Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


13.12.2009, godz.: 18:00

WIECZORY BARDÓW - „Aż tu nagle. Trzynastego”

Ośrodek Kultury Ochoty w 28. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego zaprasza na koncert pt. „Aż tu nagle”. Złożą się na niego dwie części artystyczne. W pierwszej z nich wystąpią: Maciej Zembaty, Marcin Wolski, Marek Majewski, zespół „Trzeci oddech kaczuchy”. Druga zaś będzie należała do Tomasza Szweda i jego zespołu „Szwedzki stół”.


Maciej Zembaty – satyryk, pieśniarz, znawca, wielbiciel i propagator twórczości Leonarda Cohena, którego piosenki tłumaczy na język polski od lat i sam je wykonuje. Urodził się w Wadowicach, studiował w PWST, ASP, łódzkiej „filmówce", ostatecznie ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorem wielu piosenek, współtworzył kabarety, zasłynął psychodelicznym magazynem „Zgryz" w radiowej Trójce, a także jako współtwórca (wraz z nieżyjącym już Jackiem Janczarskim) i jeden z wykonawców słuchowiska „Rodzina Poszepszyńskich". Niedawno ukazał się trzypłytowy album z jego interpretacjami piosenek Cohena.
Marcin Wolski – polski pisarz, dziennikarz i satyryk. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w roku 1966 w piśmie Szpilki. Otrzymał wiele nagród za teksty satyryczne, a także był trzykrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za satyryczne utwory fantastycznonaukowe. Wolski jest stałym felietonistą w "Gazecie Polskiej", "Wprost" i "Tygodniku Solidarność". Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Marek Majewski – autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Laureat miedzy innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań „SMAK”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiej Giełdy Piosenki. W dorobku autorskim ma m. in. płyty „Piosenki dziecinne” i „Czasy lewej kasy”, płytę żeglarską „Szantyryk szantymentalny” oraz kasetę wideo „Latający teatrzyk U`Lotka” z autorskim programem kabaretowym. Od siedemnastu lat współpracuje z kabaretami „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”. Prowadzi także własną stałą scenę kabaretową w Warszawie pod nazwą: „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady.
Trzeci Oddech Kaczuchy – zespół piosenki kabaretowej utworzony w styczniu 1981 przy Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) w Olsztynie. Utworzony przez Andrzeja Janeczkę (lidera i autora piosenek), Maję Piwońską i Zbigniewa Rojka. Po zdobyciu Grand Prix, Nagrody Dziennikarzy "za publicystyczne wartości tekstów", Nagrody Gazety Krakowskiej na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1981 roku i I Nagrody w Konkursie Interpretacji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu do wybuchu stanu wojennego zagrali ogromną ilość koncertów. Później egzystowali i egzystują do dzisiaj w kręgach wykonawców kabaretowych. Otrzymali nagrodę w Kabaretonie na KFPP 1984 za piosenkę „Republika Rudych”, którą natychmiast zdjęła z afisza cenzura. Swoimi programami i piosenkami uderzali w ówczesny system komunistyczny. Piosenka „Wódz” była utożsamiana z krytyką I sekretarza PZPR Edwarda Gierka. „Kombajnista” i „Pytania syna poety” pokazywały absurdy i nonsensy życia w ówczesnej Polsce.
Po stanie wojennym bardzo ściśle współpracowali z Barbara Wrzesińską, Andrzejem Zaorskim, Karolem Strasburgerem, Maciejem Damięckim, Andrzejem Kopiczyńskim i Romanem Kłosowskim. Przez dziesięć lat związani byli z lubelskim Teatrem Maska. W latach 90. XX wieku nagrali sześć recitali dla II programu TVP. Współpracowali z satyryczną audycją ZSYP Marcina Wolskiego w I programie PR i Parafonią kabaretu Długi. Koncertują i grają do dziś.
Tomasz Szwed – właściwie Tomasz Szwed-Stępkowski, znany jako autor nastrojowych, a zarazem refleksyjnych i osadzonych w realiach powszedniego dnia piosenek. Oprócz własnej twórczości prezentuje również bluesa, szantę i muzykę celtycką. Ceniony w środowisku autor nastrojowych, osadzonych w realiach dnia powszedniego piosenek. Na estradzie od 1979 r. jako uczestnik festiwali muzycznych, spotkań kabaretowych. Wielokrotny reprezentant Polski na festiwalach zagranicznych. Jest autorem wielu scenariuszy i spektakli muzycznych. Jego śpiewane utwory pojawiły się na płytach, a poezja w kilku tomikach. Jednak najlepiej go zobaczyć i posłuchać na koncertach. Podczas koncertu wystąpi z zespołem „Szwedzki stół” w składzie: Krzysztof Gabłoński, Janusz Tytman, Jacek Szafraniec, Katarzyna Szubertowska, Adam Szuraj

bilety w cenie 25 zł do nabycia (przedsprzedaż) w OKO, ul. Grójecka 75, tel. 22 822 48 70 oraz (w dniu koncertu) w „Kolejówce”
informacje: tel. (022) 822 48 70
oko@oko.com.pl


WIECZORY BARDÓW
koncert pt. „Aż tu nagle. Trzynastego”
aula Technikum Kolejowego (d. „Kolejówka”),
ul. Szczęśliwicka 56

13 grudnia 2009 (niedziela),
godz. 18.00« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt