Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


13.12.2009, godz.: 11:00

OPOWIADANIE NA ŚNIADANIE

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci z cyklu „Opowiadanie na śniadanie. Od słowa do działania” – „Pani Zima”. Skok do studni. Inspiracją tego spotkania jest bajka ze zbioru baśni braci Grimm.

Opowieść o dziewczynce, która zgubiła wrzeciono i skacze do studni, aby je odzyskać. W tajemniczym, podziemnym świecie mieszka Pani Ciemności - Babka Prządka. Gdy trzepie swą pierzynę, u nas, na górze, pada śnieg. Aby odzyskać wrzeciono i prząść nić swego życia, trzeba się z nią spotkać...
Baśń w dwugłosie – mamy i sześcioletniej córki, wcielających się w różne postacie: dwóch córek, matki o dwóch twarzach i Babki Prządki, płynnie przechodząc do żywego opowiadania, z elementami wspólnego śpiewu, improwizacji, dialogu ze słuchaczami.
Opowieść będzie się toczyć przy dźwiękach harfy i stukocie kołowrotka. A potem wspólnymi siłami stworzymy przestrzeń opowieści (z materiałów, papieru, własnych ciał i wyobraźni), by każde dziecko mogło wskoczyć do studni i powędrować do chatki Pani Zimy, która czeka na każego ze swoim tajemniczym darem.
Opowiadają: Beata Frankowska i córka Małgosia
Działania twórcze prowadzą: Beata Kurowska i córka Róża

Cykl spotkań z Grupą Studnia O. to wspaniała propozycja dla wielopokoleniowych rodzin obejmująca wspólną zabawę uczestników poprzez działania teatralne, plastyczne, ruchowe i muzyczne z wykorzystaniem opowiadania. Każdy z opowiadaczy: Beata Frankowska, Magda Lena Górska, Gosia Litwinowicz, Agnieszka Ayşen Kaim, Dorota Maciejuk, Paweł Górski i Jarek Kaczmarek, poprowadzi autorskie zajęcia w oparciu o indywidualny repertuar. Zajęciom towarzyszy muzyka na żywo.

Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” to pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy. Działa od 1997 roku. Źródłem prezentowanych opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie. Więcej informacji na: www.studnia.org.

OPOWIADANIE NA ŚNIADANIE pt. „Pani Zima. Skok do studni”
12 grudnia 2009 (sobota),
godz. 11.00
wstęp: 10 zł od dziecka
Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75


Informacje i zapisy:
Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75
tel. 0 22 822 48 70
www.oko.com.pl, e-mail: oko@oko.com.pl« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt