Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


05.09.2009, godz.: 16:00

PIOSENKI OKUPOWANEJ WARSZAWY

Ośrodek Kultury Ochoty od dwóch lat organizuje imprezy przybliżające klimat dawnej Warszawy.w cyklu „Wspomnienie starej Warszawy”
W tym roku, z racji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, OKO zaprasza na wydarzenie plenerowe poświęcone piosenkom okupowanej stolicy oraz atmosferze tamtych lat.

W sercu Ochoty, na placu Narutowicza, spotkanie z wojenną Warszawą rozpocznie fragment impresji historycznej nawiązującej do czasów niemieckiej okupacji (w wykonaniu Teatru „Scena 07”).
Następnie program poetycko-muzyczny „Niech wiatr poniesie tę pieśń” w wykonaniu Katarzyny Łaniewskiej, Krystyny Kwasowskiej, Wojciecha machnickiego, Stanisława Górki, Zbigniewa Rymarza, wciągnie widzów w dramatyczne dla stolicy chwile.
Dodatkową okazją do przypomnienia tych wydarzeń będzie tematyczna wystawa starych fotografii oraz spotkanie z bohaterami polskich filmów wojennych.
Piosenki okupowanej Warszawy, często bardzo proste, w pełni odzwierciedlały autentyzm życia. Podnosiły na duchu, dodawały otuchy, jednoczyły Polaków.
Na placu Narutowicza usłyszymy je w koncercie „Gdy w noc wrześniową…” specjalnie przygotowanym przez zespół Tirodeon i chórzystów z Be Free Gospel Family oraz w programie „Zakazane piosenki” w wykonaniu Kapeli Warszawskiej Staśka Wielanka.

Gospodarzami będą Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński.

By wspominać starą Warszawę zachęcamy do skorzystania z darmowego transportu (pl. Starynkiewicza–pl. Narutowicza) zabytkowym tramwajem, w którym będzie można spotkać postacie z czasów okupowanej Warszawy.
Klimat końca lat 30-tych zostanie przybliżony przez aktorów (z teatru „PARABUCH”) w strojach z tamtego okresu. Uliczny grajek, dziewczyny z kabaretu, żołnierz gestapo – stworzą artystyczny pomost między historyczną i współczesną stolicą.


Informacje o cyklu
WSPOMNIENIE STAREJ WARSZAWY
Cykl ten powstał w 2008 roku. Ośrodek Kultury Ochoty zdecydował się przypomnieć mieszkańcom Ochoty oraz warszawiakom z innych dzielnic o ważnym – jeśli nie najważniejszym – niegdyś miejscu na Ochocie, tj. placu Narutowicza. Pierwsza impreza z cyklu przypominała klimat przedwojennej i tuż powojennej Ochoty. Plac Narutowicza rozbrzmiał dźwiękiem jarmarków. Obecni mogli zatopić się w gwarze ulicznym sprzed lat: nawoływaniu przekupniów, gazeciarzy, kramarzy, domokrążnych rzemieślników, kataryniarzy, lodziarzy, zjeść w ulicznej garkuchni, serwującej niezapomniane przez starych mieszkańców Ochoty, słynne „pyzy z kotła” czy zobaczyć dawną Ochotę dzięki wystawie zdjęć dokumentujących życie na Starej Ochocie i Rakowcu pt. „Ochota w starych fotografiach”.
W tym roku chcemy piosenką przypomnieć lata okupacji Warszawy, lata tak ważne dla młodej wówczas Ochoty, aktywnie uczestniczącej w działaniach obronnych miasta we wrześniu 1939 r. Mamy nadzieję, że nasza propozycja będzie dla mieszkańców współczesnej Ochoty ciekawym sposobem spędzenia czasu oraz wpłynie na integrację środowiska lokalnego, tak ważną w kształtowaniu się tożsamości lokalnej.
W zeszłym roku „Wspomnienie starej Warszawy” spotkało się z dużym zainteresowaniem warszawiaków, którzy licznie przybyli na plac Narutowicza.

Wspomnienie starej Warszawy:
PIOSENKI OKUPOWANEJ WARSZAWY
plac Narutowicza
5 września 2009 (sobota),
godz. 16.00-20.00

Organizator: Ośrodek Kultury Ochoty« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt