Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


14.03.2009, godz.: 20:30

Czesław Śpiewa

Czesław Śpiewa, L’ Herbe Folle (Francja)

Koncert w ramach Francophonic Festival 2009.

Czesław Śpiewa to projekt Czesława Mozila, mieszkającego od piątego roku życia w Danii, wokalisty i kompozytora, absolwenta Royal Danish Music Academy. Album "Debiut" zawiera 10 kompozycji Czesława na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie "Multipoezja" w Onet.pl. Czesław to wykształcony muzycznie, zawodowy akordeonista, który komponuje również muzykę dla potrzeb spektakli teatralnych. Ma wiele zajęć - poczynając od zespołu, tworzenia muzyki do spektakli teatralnych przez prowadzenie baru a kończąc na firmie budowlanej. I taki jest też na scenie - charyzmatyczny i zwariowany, śpiewa do mikrofonu ustawionego na poziomie pępka, prowadząc swoją konferansjerkę całkiem od niechcenia, elektryzuje publicznosć, która domaga się wciąż nowych bisów.
MOCNE PUNKTY: Muzyczna przeszłość Czesława to przede wszystkim istniejący od 2000 roku zespół Tesco Value, który koncertował we wszystkich ważnych klubach Danii, oraz na słynnych festiwalach Roskilde i Copenhagen Jazz Fest. Określając muzykę Czesława na pewno łatwiej byłoby wymienić czego w niej nie ma - niż wyszukać wszystkie niespotykane połączenia składników. Muzyczny kabaret, punk, alternatywa, miejski folk, tango - to jedynie drogowskazy w twórczości Czesława, które mają to do siebie, że można za nimi podążyć...lub obrać zupełnie inną drogę. 7 kwietnia 2008, Czesław Śpiewa przebojem wszedł na polski rynek płytą "Debiut", na której znalazło się 10 utworów. Do piosenki "Maszynka Do Świerkania" powstał też teledysk.
www.myspace.com/czeslawspiewa
Kasia Nosowska (z którą Czesław miał przyjemność nagrać płytę i koncert Hey "Unplugged") - "Cześć i sława dla Czesława! Nie pamiętam jak było nim się pojawił."
Tomek Lipiński - "Czesław to absolutnie wyjątkowe zjawisko. Jego wrażliwość na dźwięki i słowa sprawia, że albo go kochasz, albo go nie znasz."
Nergal (Behemoth) - "Nie mam pojęcia jaki to gatunek muzyczny, nie wiem jak ten gość to robi... ale dźwięki które produkuje Czesio nie są z tego świata. Prawdziwie bajkowa muzyka. Rzecz niezwykła i wyjątkowa na polskim rynku. Ja jestem zaczarowany!"
L’Herbe Folle
L’herbe folle to francuska grupa, tworzona przez czterech uzdolnionych muzyków, obecnych na scenie mimo młodego wieku juz od przeszło sześciu lat. Przez cały ten okres formacja ewoluowała zmieniając skład, instrumenty, a nawet nazwę (do 2002 roku jako „Mouvais herbe”). Zaczynali jako grajkowie uliczni, dzisiaj koncertują w każdy weekend w całej Francji i nie tylko.
Na swoim koncie mają dwa albumy „Au 12+1” z 2006 roku oraz „Chut”, który ukaże się niebawem.
Członkowie grupy nie boją się fuzji stylów, a wachlarz ich umiejętności jest naprawdę imponujący. Przechodzą swobodnie miedzy jednym a drugim, nie tracąc przy tym nic z typowej dla siebie lekkości i frywolności.

W swojej twórczości Francuzi łączą różne inspiracje, takie jak jazz, muzyka inspirowana dźwiękami Europy wschodniej czy muzyka cygańska po to by przejść w jednej chwili w ciemniejsze rejony dubu czy rocka.
Teksty są szczere, zabawne, lekkie napisane nie tylko po francusku ale także, co należy podkreślić po polsku! Opowiadają o życiu codziennym, relacjach międzyludzkich oraz uczuciach.
Ich piosenki są owocem osobistych doświadczeń, każdy z członków dorzuca coś od siebie, co czyni je bardzo zróżnicowanymi. Wierząc w auto produkcyjność są całkowicie samowystarczalni, sami dbają o dystrybucje i produkcję swoich nagrań.
Muzycy mówią osobie, że „tańczą po stylach bez zatrzymywania się na jakimś konkretnym”. Czy to jazz, czy Java żadną tajemnicą nie jest, że „szalona trawa” najlepiej się czuje na scenie w otoczeniu gitar, saksofonu, kontrabasu oraz oczywiście grupy wsłuchanych fanów.

14 marca 2009 (sobota)
Wejście godz. 19:00, początek godz. 20:30

Bilety:
w przedsprzedaży miejsca stojące 35 zł
w przedsprzedaży miejsca siedzące 40 zł
w dniu koncertu miejsca stojące 45 zł
w dniu koncertu miejsca siedzące 50 zł

Klub Stodoła,
ul. Batorego 10« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt