Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.04.2009, godz.: 11:00

Opowiadanie na śniadanie. Od słowa do działania

Już 25 kwietnia zapraszamy całe rodziny na kolejne spotkanie z cyklu „Opowiadanie na śniadanie. Od słowa do działania”. Tym razem to dzieci będą bohaterami spotkania. Zachęcone przez Opowiadaczy – Aysen i Jarka, same opowiedzą, wyśpiewają i odegrają bajki z dalekiej Afryki, Turcji i Mongolii. Bajki rytmem podszyte to takie, w których nie tylko akompaniament, ale i same słowa tworzą warstwę muzyczną. Opowiadaniu towarzyszą zaśpiewy, będące prostymi sylabami, których wspólne wyśpiewanie lub wykrzyczenie daje poczucie siły i energii płynącej z bycia w grupie. Wiele radości sprawia układanie własnego języka, uczenie się prostych kroków tanecznych, ale i mini etiudy aktorskie polegające na personifikacji zwierząt. Improwizacje ruchowe rozwijają wyobraźnię ciała. Śpiewanki – wykrzykiwanki znanych wierszyków o zwierzętach z improwizowanym akompaniamentem na oryginalnych afrykańskich instrumentach (ngoni, balafon, djembe, kalimba). Uczestnicy wykonają instrumenty perkusyjne i grzechotki z przygotowanych materiałów, utworzą orkiestrę i wspólnie opowiedzą bajkę, imitując odgłosy zwierząt.

Cykl spotkań z Grupą Studnia O. to wspaniała propozycja dla wielopokoleniowych rodzin obejmująca wspólną zabawę uczestników poprzez działania teatralne, plastyczne, ruchowe i muzyczne z wykorzystaniem opowiadania. Każdy z opowiadaczy: Beata Frankowska, Magda Lena Górska, Gosia Litwinowicz, Agnieszka Ayşen Kaim, Dorota Maciejuk, Paweł Górski i Jarek Kaczmarek, poprowadzi autorskie zajęcia w oparciu o indywidualny repertuar. Zajęciom towarzyszy muzyka na żywo.

Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” to pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy. Działa od 1997 roku. Źródłem prezentowanych opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie. Więcej informacji na: www.studnia.org.

Wstęp: 10 zł od dziecka (obowiązują zapisy)

Impreza z cyklu: Opowiadanie na śniadanie. Od słowa do działania
„Śpiewanki – podrygiwanki ze zwierzęcej bajki” – zajęcia wokół bajek zwierzęcych z Afryki, Mongolii i Turcji

25 kwietnia 2009 r. (sobota),
godz. 11.00

Informacje i zapisy:
Ośrodek Kultury Ochoty,
ul. Grójecka 75

tel. 0 22 822 48 70
www.oko.com.pl,
e-mail: oko@oko.com.pl« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt