Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


17.05.2009, godz.: 15:00

DZIEŃ BAJKI

DZIEŃ BAJKI to impreza, która odbędzie się w najbardziej baśniowym miejscu Warszawy, w niepowtarzalnej scenografii i oprawie plastycznej, pełnej balonów i wszystkiego co bajkowe. Na estradzie wystąpią Teatr Złoty Dukat z Warszawy oraz Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego z OKO. Podczas „Dnia Bajki” będzie można również obejrzeć doskonałe plenerowe spektakle Teatrów Groteska i Kalejdoskop z Krakowa oraz Teatru Pinezka z Poznania, a także uczestniczyć w różnego rodzaju działaniach dla dzieci i dorosłych, m.in. w warsztatach twórczych, happeningach, czytaniu bajek, działaniach teatralnych, etc., odbywających się w zaaranżowanych „bajkowych krainach”. Szczególną atrakcją imprezy będzie możliwość spotkania na Baśniowej Molinki i Molika – wesołych owadów zajadających się kropkami i kreskami, zaczytujących się w pięknych książkach dla dzieci – znanych wszystkim z programu telewizyjnego pt. „Moliki książkowe, czyli co czytać dzieciom”. Gospodarzami tego bajkowego dnia na Baśniowej będą Małgorzata Berwid, (scenarzystka i realizatorka „Książkowych Molików”) i Maciej Gąsiorek (krasnal Piksel z programu dziecięcego „Budzik”).

wstęp wolny

PROGRAM DNIA BAJKI
SPEKTAKLE PLENEROWE:
TEATR KALEJDOSKOP z Krakowa
„Graal” – niezwykłe widowisko, łączące w sobie elementy spektaklu plenerowego, słuchowiska oraz teatru tańca.
„Serce Don Juana” – widowisko uliczne oparte na historii Don Juana, wykorzystujące m.in.: dym, taniec na szczudłach, walki wręcz.

TEATR PINEZKA z Poznania
„Pinezkologia” – przedstawienie będące mieszanką klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością.

TEATR GROTESKA z Krakowa
„Bajka o Szewczyku Dratewce” – przygody Szewczyka Dratewki ujęte w sposób poetycki i humorystyczny.

ESTRADA:

TEATR ZŁOTY DUKAT z Warszawy
„Pociąg do Hollywood” – program, którego motywem przewodnim jest piosenka „Jedzie pociąg z daleka na nikogo nie czeka konduktorze uczyń cud zawieź nas do Hollywood”.

STUDIO WOKALNE im. Jerzego Wasowskiego (Ośrodek Kultury Ochoty)
„Śpiewaj mi mamo” – koncert; w programie zarówno wesołe, jak i melancholijne piosenki „z teksem”.

BAJKOWE KRAINY:
CZARODZIEJSKI FLET tworzenie instrumentów muzycznych, warsztaty muzyczne

PIECZARA SMOKA warsztaty plastyczne: „Smok jak się patrzy”, „Smocza rodzinka”, „Smokowisko”

ALICJA W KRAINIE CZARÓW „Po drugiej stronie lustra” – malowanie twarzy

BAL U KOPCIUSZKA warsztaty plastyczne, ozdoby, stroje

ŁYSA GÓRA warsztaty twórcze

JAŚ I MAŁGOSIA warsztaty plastyczne: „Słodkości Baby Jagi”, „Chatka na kurzej łapce”, „Straszny kocur”

W KRAINIE KRASNOLUDKÓW warsztaty plastyczne: „Pióro Koszałka Opałka”, „Czapeczka krasnoludka”,„Chusteczka sierotki Marysi”

KRAINA DOMOWYCH PUPILI Wróżka Sybilla (znany dietetyk, absolwentka SGGW) radzi, jak pielęgnować i żywić swojego ulubieńca


BALONOWE BAJKOLUDKI warsztaty plastyczne – wariacje z balonów

ŚWIAT MARZEŃ działania artystyczne prowadzone przez studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Instytut Edukacji Artystycznej, Zakład Arteterapii

W trakcie imprezy na trasie plac Starynkiewicza – Banacha będzie jeździł „bajkowy tramwaj”, w którym będzie można spotkać różne postacie z bajek.

DZIEŃ BAJKI – impreza plenerowa
17 maja (niedziela) 2009
godz. 15.00-20.00
Skwer przy ul. Baśniowej

wstęp wolny« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt