym materiałem poszła na marne z powodu kłopotów finansowych wydawcy.

W roku 1987 zespół podjął współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni przy realizacji spektaklu Jesus Christ Superstar. Wokalista Marek Piekarczyk wcielił się w rolę tytułową a zespół wspomagany orkiestrą teatru zajął się opracowaniem muzycznym przedstawienia. Ze spektaklem tym TSA zwiedziło całą Polskę, ZSRR, USA i Kanadę. Wtedy też do zespołu powrócił Andrzej Nowak.

Na początku lat dziewięćdziesiątych funkcjonowały dwa wcielenia TSA: jedno pod starym szyldem, Piekarczyka i Nowaka nagrało płytę "52 Dla przyjaciół", jednak w momencie ukazania się muzycy mieszkali już w Stanach Zjednoczonych; wcielenie drugie - TSA Evolution - działało z kolei w składzie: Machel, Niekrasz, Kraszewski oraz Piotr Łukaszewski (gitara) i Janusz Pyzowski (śpiew). TSA Evolution nagrał trzy utwory w języku angielskim: We Are Together, Don't Give Up, Queen Of The Highway oraz rozpoczął rejestrację albumu w studio Izabelin, którego jednak nie ukończył z powodu rozstania z wokalistą.

Po przygodzie z "amerykańskim" składem, dzięki zabiegom i namowom członków Oficjalnego Fan Clubu TSA Alien w 2001 roku, TSA powróciło na estrady w starym, zjednoczonym składzie: Piekarczyk, Nowak, Machel, Niekrasz, Kapłon. Zespół intensywnie koncertuje, a w kwietniu 2004 wydał płytę Proceder, która okazała się sporym sukcesem.


POLECAMY ten KONCERT!
..::IPM::..« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt