Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


09.01.2010, godz.: 19:30

SOBOTNIE KONCERTY W KOŚCIOŁACH NA OCHOCIE

W styczniu Ośrodek Kultury Ochoty serdecznie zaprasza na niezwykły koncert w ramach cyklu „Sobotnie koncerty w kościołach na Ochocie”.
Kolędy i pastorałki pt. „W noc betlejemską” wykonają: Sława Przybylska (śpiew), Janusz Tylman (pianino), Jan Krzyżanowski (słowo wiążące). W programie usłyszymy teksty pastorałek do słów m.in. Karola Wojtyły, ks. Jana Twardowskiego, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Ernesta Brylla, do których muzykę skomponował Janusz Tylman. Serdecznie zapraszamy.

SŁAWA PRZYBYLSKA – jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek.
Udzielała się artystycznie już w czasie studiów, debiutowała na szerszej scenie pod koniec lat pięćdziesiątych XX w. Rozgłos zdobyła w 1958 r. piosenką Pamiętasz była jesień (podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania). Jej najbardziej znane wykonania to: Ach panie panowie, Krakowska kwiaciarka, Pamiętasz była jesień, Piosenka o okularnikach, Słodkie fiołki, Widzisz mała, Gorąca nocą, Tango notturno, Patrzę na twoją fotografię Na francuskiej.
Uczestniczka wielu festiwali, laureatka niezliczonych nagród. Od lat występuje z niesłabnącą popularnością na scenach i estradach Polski, Europy oraz Stanów Zjednoczonych.
Za swoje osiągnięcia artystyczne odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ostatnich latach wydała dwie kolejne płyty: W noc betlejemską oraz Modlitwy Poetów.

JANUSZ TYLMAN – znany kompozytor, pianista, aranżer.
Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, z którą związany był po studiach jako wykładowca. Jest kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej, musicalowej oraz licznych piosenek dla dorosłych i dla dzieci. Współpracuje z warszawskimi teatrami: Ateneum, Nowy, Powszechny, Rampa, Roma, Stara Prochownia, Syrena, Żydowski.
Musicale pt. Przeklęte tango, Niebo zawiedzionych wystawiono w Stanach Zjednoczonych i Szwecji. Od kilkunastu lat stale współpracuje z programem 2 Telewizji Polskiej, uczestnicząc w licznych programach rozrywkowych i muzycznych. W programie „Śpiewające fortepiany” zasiadał przy czarnym fortepianie.
Występuje jako pianista na scenach i estradach Polski, Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

JAN KRZYŻANOWSKI – literat, znany animator kultury; wieloletni dyrektor Teatru Rampa.

„W noc betlejemską" – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu:
Sławy Przybylskiej (śpiew),
Janusza Tylmana (piano),
Jana Krzyżanowskiego (słowo wiążące)
kościół Zwiastowania Pańskiego
ul. Gorlicka 5/7
9 stycznia 2010 (sobota),
godz. 19.30

wstęp wolny


Nastepny koncert z cyklu Sobotnie koncerty w kościołach na Ochocie odbędzie się 23 stycznia 2010 (sobota) godz. 18.00 „Cicho, cicho Pastuszkowie” – koncert w wykonaniu Agnieszki Wilczyńskiej (śpiew), Janusza Szroma (śpiew) i Włodzimierza Nahornego (piano) kościół św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza, wstęp wolny« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt