Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


22.10.2006, godz.: 20:00

Koncert zespołów: HURT i BLADE LOKI

Godz. 20.00, wejście od 19.00
Bilety w cenie 18 zł w przedsprzedaży i 23 zł w dniu koncertu

Klub Proxima
ul.Żwirki i Wigury 99a

HURT
www.hurt.art.pl
HURT zadebiutował kasetą p.t. "Babilon" (Melissa 1994). W 1995 widzowie TV Wrocław uznali HURT za najpopularniejszy zespół koncertowy na Dolnym Śląsku.

W 1997 ukazała się kaseta z nagraniami koncertowymi zatytułowana "Serki Dietetyczne"(Nakładem zespołu). Utwór tytułowy znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu w reżyserii Radosława Piwowarskiego "Autoportret z kochanką".

Maciej Kurowicki - lider zespołu, jest laureatem prestiżowej nagrody "Wielka Wrocławska" (1997) przyznawanej przez wrocławski Wieczór Wrocławia.

W maju 1999 roku nakładem SP Records ukazała się płyta pod tytułem "Musisz to kupić" z gościnnym udziałem między innymi Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo). Płytę promowane mocno w radiu i TV największą popularność zdobyła zamieszczona na płycie singlowa piosenka "Na skos".
Po ukazaniu się płyty "Musisz to kupić" skład zespołu został wzbogacony o perkusję (HURT grał do tej pory z automatem perkusyjnym) i gramofony (DJ Pudło - współtwórca pisma hip-hopowego "KLAN", razem z Cichym tworzy również formację muzyczną "SKALPEL").

W październiku 2000 roku ukazuje się druga płyta zespołu pt. "Dokładny Czas" (SP records). Tym razem najczęściej w mediach pojawiała się piosenka "Stare numery" także poparta teledyskiem.
Na płycie HURT przygotował własną wersję piosenki "Song 2" zespołu BLUR z tekstem Maćka Kurowickiego.

W 2003 roku pojawiła się reedycja dwóch pierwszych nagrań zespołu na cd pt. "Babilon. Serki Dietetyczne" (nakładem :Rockers Publishing)
Jesienią 2003 zespół zawiesił działalność.

Już po kilku miesiącach grupa w nowym składzie podejmuje ponownie działalność.
W 2004 roku podczas dwóch dwutygodniowych sesji nagraniowych we wrocławskim studiu nagraniowym. "Fonoplastikon" powstaje nowy studyjny materiał zespołu. Autorem większości muzyki jest gitarzysta zespołu Sid Motkowic. W sesjach nagraniowych biorą udział gościnny zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojtek Karel, Andrzej "Gienia" Markowski i Patrycja Hefczyńska. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors.

W grudniu 2004 na zaproszenie zespołu Pidżama Porno Maciek Kurowicki bierze udział w 3 urodzinowych koncertach tego zespołu (pozostali goście to: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Jarek Janiszewski).

W styczniu 2005 powstaje teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę. Premiera najnowszej płyty HURT „Czat” odbyła się 16 kwietnia 2005.
Wydawcą płyty jest firma Luna Music (www.luna.pl). Hurt ma na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów zarówno w małych klubach jak i wielkie plenerowe koncerty. Do tej pory ukazały się trzy single promujące płytę : "Mary czary" "Załoga G" i "Pogoda dla Ciebie". "Załoga G" okazał się być sporym ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła na pierwszym miejscu. Jesienią 2005 w ramach „Załoga G” tour zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów.
Obecnie Hurt nadal intensywnie promuje swój ostatni album „Czat”.
W marcu 2006 Hurt wraz z zaprzyjaźnionym zespołem happysad zagrał 20 koncertową trasę „Trasa2006” .
Źródło: www.hurt.art.plBlade Loki
www.bladeloki.com
Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, Żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół." Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, jeden z utworów znajduje się na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", a w tym czasie do Bladych dochodzi sekcja dęta (trąbka i puzon). W 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta". Obecnie nakładem firmy W Moich Oczach ukazuje się najnowszy album "Psy i Koty", który w wersji anglojęzycznej ukaże się także w USA.

Od początku istnienia zespół zdradzał ciągotki z jednej strony do silniejszego osadzania swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.

Na dzień dzisiejszy Blade Loki to :
Agata Polic - wocal
Dudzic - bass
Twurca - git.
Norbas - klawisze
Jaras - bebny
Daniel - trąba barytonowa
Lisu - trąbka
Źródło: www.bladeloki.com« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt